Barbórka - życzenia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -1°
Bank Spółdzielczy Święta 2020
20 października 2020

"Jak najszybciej zlikwidować kopalnie!"

"Jak najszybciej zlikwidować kopalnie!"
fot. pixabay

Coraz częściej pojawiają się głosy, że należy jak najszybciej zlikwidować kopalnie. Do tego grona dołączyli naukowcy z Uniwersytety Śląskiego, którzy wystosowali w tej sprawie list do premiera.

Naukowcy apelują o jak szybsze uruchomienie procesu przemian, które umożliwią regionowi śląskiemu włączenie się w realizację celów klimatycznych Unii Europejskiej. Według autorów listu, jaki został wystosowany do premiera, powinno stać się to o wiele wcześniej, niż w roku 2049.

- Wydłużanie horyzontu zmian gospodarczego i technologicznego profilu regionu nie jest odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby mieszkańców Górnego Śląska i Zagłębia, w szczególności młodszych i przyszłych pokoleń, oczekujących koncentracji wsparcia publicznego nie na subsydiowaniu przemysłów schodzących, lecz głębokiej modernizacji gospodarczej i technologicznej regionu, zdecydowanej poprawy jakości życia i budowy nowych szans rozwojowych związanych z Europejskim Zielonym Ładem – napisali m.in. naukowcy.

Sygnatariusze listu wskazują na ogromne potrzeby Górnego Śląska i Zagłębia w zakresie inwestycji i zagospodarowania terenów pogórniczych. Podkreślają również potrzebę poprawy jakości środowiska naturalnego w regionie, a co za tym idzie poziomu życia mieszkańców.

- Środki, które mają zostać przeznaczone na wydłużenie horyzontu działania górnictwa węgla kamiennego, mogłyby zostać przeznaczone na sprostanie tym wyzwaniom i uniknięcie zmarnowania szans rozwojowych regionu - napisali.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hala zamiast kopalni. Fedrowało tam 3 tys. górników. Hala zamiast kopalni. Fedrowało tam 3 tys. górników.

Barbórka będzie wypłacona w całości? Barbórka będzie wypłacona w całości?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Idp.22.10.2020 4:49

Wybrać PiS!

Hmmm...21.10.2020 19:18

@ do Lewak 17:32...A skąd to wiesz?

Lewak21.10.2020 18:50

Tusk nie jest moim guru, ma swoje wady, ale PiS nas prowadzi na manowce. Pawłowicz i Piotrowicz w Trybunale Konstytucyjnym. Czarnek w MEN, stadnina w Janowie, Szumowski przygotował nas na drugą fale. Maseczki Antonowem, a respiratory-widmo od handlarza bronią. Prezydent zajmuje się oposami, a Polacy umierają. Ale kochajmy dalej PiS. Od pięciu lat mają taką władzę jakiej nikt nie miał od czasu komuny, a dalej wszystko wina Tuska.

do Lewak21.10.2020 17:32

Gdyby dalej rządził twój guru tuSSk, to już 20 kopalń było by zamkniętych, a te które by zostały były by w niemieckich rękach, a Polacy zarabiali by w nich poniżej 3.000 zł.
Widzisz róznicę lewaku?
Good Night Left Side!!!

Gierek21.10.2020 16:25

A ja uważam ze gornikom należą sie emerytury po 25, ale powinni miec liczone tak jak każdy uczciwy obywatel i od zgromadzonych składek. To mieliby emerytury po 1500 złotych

Lewak21.10.2020 14:22

do 20:21: Komuniści strzelali ostrą amunicją, a pod spółką było pełno zamaskowanych zadymiarzy, więc nie ma co porównywać. PiS zamyka kopalnie, krzycząc, że to PO pozamyka. Obsadza stołki w państwowych spółkach pociotkami na masową skalę. Teraz robią szpital na stadionie wybudowanym przez Tuska, bo sami nic nie potrafią zbudować. Zamiast walczyć z pandemią walczą z opozycją, LGBT, lekarzami, Owsiakiem, rolnikami, UE, Wifi, 5G, szczepionkami, niepełnosprawnymi i nauczycielami. Fakt, mieli dobry początek walki z pandemią, ale potem walka o władzę stała się ważniejsza. A ludzie niech umierają, już zagłosowali.

Paweł górnik21.10.2020 13:24

Myślicie że jak zamkną kopalnie to nie znajdziemy sobie pracy... jesteście w błędzie bo górnicy to zaradni ludzie

dowak21.10.2020 12:00

Proszę się zainteresować przyjęciami do JSW!!! Spółką zajmującą się przyjęciami jest SiG JSW, a całe "szefostwo" jest z Rybnika!!!
Jak myślicie, dlaczego mieszkańcy Jastrzębia nie są przyjmowani do JSW.
Po co nam te kopalnie? Żeby inni się bogacili, a dla Jastrzębia tylko szkody górnicze.

Gość21.10.2020 10:58

Tylko dla dużej emerytury 48 letni emeryt i na drugą robote

benek21.10.2020 7:10

@Tomasz

"Jak oni prdlą zawrzom to a potym to niymcy kupią"

I dobrze. Niemcy dadzom prace. Gurnicy bedom w markach zarabiać. Albo w eóro.

Pokaż wszystkie opinie (35)