Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
Wesele w Dąbrówce
5 października 2020

ZUS pomoże jastrzębskim przedsiębiorcom

ZUS pomoże jastrzębskim przedsiębiorcom
fot. UM Jastrzębie

Prezydent miasta Anna Hetman podpisała porozumienie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, dotyczące pomocy jastrzębskim przedsiębiorcom.

Porozumienie zostało zawarte pomiędzy Miastem Jastrzębie-Zdrój, a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rybniku.

- Z chwilą podpisania porozumienia podejmujemy wspólne działania w zakresie wspierania rozwoju przedsiębiorczości w mieście. Naszym celem jest zagwarantowanie kompleksowości oferty skierowanej do jastrzębskiego biznesu, która przyczyni się do stworzenia korzystnych warunków do rozwoju firm w mieście i dywersyfikacji gospodarczej Jastrzębia-Zdroju - mówi prezydent Anna Hetman.

Przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z warsztatów i szkoleń. Tematyka będzie dostosowana do zapotrzebowania uczestników - doświadczonych przedsiębiorców bądź dopiero stawiających pierwsze kroki w biznesie.

- Już teraz mogę powiedzieć, że cykliczne szkolenia i warsztaty będą dotyczyły zagadnień związanych z podleganiem ubezpieczeniom społecznym osób prowadzących działalność gospodarczą. Z naszej strony zapewniamy także bezpłatne materiały dla uczestników - powiedział Władysław Świątek, dyrektor rybnickiego oddziału ZUS.

Szkolenia będą organizowane w punkcie „Biznes na okrągło”. Ponadto raz w miesiącu będzie tam pełnił dyżur pracownik Oddziału ZUS w Rybniku.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie tracą tysiące złotych w Internecie. Oszuści działają Jastrzębianie tracą tysiące złotych w Internecie. Oszuści działają

Zapłacił fałszywym banknotem Zapłacił fałszywym banknotem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość05.10.2020 22:34

Chyba podatnicy

Troll bagienny05.10.2020 9:08

Z chwilą podpisania porozumienia podejmujemy wspólne działania w zakresie wspierania rozwoju przedsiębiorczości w mieście. Naszym celem jest zagwarantowanie kompleksowości oferty skierowanej do jastrzębskiego biznesu, która przyczyni się do stworzenia korzystnych warunków do rozwoju firm w mieście i dywersyfikacji gospodarczej Jastrzębia-Zdroju . Wspólnie i w porozumieniu zrobimy wszystko co w naszej mocy . Nasze działania skupimy na wielkich papierowych inwestycjach poprzedzone wielkimi wizualizacjami . A mamy się już czym pochwalić .....pięknie zagospodarowana strefa Centrum , mamy wielką hale targową na Bożka , Muzeum industrialne na terenach byłej KWK Moszczenica , w budowie podziemny dworzec kolejowy , sprawnie działającą komunikację miejską ( co prawda na skraju bankructwa , ale to opanujemy) sukcesywnie betonujemy Park Zdrojowy , na terenie miasta zainwestowaliśmy w łąki kwietne i hodowlę kleszczy ,w budowie jest wiadukt budowany z prefabrykatów , który za 4 lata będzie udostępniony do ruchu , na terenach po KWK JAS-M0S zaplanowane mamy centrum logistyczne z lotniskiem dla dronów , ciekawe jest rozwiązanie przejść podziemnych , gdzie stworzono optymalne warunki dla bezdomnych , a wiec tych inwestycji można wymieniać by wiele . Pozostaje tylko zaprosić inwestorów .

Gość05.10.2020 8:34

Kolejna bzdura nic nie wnosząca do rozwoju przedsiębiorczości. Zus niech odda składki od marca które niespkusznie pobiera na leczenie.

Generał Ogórcow05.10.2020 7:56

"Szkolenia będą organizowane w punkcie ?Biznes na okrągło?."

Co za degradacja, od razu z centrum do punktu.
ZUS od zawsze pomagal przedsiebiorcom, w wyrzucaniu pieniedzy do smieci.