Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°16°
1 października 2020

81-letni kierowca skierowany na przymusowe badania

81-letni kierowca skierowany na przymusowe badania
fot. pixabay

We wtorek samochód osobowy wpadł do rowu. Mimo że wyglądało to groźnie, 81-letni kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń. Skierowano go na przymusowe badania lekarskie.

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Powstańców Śląskich. Samochód osobowy wraz z kierowcą wpadł do rowu. Na szczęście mężczyźnie nic poważnego się nie stało.

- 81-letni kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej renault, która znajdowała się na drodze z pierwszeństwem. W wyniku zdarzenia zjechał do rowu. Jastrzębianin był trzeźwy. Mundurowi ustalili, iż w ciągu ostatnich lat kierującemu zdarzało się być sprawcą trzech kolizji oraz inne naruszenia przepisów ruchu drogowego - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu.

Za spowodowanie zdarzenia drogowego kierujący został ukarany mandatem karnym. Mundurowi skorzystali z przysługujących im uprawnień i skierowali 81-latka na badania lekarskie, które odpowiedzą na pytanie, czy jest on w stanie bezpiecznie kierować pojazdami.

Za spowodowanie zdarzenia drogowego kierujący został ukarany mandatem karnym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Samochód potrącił 14-latka na rowerze Samochód potrącił 14-latka na rowerze

Trwają przesłuchania w sprawie wypadku w kopalni Trwają przesłuchania w sprawie wypadku w kopalni

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość02.10.2020 8:04

Codziennie widzę nie lepszych , młodych kierowców. Najlepsze, jak na parkingu osiedlowych do zaparkowania potrzebne są trzy osoby. Jedna za kierownicą, druga obserwuje przód samochodu, a trzecia czuwa nad tyłem. Super też kiedy małolat zawraca pięć minut, ale już na prostej daję po gazie, bo przecież jest super kierowcą.

gosiek02.10.2020 5:21

a wystarczy przestrzegać przepisów, badanie lekarskie po 70 co rok.

Oko proroka01.10.2020 15:31

Dlaczego ma sobie dać spokój z kierowaniem auta może go poddać eutanazji ludzie dlaczego tak łatwo przychodzi wam blokowanie innych

Gość01.10.2020 9:15

81to już by sobie dał spokój z kierownicą.

Andrzej01.10.2020 8:43

Bardzo dobrze

Hanka, co ma kochanka01.10.2020 8:29

Ale że co ja czytam?

"Jastrzębianin był trzeźwy."

Przecież jedno wyklucza drugie.