Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
23 października 2020

Cała Polska czerwoną strefą! Nowe obostrzenia

Cała Polska czerwoną strefą! Nowe obostrzenia
fot. pixabay

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił terytorium Polski czerwoną strefą zagrożenia epidemicznego. Obowiązują drastyczne obostrzenia. Premier apeluje, aby zrobić wszystko w celu ochrony zdrowia swojego i innych osób. 

Szkoły podstawowe, klasy IV-VIII przechodzą na nauczanie zdalne, podobnie jak szkoły średnie oraz uczelnie.  W godzinach 8:00-16:00 osoby do 16 roku życia nie mogą samodzielnie wychodzić z domu. Zaleca się, aby seniorzy w miarę możliwości nie wychodzili z domów.  Obiekty gastronomiczne - bary, restauracje, mogą sprzedawać dania jedynie na wynos.  Zabronione są wszelkie zgromadzenia powyżej 5 osób.

Noszenie maseczek stanie się obowiązkiem ustawowym zagrożonym karą nawet w wysokości 1 tys. zł.

Obostrzenia wchodzą w życie od jutra, czyli 24 października. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy sklep internetowy się opłaca? Szansa na dodatkowe przychody dla Twojej firmy Czy sklep internetowy się opłaca? Szansa na dodatkowe przychody dla Twojej firmy

Badania nad górnikami w związku z COVID-19. Są bezpieczni? Badania nad górnikami w związku z COVID-19. Są bezpieczni?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (34)
To sem ja25.10.2020 19:59

Chodzi mianowicie o wszczepienie nam implantów, przez które wszyscy będziemy zachowywać się jak... chomiki. Tak, moi drodzy, dobrze przeczytaliście. Widziałem na youtubie film, który wyciekł z gigantycznej fabryki wielkich kołowrotków, do których nas poupychają, gdy już szczepionka zacznie działać. To dlatego chcą skończyć z pozyskiwaniem energii z górnictwa - mają już niemal gotowe nowe, ekologiczne, odnawialne źródło energii - NAS. Pierwsi ludzie-chomiki mają zostać stworzeni już na początku przyszłego roku, oczywiście wszystko w najgłębszej tajemnicy.

To sem ja25.10.2020 11:47

"Zwolennik PiSu." -to jeden z celów operacji covid19. Przecież za dużo ludzi jest na świecie, wg szarej eminencji...
Ale spokojnie, przyspieszą. Już zamawiają dla wszystkich szczepionkę. Jej skuteczność jest taka sama jak tej na grypę, ale nie o "walkę z wirusem" tu chodzi...

Michał 24.10.2020 23:36

Wsioki z Mszaniej, Polomi, Gołkowic zaczęli dziś palić w swoich syfiastych domach. Jastrzębianie czas zrobić porządek z tymi brudasami. Kolejny dzień smogu z tych brudnych wiosek

Zwolennik PiSu.24.10.2020 23:03

Pozdychaccie z głodu bo nikt nie będzie płacił podatków.Kasa państwa jest pusta,zaczną dobierać się do waszych emerytur i rent.
Już nawet do lekarza nie możecie się dostać powoli was i nas wybiją choroby nieleczone a nie ta zmutowana grypa.

Raper klasztorny24.10.2020 14:01

Haha, ale do kościółka seniorów rząd zaprasza

do Emil z Godowa24.10.2020 13:56

Morawiecki też mówił że nie trzeba się bać korony podczas wyborów

Emil z Godowa 24.10.2020 13:14

17.45 ale to Rafał czajkowski powiedział że wybory są bezpieczne a nie Jarek jak już plujesz nienawiścią to trzymaj się faktów

JestSuperJestSuper24.10.2020 12:54

George Orwell "Rok 1984" : "Wszystko, oprócz pracy było zakazane: spacery po ulicy, przyjemności, taniec, śpiew, spotkania towarzyskie. Wszystko było zakazane".

Gość24.10.2020 12:25

Do momentu kiedy nowa ustawa nie pojawi sie w dzienniku ustaw nie ma zadnych obostrzen:)

Jan Paragraf24.10.2020 11:54

Premier okłamał seniorów. Miała być prośba, jest areszt domowy.
Wczoraj po godz. 23 w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, wprowadzające kolejne nakazy i zakazy, które obowiązują od dziś.

Dla wielu osób najistotniejszy będzie par. 1 ust. 14, który sprowadza się do wskazania, że osoby, które ukończyły 70. rok życia, mogą się przemieszczać wyłącznie w celu:

1) wykonywania czynności zawodowych lub służbowych;

2) zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego;

3) sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych.
Oczywiście ustanowiony nakaz bardzo łatwo obejść - wystarczy przecież powiedzieć, że się idzie do kościoła, albo nosić w portfelu 50 dolarów amerykańskich i w razie kontroli wyjąć oraz wskazać, że trzeba pilnie iść do kantoru w celu wymienienia waluty, bo skończyły się pieniądze na jedzenie.Wiele osób pytało się mnie wczoraj, czy w ogóle rząd może w rozporządzeniu zabronić ludziom wychodzenia z domów. Odpowiedź jest oczywista: nie może. Ale przecież premier i ministrowie doskonale wiedzą, że nie mogą, a mimo wszystko to zrobili. Jako prawnik doradzam seniorom nie przyjmować żadnych mandatów, gdyż szansa, że kara ostałaby się w sądzie, jest minimalna.PS. Ciekawostka, na którą zwrócił mi uwagę dr Witold Zontek z Uniwersytetu Jagiellońskiego: formalnie w rozporządzeniu zgoda na przemieszczanie się nie została połączona z przemieszczaniem się w miejscu publicznym, więc gdyby ktoś chciał pozostać legalistą w stu procentach - nie powinien chodzić po własnym mieszkaniu, jeśli w ten sposób nie zaspokaja swoich niezbędnych potrzeb życiowych.

Pokaż wszystkie opinie (34)