Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°14°
4 listopada 2020

Dietetyczna pizza na drugim piętrze galerii Sfera?

Dietetyczna pizza na drugim piętrze galerii Sfera?
fot. materiały prasowe

Większości z nas pizza kojarzy się z bogactwem smaku, pysznymi sosami i aromatem ulubionych przypraw. Jednak niektórzy czasem boją się nadmiaru kalorii. To może być dla większości zaskoczeniem, ale okazuje się, że posiłek z pizzą w ramach dania głównego nie musi wiązać się z przekroczeniem dziennego budżetu wynikającego z aktualnej diety. Co więcej, gdyby rewelacyjny smak sprawił, że nie oprzesz się kolejnemu kawałkowi, ewentualny nadmiar przyjętej energii można łatwo zagospodarować. Dobrym przykładem jak to zrobić, jest spacer nieco dłuższą drogą do lokalu Dominium w galerii Sfera w Bielsku-Białej. Poza tym to doskonałe miejsce na szybki lunch w pracowity dzień lub spotkanie w gronie rodziny czy znajomych.

Pizza w Bielsku-Białej dla liczących kalorie 

Co zaskakujące, stosunkowo rzadko myślimy o pizzy jako o zbilansowanym posiłku, który dostarczy nam odpowiednią ilość kalorii i składników odżywczych. Tymczasem okazuje się, że już w podstawowej wegetariańskiej marghericie mamy do czynienia z całkiem przyzwoitym bilansem białek, węglowodanów i tłuszczy. Oczywiście sporo zależy od jakości legendarnego ciasta pszennego i składników, ale w przypadku naszej pizzerii w galerii Avenida w Bielsku-Białej jakość jest zawsze na najwyższym poziomie. Chyba każdy przyzna, że dobra pizza to emocje i w perspektywie konsumpcji aromatycznego pszennego placka z sosem z najlepszych pomidorów, ulubionym serem i innymi dodatkami powoduje, że liczenie kalorii schodzi na dalszy plan. 

Dlaczego lokal jest na drugim piętrze w galerii Sfera? 

To jak najbardziej zrozumiałe, a nawet logiczne, że obietnica tej przyjemności powoduje, że nikt nie chce pochylać się nad kaloryką. Jednakże warto wiedzieć, że 100 gr przeciętnej pizzy to zaledwie około 250 kcal. Nawet na mocno redukcyjnej diecie przynajmniej jeden posiłek musi zawierać więcej i to właśnie rodzi przestrzeń do wizyty w pizzerii Dominium na drugim piętrze w galerii Sfera. Dodajmy, że wchodzenie po schodach to przeciętnie wydatek energetyczny na poziomie blisko 950 kcal na godzinę – to prosty mechanizm korekty bilansu, gdyby okazało się, że ktoś ma ochotę na nieco więcej. 

Jak korygować wielkość porcji? 

Badania przy zastosowaniu typowej wagi kuchennej wskazują, że przeciętna porcja w formie jednego kawałka pizzy pokrojonej w typowe trójkąty waży około 150 gram. Mając to na uwadze, w prosty sposób można wyliczyć, że jeden przeciętny kawałek to niewiele ponad 350 kcal. Przelicznik kalorii na kawałek wydaje się bezpieczną miarą kaloryczności posiłku, ale warto pamiętać, że w przypadku oferty Dominium można dokonywać pewnych korekt, wybierając pizzę o określonej wielkości. Dodajmy, że pizzeria w galerii Sfera na drugim piętrze oferuje pizzę w czterech wielkościach, w tym mała, średnia, duża i XXL. To doskonały sposób na to, by dostosować wielkość pizzy adekwatnie do zapotrzebowania energetycznego na posiłek.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Napadli na dostawcę pizzy, bo byli głodni Napadli na dostawcę pizzy, bo byli głodni

Pewna wygrana JW z Bielskiem. Wynik 3:0 Pewna wygrana JW z Bielskiem. Wynik 3:0

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Janusz Tracz 05.11.2020 15:23

kogo to obchodzi, jakies lokowanie produktu czy jak, szwagier ma pizzerie w BB i trzeba zareklamowac?

Kaz05.11.2020 13:22

Szybki lunch do B-B?
Moze w UM maja takie przerwy na lunch.