Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
BS Kredyt bez gwiazdek
7 października 2020

Czat z prezydentem. Hetman odpowie na pytania internautów

Czat z prezydentem. Hetman odpowie na pytania internautów
fot. pixabay

Jakie pytanie chcielibyście zadać prezydent Annie Hetman? Warto się nad tym zastanowić, bo niedługo nadarzy się taka możliwość.

To już kolejny raz, kiedy prezydent Anna Hetman odpowie na pytania mieszkańców za pośrednictwem Internetu. Spotkanie można obserwować na profilu Facebook. Czat video rozpocznie się w czwartek o godzinie 17:00. Pytania będzie można zadawać w komentarzach. Jest to doskonała okazja, aby mieszkańcy poruszyli nurtujące ich kwestie. 

Pytania będzie można pisać w komentarzach pod czatem na profilu Facebook prezydent Anna Hetman 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Anna Hetman dostała wotum zaufania od radnych Anna Hetman dostała wotum zaufania od radnych

Rada Seniorów rozpoczęła działalność Rada Seniorów rozpoczęła działalność

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (49)
Generał Ogórcow08.10.2020 17:04

Ona nie czatuje a prowadzi monolog. Szkoda czasu, Pani Przydent jest mocno bezczelna.

Prawdomowny08.10.2020 9:15

Niedawno byłem na kilka dni u znajomego w Sopocie i powiedziałem mu, ze SJZ niedługo tez będzie turystyczna osada. Chyba pół wieczoru mieliśmy z tego bekę, zwłaszcza gdy zaproponował przeniesienie JSW do Sopotu, haha :)
A zupełnie poważnie to my tu nie mamy najprostszych osiągnięć cywilizacji jakie sa już w wielu miastach, rowery latem stanowią jedyna reklamowana wszędzie atrakcje a urzędasy nadal bujają w obłokach i marzy im się międzynarodowa linia PKP. Zejdźcie na ziemie, oświetlenie, chodniki i drogi najpierw ogarnijcie bo to podstawy, których nie umiecie dopilnować.

Generał Ogórcow07.10.2020 19:59

@jastrzębianka
Bo za komuny to nie bylo ambicji a wladze staraly sie zapewnic podstawowe potrzeby zyciowe. Byla wiec podstawowa kultura podstawowe obiekty sportowe, podstawowe szkolnictwo i transport publiczny. Sklepy jakies tez byly.
Teraz wladze maja ambicje, ambicje nierealne. Kiedy kopalnie przestaly obiekty sportowe, szkoly i kulture finansowac, po prostu obiekty zlikwodowano. Za komuny mawialo sie, ze Jastrzebie to sypialnia. Wladze wszyly sobie to pod skore. Wiec nie sypialnia a bedzie turystyka i IT. Moze i bedzie, w szczatkowym wymiarze. Mieszkancy nie potrzebuja muzeow a IT nie ma wsparcia w lokalnych pracownikow.
I tu pojawia sie konkluzja. Dlaczego nie sypialnia? Jesli z Gliwic czy Katowic ludzie szybko dojada a w Jastrzebiu tanie mieszkania, ladna okolica. Wlasnie miasto powinno w szybki transport (nie wyimaginowana kolej, ktora nie powstanie nigdy a na pewnio nie w formie jaka pan Horala promuje) autobudowy zainwestowac i ten subsydiuowac. Pracujacy i zarabiajacy ludzie z pieniedzmi to szansa dla tego miasta. Miasta satelitarne do aglomeracji to trend w calej Europie. Ale nie miasto rozbuduje urzad i moze postawi to bzdurne muzeum pokopalnianego zlomu (co jest o tyle groteskowe, ze w sasiedztwie zburzono najpopularniejszy w miescie basen kryty sluzacy ludziom).
A gornictwo to skazany na wymarcie szkodnik. Nalezy JSW doic i zmuszac do naprawy szkod, poki istnieje. JSW to przeklenstwo tego miasta i nie nalezy sie od miasta zadne wsparcie rozbiurokrytozywanemu i skorumpowanemu tworowi. Gornictwo to tylko syf i dewastacja przyrody i infrastruktury.

Gość07.10.2020 19:49

Jeszcze nigdy miasto nie było tak zniszczone i opustoszałe. Cała urząd do wymiany a naczelnik IKI z mężem na emerytury. Stare grzyby przy korycie bez wizji miasta doprowadzili do upadku.

łowca skrzatów07.10.2020 18:23

@Skrzat Bartodziej-typ, który głowę ma tylko po to, żeby mu deszcz do środka nie padał.
2/3 loginów udzielających się tu "komentatorów" to również on.

jastrzębianka07.10.2020 17:51

Mieszkam w tym mieście, o zgrozo...50 lat.I muszę, niestety, jeszcze wytrwać 4 - do emerytury.
Chodząc pieszo do pracy obok obecnego Spara, a dawniej słynnego, pierwszego chyba w tym mieście Domu Handlowego, Merkury, muszę mocno uważać, by kolejny raz nie upaść na twarz i połamać skrzywionych już zębów. Wiele razy zastanawiałam się, gdzie mam wysłać zdjęcie chodników i schodów z tej tzw. Strefy Centrum - Szkło Kontaktowe czy też Teleexpress? Przecież te kafle kładł w przymusowym, niedzielnym czynie społecznym, mój Św. Pamięci Tato, który raptem przeżył tu 3 lata! Gdy dziś widzę, że chodnik w Bziu wygląda lepiej niż w centrum miasta, a do Gliwic, Raciborza, Wisły, Bielska itd. nie można niczym dojechać (a sa to miasta w zasięgu 30-45 km) to, o zgrozo, tęsknię za komuną! Przynajmniej były pociągi i autobusy do większej ilości miast.
Zarządzanie i wygląd tego miasta, to od wielu lat totalna porażka - zarówno p.Janeckiego, jak i p. Hetman.
Młodych, już prawie nie ma, ale i starzy wyjadą...Ja, już nie mogę się doczekać...a spędziłam tu prawie całe moje życie i do dziś żałuję, że nie przyjęłam propozycji pozostania na uczelni w Krakowie, ale cóż, byłam zakochana i miałam mieszkanie po zmarłych rodzicach w Jastrzębiu...
Patrząc w tv nawet homofobiczny Kraśnik wygląda lepiej niż to miasto...

Generał Ogórcow07.10.2020 17:04

"1600 urzędasów wydalających tylko CO2 !!!"

Nie tylko! Rowniez metan, nawet gorszy gaz cieplarniany od CO2.

Gość07.10.2020 16:40

do niedawna ta osoba w moim mniemaniu zasługiwała na duże poparcie.Dzisiaj wiem,że to pomyłka.Jest od kogoś uzależniona,działa na zlecenie jakieś grupy.Nic nie może.............tylko pozować

Skrzat Bartodziej07.10.2020 15:43

Do Do Skrzat Bartodziej
Dziś o 14:48..... Co zabolało ??? prawda w oczy kole? i bardzo dobrze ma boleć imposybilzm to i tak słabo powiedziane to jedna wielka nieudolność prezydenta dwóch wice i 23 radnych -bezradnych !!!! W tej osadzie to powinien być sołtys i 3 radnych to wszystko , a nie 1600 urzędasów wydalających tylko CO2 !!!

Do Skrzat Bartodziej07.10.2020 14:48

Uciekłeś z psychiatryka. Jutro zostaniesz tam odwieziony. Znamy twoje objawy niepoczytalności zagrażające ludziom. Mniej przy sobie szczoteczkę do zębów i pastę.

Skrzat Bartodziej07.10.2020 14:22

W tej upadającej osadzie górniczej dalej panuje imposybilizm , jak za Tyfuska nie da się , nie róbmy tego , na pewno się nie uda , i tak lata lecą a osada powoli umiera ....

Generał Ogórcow07.10.2020 14:02

"Dlaczego Żory rozkwitają , a Jastrzębie umiera"

Przeciez to proste. Jakims cudem (choc nie do konca) miasto zbudowano. Teraz kazda inicjatywa konczy sie odpowiedzia z ust wiceprezydena: niedasie. Nie mozna ani przystanku autobusu wyznaczyc, ani zbudowac parkingu (no chyba, ze dla urzednikow) ani zainicjowac nowego polaczenia autobusowego.
Bezsilnosc i bezradnosc.
Choc organizacja nowego budynku UM idzie smialo, szybko i pelna para.

WitekKacy07.10.2020 13:51

Czy potrzebne nam są kopalnie, ktore zatrudniają TYLKO 4 tys jastrzębian?!?!?!?
Tylko szkody górnicze i praca głównie dla przyjezdnych.

Gość07.10.2020 13:44

@Lokalny patriota

"Czy Urząd Miasta posiada jakąkolwiek wizje czym zastąpić przemysł górniczy w mieście w przyszłości?"

Nie jesteś na bieżąco. Przecież pani burmistrz wyraźnie wytyczyła, że będzie to turystyka i branża IT. M.in. w tym celu powstało centrum biznesu, konferencje godspodarcze, wizualizacje, konsultacje, projekty i ankiety. To mało?

Lokalny patriota07.10.2020 12:52

Czy Urząd Miasta posiada jakąkolwiek wizje czym zastąpić przemysł górniczy w mieście w przyszłości? Stworzenie podwalin pod nowe miejsca pracy po zatrzymaniu wydobycia? Czy miasto jest skazane na bycie sypialnią dla Rybnika, Żor, Bielska, Katowic, Gliwic, Ostravy z względnie tanimi mieszkaniami, ale ubogą ofertą rekreacyjną.?

sad07.10.2020 12:35

zwolnij si ekobieto

gosc07.10.2020 12:17

Dlaczego tak malo jest szaletów publicznych a i te co są nieczynne , to jest takie upokarzające szukac krzaczkow i jak piesek, bardziej sa potrzebne niz te liczne ławeczki, a i przy szklaku rowerowym tez by sie przydały chociaz nieliczne

ja07.10.2020 12:14

Niestety Jastrzębie ma pecha nauczycieli prezydentów. Kto decyduje się na taki zawód? Ktoś to nie chce się napracować i bez ambicji zarobienia większych pieniędzy. I to właśnie robi nasza pani prezydent zresztą poprzednik to samo

Bartek07.10.2020 11:52

Kiedy złoży Pani projekt uchwały w sprawie likwidacji straży miejskiej ? W uzasadnieniu można się powołać na koszt 1,5 miliona złotych. Wyłączyć ze struktur tego wydziału uczciwie pracujących urzędników zarządzania kryzysowego a tak zwanych strażników ich komendantów, kierowników, sekretarkI zwolnić albo zatrudnić w zakładzie komunalnym do prac porządkowych na mieście.

Anna07.10.2020 11:34

Kiedy Pani odejdzie , ahaaa jak się skończy kadencja to już plus nie będzie ośmieszania i rujnowania miasta

Gość07.10.2020 11:33

Kiedy w Zdroju koło ronda przestanie straszyć bilbord z kim ir senem.

Anna07.10.2020 11:21

Dlaczego jedne przychodnie normalnie przyjmują a inne udzielają porady przez telefon , lekarze bez zbadania wypisują recepty , przecież to jest nienormalne

Anna07.10.2020 11:18

Dlaczego Żory rozkwitają , a Jastrzębie umiera, tam budują zakłady pracy , mieszkania , a w Jastrzębiu nic się nie dzieje, żadnych perspektyw dla młodych , za niedługo bedzie to miasto emerytów, bo mlodzi uciekają , szkoda słów

Maria07.10.2020 11:07

Już pytałam ale zapytam po raz kolejny.Jaki sens ma budowa rekreacji w miejscu pożal się Boże parkingu kiedy w Zdroju nie ma gdzie postawić auta.W zasadzie moja wizyta w tym mieście zbiega się w czasie w okolicach Wszystkich Świętych (ale nie tylko).Czasami jest to pogrzeb czy formalności do załatwienia w Kancelarii Parafialnej.Kolejna sprawa jak zobaczyłam te wycięte drzewa przed parafią w Zdroju to przeżyłam szok.Jak można było do tego dopuścić ?Do proboszczy parafia nigdy nie miała szczęścia ale przecież ktoś tym miastem rządzi a może nie?

Słońce Peru mistrz bajeru 07.10.2020 11:04

Po prostu niech znajdzie firmy które stworzą miejsca pracy jak w Żorach

Ben07.10.2020 10:46

Dajmy sobie spokój z inwestycją kolejową a pieniądze w całości przeznaczyć na nasze zrujnowane drogi.

Gość07.10.2020 10:22

Kiedy mieszkańcy otrzymają konkrety w sprawie rozwoju miasta zamiast mrzonek.

Wladyslaw07.10.2020 10:19

Kiedy na Wrocławskiej zaczną przyjmować doktorusy?

Pałac Federacji07.10.2020 10:08

"czy wokół nowoczesnego szlaku rowerowego powstanie baza turystyczna?"

Muzeum pokopalnianego szmelcu jest w planach.
Pojawiła się też sposobność rozszerzenia wystawy o dawne zdobycze cywilizacji jak kolej czy transport międzymiastowy autobusem.

Do Dżesika z Rybnika07.10.2020 10:00

Ty laska, pomyliłaś fora ?
W Rybniku macie fajne Boguszowice...idź pozwiedzać.

Gość07.10.2020 9:22

Bo pani burmistrz jest przecież taka mondra to zapytam.

Kij i piłka kosztują razem 1,10 zł. Piłka jest droższa od kija o 1 zł. Ile kosztuje kij?

dowgir07.10.2020 9:07

Pani Prezydent!!!
Kiedy skończy się MARGINALIZACJA Jastrzębia? W 90 tysięcznym mieście nie ma ZUSu(wstyd jeździć do połowę mniejszego Wodzisławia). W 90 tys mieście nie ma SANEPIDU (musimy jeździc do połowę mniejszego Wodzisławia). W 90 tys mieście nie ma kolei (aby dostać się do Warszawy, musimy jeździć do połowę mniejszego Wodzisławia).
I na koniec taka dygresja, Wodzisław to upadające miasto, gdzie największym pracodawcą jest malutki szpital powiatowy, a ilośc miejsc pracy w Wodzisławiu to 8 tys, a ilość miejsc pracy w Jastrzębiu to 33 tysiace(dane GUS).

Gość07.10.2020 8:52

"Z tego miasta śmieje się już cały świat."

Cały świat?

Raczej galaktyka.

Witold07.10.2020 8:42

Kiedy znajdę robotę w tym miescie

Prawdomowny07.10.2020 8:41

Kiedy przestanie Pani opowiadać bajki oraz czy złoży się to w czasie ustąpieniem z obecnego stanowiska?

Plugawy anonim07.10.2020 8:19

Konferencja w stylu Putina ... z dobrych wzorców czerpie nasza pani burmistrz tak trzymać i nie wyciągać !!!

Adam07.10.2020 8:02

Jest takie jedno pytanie. Gdzie są inwestycje które wygrały w głosowaniu mieszkańców. Gdzie są pieniądze które na te inwestycje miały być przeznaczone. Jedna z nich to kolorowe oświetlenie alei Piłsudskiego.
Kolejne pytanie to dlaczego strefy ekonomiczne miasta stoją odłogiem a jedyne co tam rośnie to trawa i grzyby

Adam07.10.2020 7:52

Ja bym zapytał Panią prezydent kiedy wreszcie będziemy budować południową obwodnicę miasta i tym samym mieć lepszy dojazd do A-1 co będzie sprzyjać pobudzeniu wyznaczonej strefy ekonomicznej.

Edek z krainy kredek07.10.2020 7:50

niedługo nadarzy się taka możliwość..... wielka jest łaska pani burmistrz tej upadającej osady górniczej , wiec ja już pytam bo póżniej się nie przebiję ... kiedy będzie rondo norweskie na Bożej górze bo się kierowca służbowej limuzyny skarży że nie ma jak zawracać .

Oko proroka07.10.2020 7:37

Jak u Putina

Maszynista07.10.2020 7:29

Kiedy pojedźie pendolino 250km/godz?

myślący07.10.2020 7:24

Jesteście nudni jak flaki z olejem - hamulcowi. Przestańcie już wypisywać bzdury o upadającej osadzie, bo po stylu można was rozpoznać bez problemu. Trochę wysiłku i fantazji!

Greg07.10.2020 7:23

Co z gospodarką? Jaki jest pomysł na transformację z miasta górniczego.
Co z koleją? To nasza ogromna szansa

Beata07.10.2020 7:16

Proszę podać się do dymisji. Wstyd mi, że mieszkam w tym umierającym mieście. Za jakiś czas zostaną tu sami emeryci i renciści, którzy zapuścili tu korzenie...

Raper klasztorny07.10.2020 6:33

Kiedy to się skończy?

Dżesika z Rybnika07.10.2020 5:49

Pytanie nasuwa się jedno ale za to zasadnicze:

Kiedy WRESZCIE poda się pani do dymisji?

Z tego miasta śmieje się już cały świat.

55km żelaznego szlaku?07.10.2020 5:04

Czy wokół nowoczesnego szlaku rowerowego powstanie baza turystyczna?
Tzn.hotele,parkingi,baseny,lotniska,pola golfowe,szybka kolej,wolna kolej,jakaś kolej,.
Co dalej z Jastrzębiem czy miasto upadnie ,czy dalej będzie się tak prężnie rozwijać jak dotychczas tzn,ze 110 tyś mieszkańców na 89tyś.?
Bóg z panią dobrą kobietą.

Yhym07.10.2020 4:48

Kiedy odejdzie ze stanowiska ?

Pałac Federacji07.10.2020 1:45

Kiedy przestanie pociskac kit o rozwoju, wizjach, kolei, inwestorach itd. I weźmie się do roboty, bo na miasto przyspiesza swój upadek.