Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
21 października 2020

Dachowanie na Powstańców Śląskich

Dachowanie na Powstańców Śląskich
fot. KMP Jastrzębie

53-letnia kobieta wypadła z drogi i dachowała. Jej samochód wpadł do rowu. Groźnie wyglądający wypadek na szczęście nie skończył się tragicznie.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, kiedy kobieta kierująca samochodem wypadła na łuku drogi na ulicy Powstańców Śląskich i dachowała. Policjanci ustalili, że jechała za szybko.

- W wyniku utraty panowania nad pojazdem kierująca na łuku drogi uderzyła w bariery ochronne, a następnie wpadła do rowu. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Za spowodowanie zdarzenia kobieta została ukarana mandatem – mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci przypominają, że opady deszczu, mgła, wcześnie zapadający zmrok, mokra, często pokryta liśćmi, a przy tym śliska jezdnia to czynniki pogarszające warunki drogowe. Jedne powodują duże ograniczenie widoczności, drugie zaś zdecydowanie wydłużają drogę hamowania. Zwiększoną czujność zachować należy w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wypadek motocyklisty na ul. Piłsudskiego Wypadek motocyklisty na ul. Piłsudskiego

63-latek dewastował samochody przed blokiem 63-latek dewastował samochody przed blokiem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Prawdomowny21.10.2020 12:27

Prędkość była dobra, ale zakręt był zły.

h2o21.10.2020 10:11

Mandat? powinni ją skerować na badania psychotechniczne i ponowny egzamin na prawo-jazdy.

no tak21.10.2020 9:12

do benek: trzeba mieć ,,ostrego'' psa żeby tak w budzie pilnował książek do nauki

benek21.10.2020 7:09

Czeba miec mistrza żeby jadąc pięćdziesiontkom zrobić taki myk. Sóper.