Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
25 października 2020

Kobiety protestowały na jastrzębskich ulicach [video]

Kobiety protestowały na jastrzębskich ulicach [video]
fot. jastrzebieonline.pl/kbł

W niedziele, 25 października, o godz. 20:00 przed biurem posła Grzegorza Matusiaka rozpoczął się jastrzębski protest przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Tuż przed godziną 20:00 przed biurem posła PiS Grzegorza Matusiaka zebrało się około kilkuset kobiet, dziewcząt oraz mężczyzn, chcących poprzez zapalenie symbolicznego znicza zaprotestować przeciwko zaostrzeniu prawa do aborcji ze względu na nieodwracalną i ciężką wadę dziecka.

Zebrani w milczeniu zapalali znicze. Przypinali też kartki z napisami: „To jest piekło kobiet”, „To jest wojna”, „Myślę, czuję, decyduję”, „Legalna aborcja”, „Matusiak w….”. Później odbył się happening, podczas którego wznoszono podobne hasła, ale też skakano, klaskano, puszczano muzykę i piosenki.

Jedna z obecnych na ulicy Mazowieckiej zaproponowała "spacer" i tłum liczący około 500 osób, ruszył ulicą Mazowiecką, al. Piłsudskiego wznosząc hasła wyrażające oburzenie nagłym zaostrzeniem przepisów antyaborcyjnych poprzez orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

Marsz odbywał się spokojnie. Nie zanotowano incydentów. Policja zabezpieczała przejście demonstrujących. Panie zapowiadają kolejne manifestacje. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębskie protesty bez organizatorek. Będzie marsz? Jastrzębskie protesty bez organizatorek. Będzie marsz?

Minister ostrzega protestujących. Będzie reakcja Minister ostrzega protestujących. Będzie reakcja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (107)
lekarz29.10.2020 12:25

młodzi jastrzębianie też pozwolili sobie namieszać w głowach i nie zdając sobie sprawy z zagrożenia rozdmuchują chmurę koronawirusa a później będzie , że służba zdrowia niewydolna , nie szanują siebie i bliskich Protesty proszę bardzo ale nie teraz , zobaczycie co za niedługo się stanie i każdy powtarzam każdy uczestnik tych demonstracji będzie winny czekających nas tragedii.

Edward28.10.2020 8:19

dlaczego nie kastruje się księży? nie byłoby problemu pedofilii

Janusz Tracz 28.10.2020 1:18

durni ludzie daja sie na siebie napuszczac !

do Oko proroka27.10.2020 14:53

Dlaczego ludzie nie pilnowali kościołów gdy działy się w nim pedofilskie ekscesy? Pewnie ta pedofilia w kościele i tuzowanie to wymysł bo w TVP o tym nie mówią.

do Słońce Peru27.10.2020 14:51

Sugerujesz że Soros przekupił TK aby zająć się tym tematem w środku pandemii po 27 latach funkcjonowania ustawy?

Oko proroka27.10.2020 8:22

Gdzie jest policja, straż miejska ,jak emerytowany górnik spokojnie na ławce piwo chce wypić zjawiają się szybko z bloczkami mandatów gdy rozwydrzona młodzież bluźni, klnie pod oknami ich niema jak sami ludzie mają pilnować kościołów i swych domów to policja ,SM do rozwiazania

Słońce Peru mistrz bajeru 27.10.2020 8:12

Kasa Sorosa w akcji uciekł z Węgier przyszedł do nas

***** ***27.10.2020 6:14

Gdyby ministranci zachodzili w ciąże to aborcja byłaby sakramentem.

Abc27.10.2020 6:07

Do" nasze postulaty". Toż to utopia w czystej postaci!!!! A jeśli już czegoś rządacie to dajcie też coś od siebie. Na początek nauczcie się poprawnie pisać po polsku i redagować pisma !!!!

Daro27.10.2020 5:59

Jak zwykle lgbt wykorzystuje kobiety do podpalenia Polski , byłem tolerancyjny do puki nie zobaczyłem ludzi w tych kolorowych szmatach , teraz jestem zdania sypać mandaty z najwyższej półki a najbardziej agresywnych do pierdla, ale Policja sama sobie jest winna od 5 lat obchodzi się z agresorami jak z jajkiem , to tak jak z dzieckiem jak mu z początku na wszystko pozwolisz i nie zareagujesz w porę to już po tobie !

Pokaż wszystkie opinie (107)