Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
6 października 2020

"Związkowcy podpisali likwidację górnictwa" [video]

"Związkowcy podpisali likwidację górnictwa" [video]
fot. pixabay

Górnictwo przechodzi trudny czas. Niedawno ustalono plan restrukturyzacji tej branży. Pojawiają się głosy, że to w istocie likwidacja, na którą zgodzili się związkowcy.

Poseł Krzysztof Gadowski podkreśla w wypowiedzi dla telewizji TVT, że harmonogram likwidacji polskich górników, został podpisany przez związkowców z tej branży. Poseł uzasadnia, że rząd otrzymał więcej, niż chciał. Dobra zmiana obiecywała, że uratuje górnictwo, a - zdaniem posła - efekt jest zupełnie inny od zamierzonego.

Materiał filmowy telewizji TVT

Polub i udostępnij
Czytaj też

Za mało pieniędzy na górnictwo Za mało pieniędzy na górnictwo

Kopalnia będzie mogła wydobywać głębiej Kopalnia będzie mogła wydobywać głębiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Dżesika z Rybnika07.10.2020 5:52

@Łukasz

"Proszę przedstawić racjonalny plan ratowania górnictwa"

Ale co tutaj ratować? Jeżeli cśs się nie opłaca, to po prostu się likwiduje, żeby nie przynosiło dalszych strat. Nie?

Łukasz06.10.2020 18:47

Niech Pan Poseł Gadowski opowie co się działo z górnictwem za czasów rządu jego ugrupowania, jakby Pan poseł miał problemy z pamięcią, a może mieć bo przecież udział Pana posła wtedy był znikomy a nawet niewidoczny, bo jakoś nie pamiętam aby jako Poseł z Jastrzębia gdzieś się wypowiadał czy uczestniczył w ratowaniu spółki JSW, a tu bach 5 lat minęło i nagle ekspert od górnictwa się znalazł. Proszę przedstawić racjonalny plan ratowania górnictwa, i nie z powodów ekonomicznych, ale plan ratowania górnictwa przed UE, bo to im zależy na tym

korki taczer06.10.2020 14:32

Gdyby "Polskim rządom" naprawdę zależało na restrukturyzacji górnictwa to od lat w spółkach górniczych siedzieli agenci CBA, CBŚP i ABW, i wielu znanych ludzi polityki siedziało by w więźieniu.

Oko proroka06.10.2020 12:48

Może poseł Gadowski podpowiadał by o tytanowej pracy pana Buzka który pierwszy zaczął "uzdrawiać" polskie górnictwo za to otrzymał wysokie posady i pieniądze w UE gdyby ta banda dalej rządziła to spalbys w opakowaniu tak by kaloryfery grzały

To sem ja06.10.2020 9:59

Jesteśmy tylko o parę kroków przed rozbiorami, które nie nastąpią. Obawiam się, że zasiedli nasze ziemie spieprzająca z Palestyny "szlachta jerozolimska"...
A wtedy wszystkie unijne bzdety wyrzucą do kosza.

Pałac Federacji06.10.2020 7:35

"plan restrukturyzacji tej branży"

Restrukturyzacja jest permanentna od 30 lat. Wybrani tylko się dorabiają u uwlaszczaja a całe społeczeństwo płaci za te wygłupy rachunki.

dysydent06.10.2020 7:33

I tyle poseł Gadowski ma jak zwykle do powiedzenia , czyli NIC.