Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
28 października 2020

Jak z pomocą dla najmłodszych w czasie epidemii?

Jak z pomocą dla najmłodszych w czasie epidemii?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Mimo pandemii koronawirusa oddział pediatryczny pracuje bez zmian. Rodzice wraz z dziećmi potrzebującymi pomocy, mogą cały czas zgłaszać się do jastrzębskiego szpitala.

Na Oddziale Pediatrycznym, tak jak w całym szpitalu wprowadzone są obostrzenia związane z zagorzeniem koronawirusem. Małym pacjentom przez cały czas udzielana jest pomoc.

Odział pediatryczny wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu, rozpoczął swoją działalność w kwietniu tego roku. Zlokalizowany jest na parterze szpitala w sąsiedztwie poradni przyszpitalnych i posiada odrębną izbę przyjęć, gdzie należy się kierować w razie potrzeby.

- Pomimo wielu zmian organizacyjnych zachodzących w ostatnim czasie w WSS Nr 2, lekarze i pielęgniarki z dziecięcego oddziału nieustannie niosą pomoc najmłodszym pacjentom. Rodzice i opiekunowie, których dzieci potrzebują pomocy mogą kierować się na jastrzębski oddział pediatryczny - mówi Marcelina Kowalska, rzecznik prasowy WSS 2.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Odział Pediatryczny u sąsiadów zawieszony Odział Pediatryczny u sąsiadów zawieszony

Oddział Pediatryczny WSS2 wznawia działalność Oddział Pediatryczny WSS2 wznawia działalność

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Gość29.10.2020 19:51

Zanim napiszecie artykuł to sprawdźcie. Rzecznik musi gadać dyrdymały. Nie ma i nie było opieki dla małych lekarze to porażka co to ma być pytam.? Siedzą bo ludzi do pracy nie ma chamstwo

porażka 29.10.2020 10:38

Popatrzcie jaka dysproporcja olbrzymi szpital a w nim najmniejszy oddział pediatryczny bez specjalistów a na każdym piętrze leżą starki 60plus to samo na rehabilitacji czy w sanatoriach dla dzieci nic się nie robi. Może nie aborcja a eutanazja i leczenie i rehabilitacja tych co z nich coś jeszcze będzie. Ale co by nie uczynić mamy bardzo złych lekarzy i słabych kompetencjach i braku dobrych chęci. Kto bywa z dzieckiem w szpitalu ten wie że ci co tam pracują są najważniejsi a pacjent to zło konieczne. A jak słyszę ze chcą podwyżki to aż mi ciśnienie skacze pytam za co.

Gość29.10.2020 7:25

Nie ma i nie było żadnej pomocy dla dzieci a pracownicy oddziałów pediatrycznych nie mają w sobie nic z powołania o jakiejś empatii nie wspomnę przychodzą do pracy odbębnić ponarzekać i tyle

Gość29.10.2020 5:46

@Młodzież się bawi

Wiać, że twoja zatroskana postawa przykładnego obywatela kończy się na byciu konfidentem na tym forum.

Młodzież się bawi28.10.2020 14:23

Codziennie po południu grupy około 20 osobowe spotykają się na obu skate parkach (z tyłu Urządu Miasta i w Jarze południowym). Bawią się świetnie. Ci którzy przyjeżdżają autami chwalą się nimi, sprzątają je, pucują. A po przekazaniu sobie covid-19 rozchodzą się do domów. I tak rośnie zagrożenie. Czy nikt o tym nie wie?

Gość28.10.2020 13:03

W przychodni znajdującej się w zdroju zamknęli się przed pacjentami jak w schronie atomowym. Żyć nie umierać piękny ten covid podwyżka 100%i jeszcze zamknąć się można.

Gość28.10.2020 9:31

Ta pomoc wygląda tak że jak się pojawi iu doktora z dzieckiem to już są źli że się wogole przyszło i tak jest wszędzie i ta znieczulica lekarzy i to patrzenie byle coś dostać zero empatii nic za grosz.