Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
Wesele w Dąbrówce
14 października 2020

Nigdy nie mieli prawa jazdy a kierowali autami

Nigdy nie mieli prawa jazdy a kierowali autami
fot. KMP Jastrzębie

Jastrzębska drogówka zatrzymała do kontroli kierowców, niektórzy nigdy nie posiadali prawa jazdy, a kierowali autami. O wymiarze kary zdecyduje sąd. 

W niedzielę, około godziny 14.00, policjanci drogówki patrolując al. Piłsudskiego, zauważyli kierującego samochodem VW, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mundurowi zatrzymali do kontroli 36-latka. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wyczuli od jastrzębianina alkohol. Badanie alkomatem wykazało 0,3 promila, do tego wynik sprawdzenia w systemach informatycznych ujawnił, iż mężczyzna ma już zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Pojazd został odholowany na parking strzeżony, a mężczyzna za swoje poczynania odpowie przed sądem. Następny kierujący, który jeździł sobie bez wymaganych uprawnień, został zatrzymany w związku z niestosowaniem się do znaku pionowego „nakaz jazdy w prawo lub w lewo”na skrzyżowaniu ulic: Pszczyńska, Grodzka, Stodoły.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kierował mimo zakazu. Grozi mu 5 lat więzienia Kierował mimo zakazu. Grozi mu 5 lat więzienia

Pięciokrotnie złamał zakaz kierowania pojazdów Pięciokrotnie złamał zakaz kierowania pojazdów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Do "Oko proroka"15.10.2020 13:57

To co napisałeś świadczy, ze nie jesteś normalny a twoja choroba się pogłębia. Stajesz się niebezpieczny i dlatego nakazowo zostaniesz umieszczony z szpitalu psychiatrycznym. Nie będzie to Rybnik.

Oko proroka14.10.2020 11:28

Ludziom do życia razem nie jest potrzebny żaden"papier" a co dopiero do życia z samochodem mam auto siadam ijade takie czasy , państwo"restrykcyjne"

a co14.10.2020 11:23

Tępić !!! Konfiskata auta i praca przymusowa na rzecz poszkodowanym w wypadkach.

Hmmm...14.10.2020 10:34

No to jak? Nigdy nie miał, ale mu wcześniej odebrali?... Interesujące.

Gość14.10.2020 10:22

Karać, karać i jeszcze raz karać.

Dotkliwie i natychmiastowo.

Nic innego na Polaka katolika nie działa.

Benek14.10.2020 8:38

Ile takich tam jedzie na wprost.proszę zrobić porządek z kwiatami naszego miasta (górnikami) którzy skręcają z pszczyńskiej na podwójnej ciągłej na parking kwk zofiówka za światłami. Chyba wiecie gdzie