Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
23 października 2020

Cała Polska czerwoną strefą! Nowe obostrzenia

Cała Polska czerwoną strefą! Nowe obostrzenia
fot. pixabay

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił terytorium Polski czerwoną strefą zagrożenia epidemicznego. Obowiązują drastyczne obostrzenia. Premier apeluje, aby zrobić wszystko w celu ochrony zdrowia swojego i innych osób. 

Szkoły podstawowe, klasy IV-VIII przechodzą na nauczanie zdalne, podobnie jak szkoły średnie oraz uczelnie.  W godzinach 8:00-16:00 osoby do 16 roku życia nie mogą samodzielnie wychodzić z domu. Zaleca się, aby seniorzy w miarę możliwości nie wychodzili z domów.  Obiekty gastronomiczne - bary, restauracje, mogą sprzedawać dania jedynie na wynos.  Zabronione są wszelkie zgromadzenia powyżej 5 osób.

Noszenie maseczek stanie się obowiązkiem ustawowym zagrożonym karą nawet w wysokości 1 tys. zł.

Obostrzenia wchodzą w życie od jutra, czyli 24 października. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Do szpitala można wejść tylko z maseczką Do szpitala można wejść tylko z maseczką

Jak pandemia wpłynęła na nasze życie? Jak pandemia wpłynęła na nasze życie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (34)
To sem ja25.10.2020 19:59

Chodzi mianowicie o wszczepienie nam implantów, przez które wszyscy będziemy zachowywać się jak... chomiki. Tak, moi drodzy, dobrze przeczytaliście. Widziałem na youtubie film, który wyciekł z gigantycznej fabryki wielkich kołowrotków, do których nas poupychają, gdy już szczepionka zacznie działać. To dlatego chcą skończyć z pozyskiwaniem energii z górnictwa - mają już niemal gotowe nowe, ekologiczne, odnawialne źródło energii - NAS. Pierwsi ludzie-chomiki mają zostać stworzeni już na początku przyszłego roku, oczywiście wszystko w najgłębszej tajemnicy.

To sem ja25.10.2020 11:47

"Zwolennik PiSu." -to jeden z celów operacji covid19. Przecież za dużo ludzi jest na świecie, wg szarej eminencji...
Ale spokojnie, przyspieszą. Już zamawiają dla wszystkich szczepionkę. Jej skuteczność jest taka sama jak tej na grypę, ale nie o "walkę z wirusem" tu chodzi...

Michał 24.10.2020 23:36

Wsioki z Mszaniej, Polomi, Gołkowic zaczęli dziś palić w swoich syfiastych domach. Jastrzębianie czas zrobić porządek z tymi brudasami. Kolejny dzień smogu z tych brudnych wiosek

Zwolennik PiSu.24.10.2020 23:03

Pozdychaccie z głodu bo nikt nie będzie płacił podatków.Kasa państwa jest pusta,zaczną dobierać się do waszych emerytur i rent.
Już nawet do lekarza nie możecie się dostać powoli was i nas wybiją choroby nieleczone a nie ta zmutowana grypa.

Raper klasztorny24.10.2020 14:01

Haha, ale do kościółka seniorów rząd zaprasza

do Emil z Godowa24.10.2020 13:56

Morawiecki też mówił że nie trzeba się bać korony podczas wyborów

Emil z Godowa 24.10.2020 13:14

17.45 ale to Rafał czajkowski powiedział że wybory są bezpieczne a nie Jarek jak już plujesz nienawiścią to trzymaj się faktów

JestSuperJestSuper24.10.2020 12:54

George Orwell "Rok 1984" : "Wszystko, oprócz pracy było zakazane: spacery po ulicy, przyjemności, taniec, śpiew, spotkania towarzyskie. Wszystko było zakazane".

Gość24.10.2020 12:25

Do momentu kiedy nowa ustawa nie pojawi sie w dzienniku ustaw nie ma zadnych obostrzen:)

Jan Paragraf24.10.2020 11:54

Premier okłamał seniorów. Miała być prośba, jest areszt domowy.
Wczoraj po godz. 23 w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, wprowadzające kolejne nakazy i zakazy, które obowiązują od dziś.

Dla wielu osób najistotniejszy będzie par. 1 ust. 14, który sprowadza się do wskazania, że osoby, które ukończyły 70. rok życia, mogą się przemieszczać wyłącznie w celu:

1) wykonywania czynności zawodowych lub służbowych;

2) zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego;

3) sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych.
Oczywiście ustanowiony nakaz bardzo łatwo obejść - wystarczy przecież powiedzieć, że się idzie do kościoła, albo nosić w portfelu 50 dolarów amerykańskich i w razie kontroli wyjąć oraz wskazać, że trzeba pilnie iść do kantoru w celu wymienienia waluty, bo skończyły się pieniądze na jedzenie.Wiele osób pytało się mnie wczoraj, czy w ogóle rząd może w rozporządzeniu zabronić ludziom wychodzenia z domów. Odpowiedź jest oczywista: nie może. Ale przecież premier i ministrowie doskonale wiedzą, że nie mogą, a mimo wszystko to zrobili. Jako prawnik doradzam seniorom nie przyjmować żadnych mandatów, gdyż szansa, że kara ostałaby się w sądzie, jest minimalna.PS. Ciekawostka, na którą zwrócił mi uwagę dr Witold Zontek z Uniwersytetu Jagiellońskiego: formalnie w rozporządzeniu zgoda na przemieszczanie się nie została połączona z przemieszczaniem się w miejscu publicznym, więc gdyby ktoś chciał pozostać legalistą w stu procentach - nie powinien chodzić po własnym mieszkaniu, jeśli w ten sposób nie zaspokaja swoich niezbędnych potrzeb życiowych.

To sem ja24.10.2020 11:46

Już mi się nie chce pokazywać bezsensu tych restrykcji. Wiem, że to jeszcze nie koniec... rozkręcają się.

korki taczer24.10.2020 8:10

Dzięki programowi Godzina +, od dzisiaj śpimy dłużej.

To sem ja23.10.2020 21:26

Poziom głupoty niejakiego "przyłbice zamiast maseczek" przewyższa nawet antychrześcijańskich troli...
Powiem ci człowieczku: załóż na siebie kombinezonon przeciw promieniowaniu radioaktywnemu. Będzie to bardzo odpowiedzialnw z twojej strony. A najlepiej nie pokazuj swojej facjaty na ulicy...
A same restrykcje g..no dadzą. Wprowadzą zapewne stan wyjątkowy kub inny, a winą obarczą garstkę rozsądnuch ludzi, którzy wiedzą, że jest sezon grypowy. W całym zalewie złych informacji zrobili coś dobrego: kroczek w stronę obrony życia. Nakeży cieszyć się choćby z tego...

Zwolennik PiSu.23.10.2020 17:45

Hurraa!!!
W końcu.Brawo wodzu!!
Niech cierpią wszyscy,zamknąć całą Polskę a my wodzu zrealizumemy wszystkie nawet najbardziej szalone pomysły.
PS(PiS)
Wodzu nasz jesteś najsprytniejszy i najbardziej przebiegły nikt tego nie mógł wymyśleć i tak do wyborów będziemy tymi ciemnikami manipulować przed wyborami powiemy NIE MA coronowirisa i znowu ich w ryj.BOGU DZIĘKUJE ZA TAKIEGO PRZRZWÓDCE!Bóg zapłać panie Kaczyński Bóg Zapłać,ręce całujemy mistrzynią.

jastrzębianka23.10.2020 16:33

Tata@11.42

Tak jest...to dobra rekomendacja do tzw. premiera...

W taki właśnie sposób pisze się w Polsce zasady prawne...na kolanie, i bez rozumienia znaczenia zapisanych słów. Przypominam w tzw. aferze Lwa Rywina poszło o zapis "lub czasopisma".
I, znów, kłania się dobra edukacja...wciąż do tego się odwołuję...
Tak należy rozumieć ten przepis - dzieci z klas 1-3, idąc same do szkoły, naruszają prawo, a dzieci do 16 roku życia, po godzinie 16. mogą chodzić już same gdziekolwiek bez naruszania prawa. PARANOJA.
Pisanie prawa i czytanie ze zrozumieniem, to wielka umiejętność i odpowiedzialność, która powinna opierać się o odpowiednie wykształcenie i rozumienie rzeczywistości, a nie dobór partyjny, rodzinny i kolesiowski...

przyłbice zamiast maseczek23.10.2020 16:23

Coraz więcej osób zakłada półprzyłbice zamiast maseczek. Po zbadaniu skuteczności obrony innych od zakażenia, informujemy, że przełbice niestanową żadnej zapory dla wirusa. Wydostaje się on dołem przyłbicy. Maseczka jest bardziej skuteczna. A maseczka wraz z przyłbicą jest bardziej skuteczna od samej maseczki.
Jeśli jesteś człowiekiem, a nie tylko żyjątkiem, zacznij stosować maseczkę i ewentualnie przyłbicę, która nie chroni ciebie i innych. Ktoś na tobie zarobił.

erwin23.10.2020 16:07

Same płaczki na forum co za dno .

Słońce Peru mistrz bajeru 23.10.2020 15:59

E! tam zaraz wybory w USA wygra Biden(raczej na pewno) nałoży sankcje na Polskę za gnębienie osób o innej orientacji seksualnej wycofa wojska i finanse i się skończy PIS będą nowe wybory emeryt musisz głosować na PSL oni proponują emerytury czy renty bez podatku oczywiście w opozycji a co będzie to się okaże

Kunacek23.10.2020 15:26

I bardzo dobrze,w końcu dobra decyzja rządu!

Generał Ogórcow23.10.2020 14:38

"Najlepiej człowieka pozbawić wszelkich rozrywek"

Przeciez mozesz isc na cmentarz i do kosciola, wiec jakich wszelkich?

torquemada23.10.2020 13:41

oby kościoły były otwarte, to teren wolny od koronawirusa, tak mówią w tv trwam

Że co?!23.10.2020 13:00

Najlepiej człowieka pozbawić wszelkich rozrywek, wszystko zamknijcie bo to coś niby da rządowi, wyprowadzamy się wszyscy do Szwecji i Norwegii, tam jest luźniej, pokażmy rządowi że mamy dość!

Emil z Godowa 23.10.2020 12:23

Tata 11.42niech twoja stara zakludzi je do szkoły.

Emeryt23.10.2020 11:58

Żeby ten Morawiecki tak zadbał o seniorów przy rewaloryzacji rent i emerytur , ale nie..... w marcu sypnie po 20 zł podwyżki i będzie opowiadał jaki to on hojny jest .Dobrze że Morawiecki ma tą maskę na ryju jak przemawia bo inaczej wydłużający się nos od kłamstw zepchnął by mi telewizor z komody .

Raper klasztorny23.10.2020 11:53

Trzeba przyznać, że sprytnie to wymyślili. Zakaz zgromadzeń w momencie, kiedy sztuczny Trybunał K. wydał skandaliczne orzeczenie, które wkurzyło miliony Polaków. Jakim trzeba być wyrachowanym łajdakiem, żeby takie rzeczy robić w czasie, gdy sytuacja jest tak ciężka?

benek23.10.2020 11:52

@Kamil

"Musimy to po prostu przetrwać - solidarność, dbanie o drugiego człowieka, maseczki i dystans"

Ale takie żeczy nie wśrut polakuf katolikuf.

B 23.10.2020 11:48

Jeszcze jedno powino się wprowadzić ograniczenia wiernych w Kościolach i w każdym Budynku kultu Religijnego
Na Mszach Świętych odprawianych od Poniedziałku wraz z Niedzielą oraz W Święta mogło by brać udział tylko 10 osób + maczeczka - za pozwolenie wejśca większej ilości wiernych na danych Mszach Świętych powino zostać nałożony mandat karny na danego ksiedza proboszcza w kwocie 50 tyś zł płatne w ciągu 5 dni
Na Mszach Świętych Pogrzebowych mogło by brać udział tylko 200 osób + maseczka
Zawiesić wszystkie Nabożeństwa w Kościołach do odwołania

Tata23.10.2020 11:42

Klasy 4-8 nauczanie zdalne
klasy 1-3 nauczanie normalnie , ale zakaz samodzielnego poruszania sie
seniorzy siedzieć w domu...!!!
ide na 6:00 do pracy to moze k....... Morawiecki zaprowadzi moje dzieci do szkoły...

Jaro23.10.2020 11:40

Ja wychodzę z domu tylko w towarzystwie ochrony.

Gość23.10.2020 11:39

Czyli osoby nieletnie mogą samodzielnie imprezować tylko w nocy ?

Generał Ogórcow23.10.2020 11:34

"Morawiecki!!! Sam mówiłeś że koronawirus jest w odwrocie !!!!! Ty oszuście!!!!"

Ktos jeszcze mu w czymkolwiek wierzy? Przeciez sad skazal go juz dwukrotnie za opowiadanie glupot.

Kamil23.10.2020 11:31

Musimy to po prostu przetrwać - solidarność, dbanie o drugiego człowieka, maseczki i dystans. Także do tego,co mówią w mediach i piszą w internecie.

PsT23.10.2020 11:28

Widać 90% osób po prostu to są zwykłe barany, godzinie mają podstawowo myśleć zanik myśli telewizja. Powoli kraje europejskie od dążą do wojny jaki to ma cel.

dysydent 23.10.2020 11:28

Morawiecki!!! Sam mówiłeś że koronawirus jest w odwrocie !!!!! Ty oszuście!!!!