Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
25 października 2020

Kobiety protestowały na jastrzębskich ulicach [video]

Kobiety protestowały na jastrzębskich ulicach [video]
fot. jastrzebieonline.pl/kbł

W niedziele, 25 października, o godz. 20:00 przed biurem posła Grzegorza Matusiaka rozpoczął się jastrzębski protest przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Tuż przed godziną 20:00 przed biurem posła PiS Grzegorza Matusiaka zebrało się około kilkuset kobiet, dziewcząt oraz mężczyzn, chcących poprzez zapalenie symbolicznego znicza zaprotestować przeciwko zaostrzeniu prawa do aborcji ze względu na nieodwracalną i ciężką wadę dziecka.

Zebrani w milczeniu zapalali znicze. Przypinali też kartki z napisami: „To jest piekło kobiet”, „To jest wojna”, „Myślę, czuję, decyduję”, „Legalna aborcja”, „Matusiak w….”. Później odbył się happening, podczas którego wznoszono podobne hasła, ale też skakano, klaskano, puszczano muzykę i piosenki.

Jedna z obecnych na ulicy Mazowieckiej zaproponowała "spacer" i tłum liczący około 500 osób, ruszył ulicą Mazowiecką, al. Piłsudskiego wznosząc hasła wyrażające oburzenie nagłym zaostrzeniem przepisów antyaborcyjnych poprzez orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

Marsz odbywał się spokojnie. Nie zanotowano incydentów. Policja zabezpieczała przejście demonstrujących. Panie zapowiadają kolejne manifestacje. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tadeusz Sławik został prezesem Jastrzębskiej Spółki Kolejowej Tadeusz Sławik został prezesem Jastrzębskiej Spółki Kolejowej

Czy kochacie miasto Jastrzębie-Zdrój? Czy kochacie miasto Jastrzębie-Zdrój?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (107)
lekarz29.10.2020 12:25

młodzi jastrzębianie też pozwolili sobie namieszać w głowach i nie zdając sobie sprawy z zagrożenia rozdmuchują chmurę koronawirusa a później będzie , że służba zdrowia niewydolna , nie szanują siebie i bliskich Protesty proszę bardzo ale nie teraz , zobaczycie co za niedługo się stanie i każdy powtarzam każdy uczestnik tych demonstracji będzie winny czekających nas tragedii.

Edward28.10.2020 8:19

dlaczego nie kastruje się księży? nie byłoby problemu pedofilii

Janusz Tracz 28.10.2020 1:18

durni ludzie daja sie na siebie napuszczac !

do Oko proroka27.10.2020 14:53

Dlaczego ludzie nie pilnowali kościołów gdy działy się w nim pedofilskie ekscesy? Pewnie ta pedofilia w kościele i tuzowanie to wymysł bo w TVP o tym nie mówią.

do Słońce Peru27.10.2020 14:51

Sugerujesz że Soros przekupił TK aby zająć się tym tematem w środku pandemii po 27 latach funkcjonowania ustawy?

Oko proroka27.10.2020 8:22

Gdzie jest policja, straż miejska ,jak emerytowany górnik spokojnie na ławce piwo chce wypić zjawiają się szybko z bloczkami mandatów gdy rozwydrzona młodzież bluźni, klnie pod oknami ich niema jak sami ludzie mają pilnować kościołów i swych domów to policja ,SM do rozwiazania

Słońce Peru mistrz bajeru 27.10.2020 8:12

Kasa Sorosa w akcji uciekł z Węgier przyszedł do nas

***** ***27.10.2020 6:14

Gdyby ministranci zachodzili w ciąże to aborcja byłaby sakramentem.

Abc27.10.2020 6:07

Do" nasze postulaty". Toż to utopia w czystej postaci!!!! A jeśli już czegoś rządacie to dajcie też coś od siebie. Na początek nauczcie się poprawnie pisać po polsku i redagować pisma !!!!

Daro27.10.2020 5:59

Jak zwykle lgbt wykorzystuje kobiety do podpalenia Polski , byłem tolerancyjny do puki nie zobaczyłem ludzi w tych kolorowych szmatach , teraz jestem zdania sypać mandaty z najwyższej półki a najbardziej agresywnych do pierdla, ale Policja sama sobie jest winna od 5 lat obchodzi się z agresorami jak z jajkiem , to tak jak z dzieckiem jak mu z początku na wszystko pozwolisz i nie zareagujesz w porę to już po tobie !

Amrs26.10.2020 22:41

Zakaz zgromadzeń !!!!!!!! dlaczego policja nie rozgoniła bydła rozsiewającego chorobę na osoby starsze ?

Am 50 26.10.2020 22:41

Ale gdy by nie górnictwo to jedna z drugą po galeri by się nie bujała a na piulsudzkiego aleji krzyczą

Am 50 26.10.2020 22:31

Jebac PiS a 500 + biaro masakra za po by żarły asfalt z al. Piulsudzkiego

Gość26.10.2020 22:09

Manifest październikowy 2.0
Zakazać działalności organizacji lewackich i pedofilskich cynicznie wykorzystujących nasze dzieci.
Tylko tyle i aż tyle

jastrzębianka26.10.2020 21:13

Jolanta@:

Ujęłaś dokładnie to, co myślę...Jeszcze dodałabym tylko, że taki sam gniew czułam, gdy odebrano mi nawet moje Trójkowe Radio, które było dla mnie Rodziną od 40. lat...I też nazwałam ich wtedy "skurw...", bo inaczej nie mogłam...


Radio Teheran@:

Dlaczego zawsze wszystkich inaczej myślących niż Ty nazywasz lewakami?!
Tak samo, patrząc na Twój Nick, mogę nazwać Cię Talibem...
Życzę szerszej wiedzy, przede wszystkim, więcej szacunku i pokory...

dysydent26.10.2020 21:08

Ale wszystkim PiS-uary dały w ryja.

Xyz26.10.2020 21:00

Poraża mnie nienawiść osób protestujących. Nawoływanie do wojny, wszczynanie wojny przez młodzież, która nie wie co to jest wojna, bo nigdy nie żyła w czasie niewoli, w czasie okupacji. Żyjecie w świecie dobrobytu i spokoju. Jedyne co jest problemem, to że nie jesteście dostać wszystkiego czego sobie zamarzycie. Każda kobieta, która miłością otacza dzieci będzie wolała urodzić i w godny sposób pochować dziecko, mieć czas pożegnać dziecko, które umiera i być matką dziecka które umarło aniżeli pozbawić dziecko życia i żyć z traumą matki która pozbawiła życia.

Górnik z Jastrzębia26.10.2020 20:23

Calym sercem popieram protestujące kobiety.Pisowska władza nie lubi ludzi i traktuje nas wszystkich jak bezrozumne istoty,uprawia prostacką propagandę,nie słucha suwerena i kłamie na każdym kroku.

Do radio teheran26.10.2020 20:09

Jesteś ślepy jak dupa kota Kaczyńskiego.
Ludzie z każdej strony politycznej i bardziej Ci rozumni mają dość nieudacznictwa i niszczenia Polaków i Polski.Pisiory wykorzystują pandemię i wprowadzają wszystkie bandyckie,złodziejskie i kłamliwe ustawy ,które wywołują wrzenie wśród rolników,kobiet,przedsiębiorców,hotelarzy itd.nawet kibole widzą przekręty Pislamistów.

Wicher26.10.2020 19:46

Dziś pod kinem centrum zauważyłem koleżankę zawsze była miła kulturalna podobała mi się ale jak dziś zobaczyłem jakie w niej chamstwo siedzi i jak jest wulgarna to ja nie chcę mieć z nią nic wspólnego aż strach pomyśleć jak człowiek by sobie życie zmarnował wiążąc się z kimś takim na stałe .

Kama26.10.2020 18:52

Do protestujących: przecztajcie wywiad z 2018 r z lek.dr.hab.Tomaszem Dangelem anestezjologia,specjalista medycyny pelitywnej założycielem Warszawskiego Hospicjum dla dzieci. Przerażające i wstrząsające.

Guy Fawkes26.10.2020 18:46

KIEDY NIESPRAWIEDLIWOŚĆ STAJE SIĘ PRAWEM , OPÓR STAJE SIĘ OBOWIĄZKIEM !!!!!!!

nasze postulaty26.10.2020 18:44

MANIFEST PAŹDZIERNIKOWY
żądamy natychmiastowego rozpoczęcia prac nad nową ustawą dotyczącą aborcji
żądamy wpisania do Konstytucji prawa do rzetelnej edukacji seksualnej jako niezbywalnego prawa człowieka
żądamy wpisania do Konstytucji prawa do bezpłatnej antykoncepcji tak samo, jak prawa do opieki zdrowotnej
żądamy rozwiązania sejmu i rozpisania nowych, przedterminowych wyborów parlamentarnych
żądamy, aby przestrzegane były zapisy ustawy o publicznej telewizji i radiu, która to ustawa nakazuje, aby media publiczne były bezstronne i pluralistyczne. Żądamy postawienia przed sądem prezesa Telewizji Polskiej pana Kurskiego. Telewizja publiczna jest dobrem WSZYSTKICH Polaków. Żądamy umożliwienia powrotu do pracy wszystkim zwolnionym z publicznego radia i telewizji.
żądamy rozdzielenia funkcji Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości, żądamy przywrócenia trójpodziału władzy, żądamy aby władza sądownicza była NIEZALEŻNA od władzy wykonawczej i ustawodawczej!!!
żądamy całkowicie nowej, nowoczesnej EDUKACJI. Dzieci nie mają się uczyć jak jest zbudowana żaba, ale jak jest zbudowany człowiek. Dlaczego jest taki przedmiot jak ?historia? a nie ma takiego przedmiotu jak ?przyszłość?? Dlaczego w szkole więcej jest religii niż informatyki? Dlaczego dzieci w wieku szkolnym pracują nad nauką od 8 do 22 wieczorem? Dlaczego mamy nowoczesne samochody i telefony, a mamy edukację wymyśloną trzysta lat temu? Religia niechaj wróci do kościołów, a lekcje religii w szkole zastąpić nauczaniem takich przedmiotów jak etyka, religioznawstwo, ekonomia, psychologia! Żądamy, aby szkoła przygotowywała do ŻYCIA WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE!!!
żądamy edukacji do samodzielności, a osobom naprawdę niesamodzielnym żądamy zapewnienia godnego życia. Renta 900 zł? Kaczyński tyle wydaje na żwirek do kuwety!!!
żądamy, aby cała działalność kościołów była finansowana tylko przez dobrowolne składki wiernych
żądamy osadzenia w więzieniach wszystkich bezkarnych dotychczas pedofili
żądamy powołania na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich Panią Zuzannę Rudzińskiej -Bluszcz
żądamy, aby politycy zajęli się ekologią i sprawnym państwem, a nie ideologią. Żądamy uproszczenia podatków, żądamy cyfryzacji i informatyzacji urzędów, usprawnienia ich prac oraz usprawnienia działania sądów. Żądamy przyjaznego państwa bez absurdów i biurokracji!
żądamy związków partnerskich bez względu na płeć
żądamy procesów sądowych wszystkich polityków odwołujących się do ideologii faszystowskiej, nazistowskiej i NSDAP
żądamy delegalizacji wszystkich organizacji rasistowskich, faszystowskich, nazistowskich i odwołujących się do ideologii NSDAP
żądamy postawienia przed sądem wszystkich, którzy kwestionują demokrację i prawa człowieka
żądamy opublikowania listy wszystkich szpitali w Polsce oraz informacją ile w każdym z nich jest wolnych łóżek, wolnych aparatów do tlenoterapii, wolnych respiratorów i urządzeń ECMO
żądamy utworzenia narodowej strategii walki z COVID: strategii która planuje jak zabezpieczyć w czasie pandemii wodę, żywność, leczenie, jak zabezpieczyć funkcjonowanie infrastruktury krytycznej
żądamy rozliczenia WICEPREMIERA DO SPRAW BEZPIECZEŃSTWA Jarosława Kaczyńskiego za to, jak kraj zapewnia pomoc gospodarczą i medyczną obywatelom w czasie pandemii, rozliczenie Kaczyńskiego za każdego zmarłego pacjenta który nie doczekał pomocy medycznej!
I na koniec żądanie ostatnie do PiS i Konfederacji: WYPIERDALAĆ!!!!!!!!!!!!!!

Tępy ryl26.10.2020 18:25

Gonić to lewactwo

Słońce Peru mistrz bajeru 26.10.2020 18:18

Gościu chyba ciebie duma

Co dziś zamierza policja?26.10.2020 16:42

Na mieście14-15-letnie grupki dzieci, głównie dziewczyny, noszące pod pachą kartony z bohomazami o wulgarnej treści. Do tego słownictwo wulgarne. Gdzie rodzice?

Czy dziś policja stanie na wysokości zadania, czy nadal będzie się biernie przyglądać tłuszczy wykrzykującej wulgaryzmy w miejscu publicznym? Ponoć zgromadzenia powyżej 5 osób są zakazane?

Oko proroka26.10.2020 16:39

Młode matki 500 ,te pracujące do26 roku życia zwolnione z podatku stawki godzinowe w górę hasła jebać PiS nie cenzuruj bo to w nagraniu słychać , wygra PO i będzie po tego życzę

Lewak26.10.2020 16:27

Szacunek za odwagę kobiety.

Słońce Peru mistrz bajeru 26.10.2020 16:19

Gość to mówisz że w Francji Włoszech Czechach Słowacji Hiszpanii Wielkiej Brytanii kasta pisowska sieje popłoch ???w niektórych krajach są godziny policyjne jeśli chodzi o dymanie to do guru Biedronia

do 12 : 5226.10.2020 16:16

Pomyśl logicznie mamusia bierze i daje nastoletniej córce te 500+ .

egon26.10.2020 16:01

A ile zdrowych płodów żeście zabiły przez lewą aborcję ...tych które zostały poczęte na imprezach, przez zdrady z kochankami lub za kasiure latałyście i daqlej latacie z czterema literami !!! czemu o tym nikt nie mówi a jest to temat ogólnie znany!!!

A26.10.2020 15:35

JOLANTA. Zapytano dzieci w naszym pobliskim domu dziecka, czy chcą mieć tatusia i tatusia, mamę i mamę. Jest tam 20 dzieci. Każde chciało mieć mamę i tatę. Rozumiem, że dzieci i ryby głosu nie mają. Skoro masz takie problemy wokół siebie, zacznij od siebie, bo to może z Tobą jest coś nie tak, skoro tak chcesz być poprawna, otwarta, ale jednocześnie borykasz się z takimi problemami. Widzisz po tej drugiej stronie również stoją ludziek ze swoją godnością, prawami, sprawiedliwością, którzy przemawiają do Ciebie, a Tobie się wydaje, że GODNOŚĆ należy się tylko Tobie.

mysz26.10.2020 15:30

do osadnik; oczywiście masz racje,PiS wygrał bo naród ich wybrał.Swoje niecne rządy zaczeli od radykalnej zmiany w TK'".MY NARÓD" teraz musimy podporządkować się ich rządzeniu, zostali wybrani legalnie bo Polak to chytrus za 500 pl zostaliśmy kupieni.Jastrzębie to bastion pisowski ,mamy chytrych i zachłannych emerytów,mamy górników którzy nic nie widzą tylko kufel przed nosem.Za kawałek suchej bułki i śmierdzącej kiełbasy dali się kupić.Niestety. naród śpi.Powtarzam przy urnach należy myśleć.UŻYWAĆ MÓZGU TO DOBRA SPRAWA.

Radio Teheran26.10.2020 15:17

Głownie szczekają lewackie aktywistki. A wiadomo że jak lewaczka zajdzie w ciąże na skłocie, to nie wie kto ojcem. I stąd ta cała awantura.

Opin Ja.26.10.2020 15:13

Tylko pogratulować osobom którzy są przeciw orzeczeniu TK .Ale ciśnie sie drugie pytanie ,gdzie byliście i jak glosowaliście wyborach do sejmu i prezydenta ?

Do erwin Dziś o 12:5226.10.2020 15:13

Każda nastolatka do 18 roku życia bierze 500+ , jak chcesz coś napisać to najpierw pomyśl, wiesz co to myślenie ?

A26.10.2020 15:11

Co zrobiliście żeby zmienić konstytucje. Niektóre zadymiary chodzą na zadymy tylko dla zabawy i zadymy, z wulgaryzmami.Jak TK miał się odnieść jak zapis w konstytucji jest jaki jest. W połowie zdemolowane kościoły, które są zabytkami. A młodym gówniaraom pasuje seks po krzakach i aborcje na zawołanie, alkohol iprochy, Taka Wasza wolność. 6 dzieci każde ma innego ojca, połowa siedzi w więzieniu. To są fakty z naszego mista, patola, Dofinansowanie do wszystkiego mieszkani, prądu itd. Patola rodzi patolę, bo nie wiedzą że można inaczej. Rozumu brak nad tym nie protestują i nie chodzą ulicami. . Inną sprawą jest kiedy płód ma liczne deformacje, zmiany genetyczne, jest wynikiem gwałtu, 13 latki rodzą, bo rozumu mie mają.

Artystka1726.10.2020 14:58

Na tym festynie nienawiści dominowały przekleństwa i nadwaga.

Ewa26.10.2020 14:45

Jestem za, ale dlaczego tak wulgarnie ... aż mi przykro. Nie wszystkie panie w Jastrzębiu są tak chamskie.

Gość26.10.2020 14:31

Tępy naród. Czepiacie się wulgaryzmów, a nie widzicie jak tak kasta, którą zowią rządem, dyma nas na każdym kroku. Ciekawe kiedy się obudzicie? Pewnie wtedy, kiedy dobiorą się i do was. Jednak wtedy pewnie będzie za późno.

Arni26.10.2020 14:03

Ilu z Was wyslalo list/petycje itp? do np Matusiaka czy innego posla z partii wladzy o dyskusje. O poparcie w swoich pogladach... czy tylko stac was na wulgaryzmy? Ja rowniez nie nawidze pisu... ale zaczal bym ten caly cyrk w dyplomatyczny sposob. Strajk tym bardziej w Jastrzebiu nic nie da!

Jolanta26.10.2020 13:28

Mam dosyć faszysty i homofoba na stołku ministra edukacji, który forsuje kary cielesne wobec dzieci. Mam dosyć przyzwolenia na bicie kobiet w zaciszu czterech ścian. Mam dosyć nazywania ludzi o orientacji homoseksualnej "nieludźmi". Mam dosyć obrażania mojej wiary. Mam dosyć ubeckich metod, którymi się posługujecie. Metod zastraszania, donoszenia, wykluczania, ostracyzmu, konfabulowania i szczucia. Mam dosyć tej płytkiej i tępej propagandy TVP mierzącej wszystkich obywateli miarą tępoty i infantylności jej twórców".

Jolanta26.10.2020 13:27

Do Kaczego !
Mam dosyć ciebie i twoich kumpli chamów przebranych w garnitury udających elokwentne i wykształcone persony. Mam dosyć nepotyzmu, cwaniactwa, indolencji, nieumiejętności, niekompetencji, cynizmu i chamstwa rządu. Mam dosyć dewastacji i rozkradania tego państwa. Mam dosyć patrzenia jak szarpiecie się o koryto, kiedy kraj tonie w coraz większych długach. Mam dosyć ratowania płodów, które i tak umrą w momencie, kiedy brakuje miejsc w szpitalach, a ludzie umierają w karetkach albo na chodnikach.

Natasza26.10.2020 13:05

Jak widzę większość tych wulgarnych zaniedbanych wizualnie kobiet to myślę że aborcja powinna być od dawna.

Do erwin26.10.2020 12:52

Co za inteligent. Pokaż mi choć jedną nastolatkę w Polsce, która bierze 500+. Nie liczę tych, które zdziwiły się, że zaszły w ciążę.

Raper klasztorny26.10.2020 12:41

Nie widzę tam ani jednej KOBIETY!

Gość26.10.2020 12:19

Rozskrzeczane dzieciaki, wulgaryzm i chamstwo to było pokojowe, to ja dziękuję...

Ela26.10.2020 12:09

Kobieta ma wyć z bólu, bo do tego właśnie stworzył ją kochający ludzi Bóg.

Słońce Peru mistrz bajeru 26.10.2020 12:05

Policja musi być bierna bo zaraz w Unii będzie zadyma że praworządność jest łamana i faszyści atakują protestujących

Kalfaktor26.10.2020 11:46

Protest nic nie da bo to miał być protest kobiet po co dołączają sie politycy i to całe gówno tęczowe.

Natan26.10.2020 11:44

Co do aborcji to nie mam zdania ale przeraza mnie brak kultury części naszego społeczeństwa te wulgaryzmy ta agresja...

do Heniek26.10.2020 11:43

Bardzo dobrze to wytłumaczyłeś.Ale do tych bab,które zamiast mózgów mają macicę to niestety nie dotrze.To są działania o podłożu politycznym,zmierzające do obalenia demokratycznie wybranego rządu,a każdy temat jest dobry by wyjść na ulicę.Żenada!

Jessica26.10.2020 11:31

Totalny brak kultury widać brak kultury wykształcenia reasumując mnie jakieś kilka wulgarnych osób nie przekona nie moja bajka.

Raper klasztorny26.10.2020 11:16

A "to" w niebieskiej maseczce na zdj

emeryt z GD26.10.2020 11:13

Heniu, jak dzielili wzrost i rozum to pewnie stałeś za tym pierwszym bo osoba rozumna nie powiela tego co klepią w TVPis

brawo policja za bierność26.10.2020 11:12

- Nielegalne zgromadzenie;
- wulgaryzmy w miejscu publicznym;
- dzieci na ulicy;
- wulgarne ubliżanie konkretnym osobom (gardłowane hasła);
- blokowanie jezdni;
- etc....

Erwin Zielonka26.10.2020 11:08

Jak w 2017glosowano o liberalizacji ustawy aborcyjnej to większość po była poza sejmem a szering wielkus akurat oddawała swoje psy do schroniska.

Inżynier Bolek26.10.2020 10:49

Głupie babska

s&d szczepionkowy terror26.10.2020 10:48

skowyt senyszynek... skoro nie mogą dokonać już na sobie aborcji, niech wyjadą do postępowej holandii i dokonają zbiorowej eutanazji. Trzeba dawać przykład jak dbać o planetę...

Nosacz26.10.2020 10:47

A kiedy protest przeciwko prezesikom z xtb? Na tej turystycznej powinniście wykrzyczeć sprzeciw pod oknem pewnego grubego akcjonariusza!

Gość26.10.2020 10:31

Do Oko proroka:
Zmień Pan płytę bo jesteś Pan już nudny.
Poczytaj klucz się trochę zmień proste poglądy i wtedy się udzielaj...

Józek26.10.2020 10:27

Słownictwo tej hołoty faktycznie robi wrażenie .

erwin26.10.2020 10:24

Nastolatki krzyczą ebać pis ale pięć stów co miesiąc biorą co za dno .

Osadnik 26.10.2020 10:17

W Zasadzie teraz każdy nie wygodny temat wg PiS można uznać za niezgodny z konstytucją. Krok po kroku jeśli PiS będzie u władzy będzie odbierana nam wolność oczywiście w zgodzie z konstytucją.
Jak najszybciej należy przywrócić niezależność organów Państwowych. Skład Trybunału musi być mieszany nie partyjny.

To ja 26.10.2020 10:15

Brawo, Ordo Iuris won z Polski

To ja 26.10.2020 10:11

Brawo! Sekta Ordo Iuris von z Polski

Lolek26.10.2020 10:03

R. Reagan trafnie zauważył, że: "Za aborcją są ci, którzy zdążyli się urodzić".

Protest płodów, więc skrobnąć.

Gość26.10.2020 9:57

Dziwię się tym kobietą i dziewczyną poszły protestować, a później będą płakać że ich bliscy mają koronawirusa.

do...26.10.2020 9:50

Nałóż gumę na 'instrument",weż tabletkę, podczas seksu rozumu używać nie tylko genitalii,a nie pchać się w tłum w czasie zarazy...bo możesz nie doczekać aborcji!

Jastrzębianin26.10.2020 9:42

Jastrzębianki popieram was,protestujcie,walczcie o swoje.

maryla26.10.2020 9:37

Wulgaryzmy zakłócanie miru to sposób lewactwa na zamach stanu

Lewak26.10.2020 9:34

Zanim nastał PiS trybunał był trybunałem, sędziowie sędziami a prokuratura prokuraturą. Teraz wszędzie jest PiS. Władza która niszczy swój kraj i zabija obywateli. Nieudacznicy w zarządach spółek państwa. Cały świat się z nas śmieje, z obrońców Polski przed Wifi i 5G. Niech żyje ciemnogród. Co by tu jeszcze zepsuć? Sprowokujmy ludzi, żeby wyszli na ulicę w czasie pandemii.

Gość26.10.2020 9:23

Dlaczego policja nikogo nie pałuje?

mieszkanka26.10.2020 9:19

W kwestii formalnej radzę jeszcze raz przeczytać wpis Heniek z godz.5.26, który dość dokładnie wyjaśnia sprawę wyroku TK, chyba że do tych co piszą te "antypisiorskie" komentarze w swoim zacietrzewieniu i nienawiści nic już nie dociera. Organizowanie w czasie pandemii burd, marszy z wulgarnymi okrzykami tragicznie świadczy o poziomie intelektualnym ich uczestników, braku szacunku i empatii do drugiego człowieka. A tak od strony moralnej jestem matką dziecka, które od początku ciąży lekarze skazali na niebyt, w najlepszym przypadku miało urodzić się martwe. Cały czas proponowano mi aborcję argumentując "nie ma jak dziecko ze zdrowej ciąży", nie wyraziłam na nią zgody podjeliśmy z mężem decyzję, że jeśli dziecko przeżyje ciążę to bez względu na niepełnosprawność otoczymy je miłością i opieką. Bez końca dziękuję Bogu za tę decyzję, dziecko urodziło się zdrowe czym zadziwiło lekarzy. Dzisiaj mamy wspaniałego syna. Szczególnie adresuje mój wpis do tych młodych dziewczyn m.in. na pokazanych na zdjęciach, które prawdopodobnie jeszcze niczego takiego w życiu nie doświadczyły, najpierw trzeba to samemu przeżyć żeby pouczać innych.

Raper klasztorny26.10.2020 9:15

Czyli chodzi o to, że lewactwo nie chce się rozmnażać? Jeśli tak, to bardzo dobra wiadomość.

Autochton26.10.2020 9:00

Ale czego wymagać od społeczeństwa gdzie były tylko szkoły górnicze(nie obrażając samych górników), do których werbownicy ściągali kandydatów z całej Polski, a gdzie edukację można było rozpocząć w wieku 13-14 lat z pominięciem 8 klasy szkoły podstawowej i jedyną literaturą, którą w życiu przeczytali to program TV(choć i w to można wątpić czytając niektóre wpisy).

Ola26.10.2020 8:50

Żal patrzeć na te komentarze tego zawistnego miasta! Leczcie się fanatycy religijni i zajmijcie się sobą i swoją wiarą oraz dalszym dawaniem na tacę księżom z nadwagą od przeżarstwa za pieniądze ślepych ludzi. Może w końcu im te brzuchy pękną, a podobno jeden z grzechów to nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu. Wara od kobiet i ich praw

Piotr26.10.2020 8:37

A może tak przy okazji nasze miasto włączyło się w refundację kosztów leczenie in vitro?

Gość26.10.2020 8:37

PRZYPOMINAM,ŻE mieszkańcy Jastrzębia głosowali na PiS ,KASA...........

Gość26.10.2020 8:18

Te okrzyki świadczą o kulturze przyszłych matek nie daj Boże dostać taka żonę

Jastrzębnianin 26.10.2020 8:14

To smarkule które nie mają pojęcia co to jest aborcja

Andrzej26.10.2020 8:12

Kwiat Polskiego narodu

Jola26.10.2020 8:01

Ej, wściekłe dziewczyny z gimbazy!! Wiecie, że jesteście manipulowane.
https://www.rp.pl/Zdrowie/310229942-Orzeczenie-TK-w-sprawie-aborcji-z-powodu-ciezkiej-wady-plodu.html 

Heniek26.10.2020 7:39

Do Do Heniek 7.06
A co w moim wpisie matole nie jest prawdą??? Jakiś argument czy masz sieczkę w pustym deklu??

OLO26.10.2020 7:32

Do Generał Ogórcow.
A który TK byłby legalny??? Ten z sędziami wybranymi na zapas wg ustawy która okazała się niekonstytucyjna??? I to orzekł twój guru sam Rzepiński.

Oko proroka26.10.2020 7:22

Lewactwo i wszystko jasne,już nie krzyczą konstytucją bo tam to wszystko jest opisane a te pioruny pasują do są oni nie szanowali zycia

Polak normalny26.10.2020 7:13

jastrzębie wiadome pisowskie i ludzie przyjezdni z zaboru ruskiego ze wschodu

Do Heniek 26.10.2020 7:06

Urodziłeś się taki głupi czy TVP mózg zniszczyło..

Paolo26.10.2020 7:03

Co to wypuszczono dzicz wściekłych bab?!

Oj będzie wesoło w Jastrzębiu i będzie z czego się pośmiać ... .dziś ponoć zaś się spotykają ????

Angel26.10.2020 7:01

I gdzie policja jechała a moc nie robiła, jest zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób gdzie odstępy ... Idą po ulicy blokując ruch !

Jeśli nie było to oficjalnie zgłoszone jako protest co tam robiła policja jeśli nie karała ....
I po co zabezpieczała te kobiety same się umia jak pokazują bronić i ich kodeks co robić w razie zatrzymania policji , ataku gazem czy innych rzeczy. Policja powinna mieć ważniejsze sprawy a nie pseudo protest ochraniać co to da ?! Myślą że tk zmieni zdanie już to widzę władza ma wszystkich w d.pie liczy się że wygrali wybory i po temacie będzie gorzej tylko w Polsce

Maniek26.10.2020 6:59

A dlaczego nie kastruje sie księży pedofilow oraz księży którzy łamią celibat?

Gość26.10.2020 6:40

Tłumów nie było właściwie przyszli ci antypisowcy co zawsze ale dlaczego skoro konstytucje napisał kwasniewski i Miler w 1997moze pod ich domy warto iść.

Raper klasztorny26.10.2020 6:35

Trzeba walczyć! Pozdrawiam wszystkich protestujących, macie serce po właściwej stronie!

Generał Ogórcow26.10.2020 6:15

@Heniek
W 2020 trybunal w wybranym nielegalnie skladzie bada przepis sprzed 27 lat. Naprawde myslisz, ze czyni to z dobrego serca?

Heniek26.10.2020 5:26

Przypominam o co chodzi ,bo lewactwo jak zwykle robi ludziom kisiel z mózgów :Trybunał orzeka czy zapisy prawa są zgodne czy niezgodne z Konstytucją Rzeczypospolitej. Nie pisze nowych ustaw. Bada to, co już jest. 119 posłów z różnych partii (PiS, PSL, Kukiz?15, Konfederacja) zwróciło się do TK z wnioskiem o zbadanie zgodności z Konstytucją dwóch przepisów ustawy o planowaniu rodziny z 1993 r. dotyczących możliwości aborcji eugenicznej, tj. w przypadku podejrzenia choroby dziecka lub jego upośledzenia. Wniosek w żaden sposób nie dotyczy innych przypadków aborcji (zagrożenie życia matki, gwałt czy kazirodztwo), badań prenatalnych, środków antykoncepcyjnych. Dotyczy wyłącznie przypadku, w którym zabija się dziecko w łonie matki z uwagi na podejrzenie niepełnosprawności lub jego niepełnosprawność.
Ale czarne, wściekłe macice dają sobą manipulować.

Pałac Federacji26.10.2020 3:44

To sem ja w.....j do Kraśnika

Gość26.10.2020 0:14

Kobiety wspierały górników a ryle siedzą w domu z browarem.

JestSuperJestSuper25.10.2020 23:33

Do "to sem ja" Skończ gadać głupoty i weź tabletki!
Prawo w Polsce nie wprowadza się paskiem na tvp.
Ustawa jeszcze nie weszła! Jeszcze jesteśmy wolnymi ludźmi!
Wszystkie bostrzenia są nielegalne! Szkoda tylko, że media milczą na ten temat!

Dudopis podpisze ustawę i wszyscy stracimy wolność!

***** ***

Do protestujący 25.10.2020 23:30

Tak jest ,TworkiPL... Wszystkim "oświeconym" Przypominam ,że konstytucję zmieniono za czasów waszych idoli z SLD (dzisiejsza lewica ) twarde elementy kapusty!

Maniek25.10.2020 22:53

Brawo kobiety!!!

Protestujący25.10.2020 22:41

Czy jest jakaś grupa na FB, gdzie są zapowiadane protesty?

Ola25.10.2020 22:40

Brawo kobiety! Jutro powtórka pod kinem Centrum!

***** ***25.10.2020 21:58

BRAWO WY !!

To sem ja25.10.2020 21:58

Oczywiście policja polityczna boi się tknąć obrzydliwego lewactwa. Gdzie zbiorowe legitymowania i zatrzymania?! Mandaty i wnioski za nieprzestrzeganie aktualnego prawa?
Bo do ludzi prawych to policja już potrafiła się "zachować", wczoraj zatrzymali kilkaset osób za protest przeciwko fałszywej pandemii i antyludzkim restrykcjom. Ale kruk krukowi oka nie wykole: pisiory to socjaliści okrągłostołowi...

mały25.10.2020 21:57

pis to sekta , skłócili i podzielili ludzi

nie dla was25.10.2020 21:53

Darli gęby jak poj.ani

Tomek25.10.2020 21:53

Żałosne , ale nie przerywajcie pośmiejemy się