Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
Wesele w Dąbrówce
30 września 2020

75-latek zaatakował ratowników z karetki

75-latek zaatakował ratowników z karetki
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Ratownicy medyczni w trakcie udzielania pomocy zostali zaatakowani przez pacjenta. Mężczyzna obrzucił ich także wulgaryzmami.  

Załoga karetki pogotowia została wezwana w niedzielę do 75-latka, leżącego na drodze. W trakcie udzielania mu pomocy zostali zaatakowani przez mężczyznę. Na miejsce wezwano policyjny patrol.

- Ratownicy, którzy chcieli pomóc 75-latkowi, spotkali się z jego strony z agresją i przemocą. Był także wobec nich wulgarny. Wynik badania wskazywał prawie dwa promile alkoholu w jego organizmie - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Ratownicy medyczni po udzieleniu pomocy, złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Jastrzębianin, gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych. Grożą mu za to nawet 3 lata więzienia.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Seryjny złodziej zatrzymany Seryjny złodziej zatrzymany

Straciła przytomność po narkotykach. Mama wezwała policję Straciła przytomność po narkotykach. Mama wezwała policję

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
mysz30.09.2020 10:02

rada dla ratowników. jak tylko podniesie głos w trakcie udzielania pomocy zostawić niech robi co chce taki bohater.Wstyd ludzie jadą udzielać pomocy a oni atakują.Zostawić niech konają na chodnikach żłoby.

Hanka, co ma kochanka30.09.2020 5:50

To na pewno emeryt górniczy był.

Spustoszenia, jakie sieje metan w głowach, tak właśnie wyglądają.

To widać na co dzień po tym, jak się zachowują górnicy po szychcie. Chodzą jak zombi, co flaszkę wybombi.