Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°10°
30 września 2020

Kto wyciął stare drzewa w Zdroju?

Kto wyciął stare drzewa w Zdroju?
jastrzebieonline.pl

Mieszkańcy, udając się do Parku Zdrojowego, ujrzeli dzisiaj makabryczny widok. Stare, drzewa zostały wycięte w pień. Kto jest autorem tej wycinki?

Jastrzębianie zmierzający do zabytkowego Parku Zdrojowego przyzwyczaili się do pięknego widoku drzewostanu, znajdującego się na terenie parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak mogą pożegnać się z tą piękną przyrodą, ponieważ drzewa zostały wycięte.

- Nie rozumiem, dlaczego tak się stało. Przecież, jeśli była taka potrzeba, można było wyciąć cześć drzew, a resztę pozostawić, ale żeby dokonać takiej rzezi? Te drzewa rosnące tuż, obok parku były jego ozdobą - mówi jedna ze stałych bywalczyń tego miejsca.

Niektórzy mieszkańcy podejrzewali, że to Urząd Miasta wydał decyzję o wycince. W magistracie jednak zaprzeczają i mówią, że drzewa znajdują się na terenie parafii i miasto nie ma nic do tego. Jak się dowiadujemy powodem wycinki drzew, jest konieczność naprawy rur kanalizacyjnych, biegnących w rejonie, gdzie rosły drzewa. Zgodę na wycinkę drzew wydał  Wojewódzki Konserwator Zabytków. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Protest przeciwko likwidacji parkingu w Zdroju Protest przeciwko likwidacji parkingu w Zdroju

Jastrzębie należy do krainy Górnej Odry. Dlaczego? [video] Jastrzębie należy do krainy Górnej Odry. Dlaczego? [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (59)
do myślący07.10.2020 10:13

Dlatego w stadzie ludzi jesteś jedynym krytykowanym... Słabo to wygląda.

myślący05.10.2020 6:23

Ojciec mi powtarzał: "Jeżeli nie możesz powiedzieć o kimś niczego dobrego, zamilcz".

Gość04.10.2020 17:17

Karykatura miłości drugiego stworzenia - w tym wypadku rośliny. Po prostu "Ucz się przede wszystkim od Jezusa". Czy Wy wiecie, co to znaczy? Nie latać za zezwoleniem na zamordowanie drzew i jak Piłat nim wywijać, ale leczyć, a wyciąć to tylko te niezbędne, a nie wszystkie. Bóg księdza proboszcza oceni!

Las 03.10.2020 21:53

A ja mam pytanie skoro drzewa były stare to jak zbudowano ta kanalizację 40lat temu nie wycinając tych drzew ? Dobry mi argument

grzegorz poinformowany02.10.2020 22:24

Prawda jest taka, że Urząd Miasta doskonale wiedział o wycince, a najwięcej pani Maria kierownik wydziału infrastruktury, która praktycznie prawie dziennie tam przebywa i nie powstrzymała tej rzezi tylko podobno pomogła zalatwić wycinkę. A jeśli chodzi o parafian to się nie zgadzali ale ich głosy nie były słuchane, rada parafialna do wymiany też.

Miron 02.10.2020 16:48

DO "PF" To trzeba ośle było isc pomóc grabić anie pisać teraz swoje wypociny!

Sławoj02.10.2020 16:42

Ks. Pudlik był 30 lat i jakoś kanaliozacja chodziła dobrze a teraz jakoś co źle? Dziwna sporawa ten proboszcz top wsztstko wycina.

Sławoj02.10.2020 16:27

Do Paweł Bo takie głupcy jak ty nie mają pojęcia o pewnych sprawach i jakie są wymogi na denej posesji. To płać karę jak posadziłeś świerk to po co chcesz wycinać baranie. Co za duzy urósł? Trzeba było go wcześniej przycinać! Lub ktos mógł myśleć jak go sadził,że urośnie. Koniec gadki bo z ludźmi bez mózgu szkoda gadac.

Sławoj02.10.2020 16:24

do Maja twój przekaz za to mierny bo miernoty nie maja mocnego przekazu i piszą głupoty co im ich mózdżek podpowie.

Jan02.10.2020 16:21

Teraz to wygląda jak pustytnia! Takie piękne drzewa wszytskie wycięta. Nowy proboszcz nastał i wycina drzewa! Do czego to podobne! Okropny widok!

Pokaż wszystkie opinie (59)