Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
27 października 2020

Kobiety protestowały w poniedziałek [video]

Kobiety protestowały w poniedziałek  [video]
fot. UM Jastrzębie

W poniedziałek kobiety oraz wszyscy, którzy sprzeciwiają się zaostrzeniu prawa aborcyjnego, zebrali się przed kinem Centrum na kolejnej pikiecie. Następnie grupa ok. 1,5 tys. osób manifestowała swoje poglądy na ulicach miasta.

Popołudniowa manifestacja przed kinem Centrum nie odbiegała scenariuszem od podobnych tego typu zgromadzeń w całej Polsce. Została zwołana spontanicznie, jako wyraz sprzeciwu przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Uczestniczki skandowały hasła: „Myślę, czuję, decyduję!”, „Moje ciało - mój wybór”. Osoby prowadzące zgromadzenie odczytały nazwiska ponad 100 posłów, które skierowały do zbadania przez Trybunał Konstytucyjny przepisy prawa o warunkach przerywania ciąży. Po każdym nazwisku słychać było okrzyki „hańba”!

Podobnie, jak w niedzielę, zgromadzeniu ruszyli miasto, idąc al. Piłsudskiego, Graniczną, Turystyczną, Podhalańską, Mazowiecką, al. Piłsudskiego.

- Było nas naprawdę wiele i to nie tylko kobiet. Takiej grupy ludzi podczas manifestacji dawno nasze miasto nie widziało. Podnoszące na duchu jest to, że spotykaliśmy się z poparciem przechodniów, kierowców, słyszeliśmy oklaski oraz słowa wsparcia kierowane w naszą stronę - mówiła jedna z uczestniczek.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nikt nie przyszedł na protest. Czy to strach? Nikt nie przyszedł na protest. Czy to strach?

Jastrzębskie protesty bez organizatorek. Będzie marsz? Jastrzębskie protesty bez organizatorek. Będzie marsz?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (80)
BiedRyl29.10.2020 8:04

To jest wojna na smierc i zycie, ale jutro bo dzisiaj mi sie nie chce poza tym fajny serial leci.

erwin28.10.2020 17:49

A cóż to się stało że dziś już nie maszerują i protestują paniusie co się zmęczyły tą swoją wojną i wyjechały na Maderę he he .

Wyborca28.10.2020 15:28

Do gościa godz.11:18 mamuśki dostrzegły że wartości i godność człowieka jest cenniejsza niż 500+

do Gość28.10.2020 14:53

Ile dzieci niepełnosprawnych ty utrzymujesz?

i co?28.10.2020 14:52

I co? jastrzębskie pisiory, pieski Rydzyka dostaliście kociej mordy? setki tysięcy ludzi na ulicach całej Polski a nie tak, jak byście chcieli, impreza pijanych nastolatek! Hahahaha!

do Gość28.10.2020 14:50

Ty Gość! jeden i drugi! Wolę zabrać te 500+ i wydać je u polskich przedsiębiorców utrzymujących miejsca pracy milionów Polaków, niż zostawić je w łapskach pisiorów z których szybko polecą do Rydzyka! A zasiłkami rozporządza rząd nie społeczeństwo. Sam więc widzisz jak złe decyzje ten rząd podejmuje....

Oko proroka28.10.2020 14:18

To jest wojna, to jest wojna tak drą ryje lewacy gdyby wybuchła _ nie daj Boże wy pierwsi wypierad,,lali byście z Polski moralne eunuchy

Gość28.10.2020 11:18

Ryczace mamuśki j...ć PiS Co miesiac zadaja to samo pytanie kiedy będzię 500+ wypłacane.Mam dla was fajna propozyję.Idzicie do MOPS-u .Tam poproście panie o adresy mam dzieci z niepelnosprawnościa oddajcie im swoje 500 za swoje dzieci .Wiem idzie to z waszych podatków dlatego nie musicie się zrzekać ,ale oddac uczynicie w ten sposób dobry uczynek i nie będzie HIPOKRYTKAMI.Bo drzeć mordy potraficie ,ale jak wam to zabiorą to też będziecie się drzeć ,bo nie jedna z was z tego własnie żyje.

amer28.10.2020 11:08

Bardzo dobrze ze protestują...

kasjer lewicy28.10.2020 10:55

A co? We wtorek nie płacili za zadymy?

Pokaż wszystkie opinie (80)