Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
28 października 2020

Wielogodzinna kolejka do wymazu w Jastrzębiu

Wielogodzinna kolejka do wymazu w Jastrzębiu
fot. nadesłane przez czytelniczkę

Punkt do pobrania wymazu na badania w kierunku wirusa COVID-19 działa w Jastrzębiu obok kąpieliska Zdrój. Jednak dostanie się do medyków, graniczy z cudem. Kolejka jest długa na 5-6 godzin.

Ulica Witczaka to jedyne miejsce w Jastrzębiu, gdzie pobierane są wymazy od osób z podejrzeniem koronawirusa. Powstał dzięki interwencji miasta w Narodowym Funduszu Zdrowia. Jedna z naszych czytelniczek opisała, jak we wtorek próbowała dostać się do medyków.

- Stanęłam w długiej kolejce. Sznur samochodów ciągnący się do namiotu nie nastrajał optymistycznie. Stałam w tej kolejce jakieś 4 godziny. Przed wyjściem z domu nie jadłam i nie piłam już 2 godziny, bo takie są wymogi przed tym badaniem. W czasie oczekiwania nie ma możliwości skorzystania z toalety. W kolejce znajdują się osoby w różnym stanie. Po niektórych od razu widać, że ledwo się trzymają. Nikt się nimi nie interesuje. Kiedy już myślałam, że w końcu uda mi się podjechać do namiotu, skończyli przyjmować. Czy jutro czeka mnie podobna gehenna? Jak już mówiłam, poważna część osób w tej kolejce to ludzie, którzy bardzo źle się czują. Oni już kwalifikują się na udzielenie pomocy lekarskiej - mówi jastrzębianka.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będą masowe badania w kierunku COVID-19 Będą masowe badania w kierunku COVID-19

Będzie więcej miejsc covidowych w szpitalu Będzie więcej miejsc covidowych w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (53)
Gość10.11.2020 15:07

Dlaczego nikt nie jedzie do pkt pobrań na Zofiówce też jest?

Ewa30.10.2020 13:30

Co z tego ze zrobicie test, nawet jak będzie pozytywny, nawet jak będziecie chorzy to i tak się do lekarza nie dostaniecie!!! Jedyny lekarz w Jastrzębiu który normalnie przyjmuje to Pan Szypuła, okazuje się że lekarz z prawdziwego zdarzenia. Nie ma na to lekarstwa więc po co Wam ten test? Ludzie opanujcie się!!!

FCKNWO30.10.2020 0:19

New World Order .

Gość29.10.2020 23:40

W jakim celu ludzie robią testy? Żeby zwiększyć statystykę zachorowań? Ludzie obudżcie się!!! Koronawirus jest z nami od 50 ci lat. Nie dajcie się zwariować!!! To jest zwykła manipulacja, żeby później nas zaszczepić !

***** ***29.10.2020 19:50

Dobrze, że mamy taki dobry rząd, który zafundował nam taką dobrą służbę zdrowia. Wirus jest w odwrocie, nie trzeba się go bać.

Gość29.10.2020 11:16

Po 20 minutach oglądania TVPIS dochodzi do zakażenia koronawirusem... ????zakazać oglądania i pandemia się skończy ..

Mika29.10.2020 8:25

Po co wam te testy pytam ? Zeby pidnies statystyki?

Halina29.10.2020 7:23

Kobiety maja prawo decydowac o sobie
Bylo by lepiej by rzad pomagal ludziom ktorzy jej potrzebuje.

Katarzyna29.10.2020 0:11

Jak czytam te komentarze to ręce opadają i co się dziwić że takie COŚ bo do ludzi im daleko głosowało na PIS i teraz mamy to co mamy. Ta epidemia jednak jest potrzebna wytrzebi to co ma wytrzebić może będzie normalniej.

Gość28.10.2020 23:20

Co jest we głowach ludzi robiących ten test. Powinien wykazaywac debilozm postepolaris

Pokaż wszystkie opinie (53)