Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°18°
30 września 2020

75-latek zaatakował ratowników z karetki

75-latek zaatakował ratowników z karetki
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Ratownicy medyczni w trakcie udzielania pomocy zostali zaatakowani przez pacjenta. Mężczyzna obrzucił ich także wulgaryzmami.  

Załoga karetki pogotowia została wezwana w niedzielę do 75-latka, leżącego na drodze. W trakcie udzielania mu pomocy zostali zaatakowani przez mężczyznę. Na miejsce wezwano policyjny patrol.

- Ratownicy, którzy chcieli pomóc 75-latkowi, spotkali się z jego strony z agresją i przemocą. Był także wobec nich wulgarny. Wynik badania wskazywał prawie dwa promile alkoholu w jego organizmie - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Ratownicy medyczni po udzieleniu pomocy, złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Jastrzębianin, gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych. Grożą mu za to nawet 3 lata więzienia.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wywiadowcy zatrzymali poszukiwanego  z narkotykami Wywiadowcy zatrzymali poszukiwanego z narkotykami

Kierowca z 3,6 promilami skończył w rowie Kierowca z 3,6 promilami skończył w rowie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
mysz30.09.2020 10:02

rada dla ratowników. jak tylko podniesie głos w trakcie udzielania pomocy zostawić niech robi co chce taki bohater.Wstyd ludzie jadą udzielać pomocy a oni atakują.Zostawić niech konają na chodnikach żłoby.

Hanka, co ma kochanka30.09.2020 5:50

To na pewno emeryt górniczy był.

Spustoszenia, jakie sieje metan w głowach, tak właśnie wyglądają.

To widać na co dzień po tym, jak się zachowują górnicy po szychcie. Chodzą jak zombi, co flaszkę wybombi.