Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
16 października 2020

Jastrzębskie szkoły przechodzą na nauczanie hybrydowe

Jastrzębskie szkoły przechodzą na nauczanie hybrydowe
fot. pixabay

Zgodnie z decyzją rządu w strefie żółtej, w której obecnie znajduje się nasze miasto, zostanie wprowadzone nauczanie hybrydowe. Zmiany mają wejść w życie od poniedziałku.

Nauczanie hybrydowe dotyczyć będzie uczniów szkół średnich. Jest to rodzaj tak zwanego nauczania mieszanego - część uczniów uczy się w klasie z nauczycielem, część w domach przed ekranami komputerów. Tego typu nauczanie było od dawna postulowane przez dyrektorów szkół, ponieważ sprzyja zmniejszeniu liczebności uczniów w klasach. Ma to znaczenie, szczególnie w przypadku dużych zespołów szkół, w których liczba młodzieży nierzadko waha się w granicach 600-900 osób.

Co na to nauczyciele i dyrektorzy?

- Od dawna oczekiwaliśmy tego typu rozwiązania, żeby rozgęścić liczbę uczniów w klasach, szczególnie tych 30-osobowych. Zachowanie tam jakichkolwiek odstępów czy dystansów było iluzoryczne. Teraz przynajmniej można wprowadzić je w życie - mówił jeden z nauczycieli.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na lekcjach od września bez maseczek Na lekcjach od września bez maseczek

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Ciemnogród Pisowski18.10.2020 19:03

Dlaczego mimo zakupionych testów w jsw nie robi się znowu wymazów, bo pis zabronił bo okazało by się że ci którzy już mieli pozytywa znowu by go mieli, te testy to mega przekręt który kosztuje nas dziennie 20 mln.

Covid18.10.2020 18:37

Żeby to opanować musimy odać cześć swojej wolności innego wyjścia nie ma albo dopuszczamy że w Jastrzębiu zgodnie statystyką tego wirusa umrze +/- 3000 osób.Twoj dziadek,babcia ,ojciec,mama ,Twoja żona ,Twój mąż ,znajomy,znajoma ,dziecko.Na kogo wypadnie na tego bęc.

Gość18.10.2020 12:59

Pocztajcie: Prof. Kuna: Samotność i brak czułości niszczą naszą odporność przeciwwirusową.
Skończone z powtarzaniem propagandy medialnej...

Andrzej18.10.2020 12:51

Przed chwilą przeczytałem wpis przedsiębiorcy z Piły na WP ,który nie wierzył w covid i leży w szpitalu pod tlenem:
Noście maski, zachowujcie odstępy, myjcie i dezynfekujcie ręce, bo jak tu traficie (co nie jest takie oczywiste, bo nie ma miejsc) to będziecie płakać krokodylimi łzami, a Ci co zatracili Boga w sobie, w 5 sekund przypomną sobie wszystkie modlitwy" - pisze. No comment.

Dżordż Lowerboy18.10.2020 10:27

@Gość

"potem to taki brzdąc o wyglądzie kaszalota nawet nie potrafi 200m przejść bo spocony i zmęczony"

Dokładnie. Do tego ta wszechobecna promocja wszelkiego rodzaju e-sportów. Nabijanie kasy producentom gier.

Obserwator18.10.2020 7:51

Czy wreszcie podejmie się zdecydowane kroki aby ograniczyć rozprzestrzenianie się tego wirusa?Za rekomędacją WHO dla Polski i śladem naszych sąsiadów zamknąć szkoły ,przedszkola ,żłobki bo to dzieci są większości roznosicielem przechodzącym większości bezobjawowo tą chorobę.Tłoczą się w szkołach ,w autobusach z natury młodości nie przestrzegają zasad ..bo i jak a wirus przynoszą do domów lub zarażają nauczycieli,przedszkolanki,opiekunki a Ci swoje rodzinny.A z tym nie ma żartów bo widzę jak męczy się ktoś ,kto z pracy przyniósł do domu to świństwo .Jak w ciągu kilku dni wirus potrafi odebrać człowiekowi całkowicie siły ,jak przejście paru kroków stanowi wyczyn ,jakbyś wszedł na jakiś szczyt .Jak ból mięśni ,głowy nie idzie uśmierzyć żadnymi lekami dostępnymi w leczeniu domowym a to jest przypadek lżejszy bo daj Boże na razie bez powikłań .Ja zdaje sobie sprawę że nieuniknione jest abyśmy większości tego nie przeszli tylko nie może to tak lawinowo narastać bo zabije ten wirus mnóstwo ludzi bo naprawdę to nie jest zwykle przeziębienie czy też grypa a ozdrowieńcy ,którzy przeszli to z pełnymi objawami jeszcze długo po, borykają się większości z problemami zdrowotnymi.

To sem ja17.10.2020 22:12

Jak z lekarzami: sprywatyzować i nagle okaże się, że nikt nie boi się operacji covid...

Gość17.10.2020 19:44

Nauczyciele chcą zdalnie bo są leniwi. Zadają parę bzdetów i dzieci niech się meczą. A tak na odczepne kilku uczniom na drugi dzień po ocenie dobrej i kilku pały bez zastanowienia i sprawdzenia. Niech się męczą może będą miały szczęście i dostaną inną ocenę.
A co do rodziców chcących zdalnego nauczania? to rodzice nadopiekuńczy. Z miłością Platoniczną do swoich przerośniętych bobasków. Zawożą dziecinki od domu do drzwi szkolnych i z powrotem a potem to taki brzdąc o wyglądzie kaszalota nawet nie potrafi 200m przejść bo spocony i zmęczony. Ale w galerii to normalnie jak mustang na prerii. Biega od butiku do butiku.

Gość17.10.2020 0:28

....s wydawało się ,że nauczyciele to wykształceni ,mądrzy ludzie. A tu proszę - też pitolą jak ci porąbańcy z telewizji.

Wara16.10.2020 21:33

Nauczanie zdalne i pensje nauczycieli jak na postojowym, rozwiąże problem.

Pokaż wszystkie opinie (22)