Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
9 listopada 2020

Skok zakażeń w Jastrzębiu. Prawie 400 nowych zakażonych

Skok zakażeń w Jastrzębiu. Prawie 400 nowych zakażonych
fot. pixabay

Codziennie w Polsce notuje się najwyższe rekordy zakażenia koronawirusem. Także w Jastrzębiu widać gwałtowny skok zakażeń. Od soboty do poniedziałku było to blisko 400 osób. 

W naszym mieście od piątku do poniedziałku koronawirusem zakaziło się 386 osób, zmarło 2 mieszkańców. Według informacji służb sanitarnych walkę z COVIDEM-19 przegrały osoby w starszym wieku, mające ukończony 70. rok życia. Oddziały covidowe w szpitalach w naszym regionie są zapełnione.

W związku z zagrożeniem epidemicznym na terenie całego kraju ogłoszono obostrzenia. Od soboty zamknięte są galerie handlowe. Uczniowie wszystkich szkół, łącznie z 1-3, przechodzą na naukę zdalną. Zamknięte pozostają kina, teatry, ośrodki kultury, baseny.

Epidemiolodzy apelują o ograniczenie wszelkich możliwych kontaktów społecznych, do wyłącznie tych niezbędnych, związanymi z zakupami, pracą, czy poradą lekarską. Od postawy społeczeństwa zależy, czy łańcuch zakażeń zostanie przerwany. Jeśli to się nie uda, to w całym kraju zostanie wprowadzony lockdown, z zakazem wychodzenia z domów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będą masowe badania w kierunku COVID-19 Będą masowe badania w kierunku COVID-19

Będzie więcej miejsc covidowych w szpitalu Będzie więcej miejsc covidowych w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (48)
TYLKO Locdawn!13.11.2020 15:15

Co wy wyrabiacie ludziska przestaliście się wymazywać !!!!!!
Jesteście beznadziejni !!Była szansa na LOCKDAWN ponowny!!!
Jesteście beznadziejni,to była szansa narodowa,LOCKDAWN uratowałby by nas a tak będziemy się zarażać,smarkać kichać i tak jeszcze ponad rok aż cudowny Pfaizer da nam tą cudowną broń jaką jest ta szczepionka!
DługoPiS cała PiSlamska część chce lockdawnu i ta POwska również.

s&d szczepionkowy terror12.11.2020 23:34

Taka leciwa, aczkolwiek bardzo aktualna teza yt: "Przemówienie do Kowidian - Roman Wilhelmi"

krokodyl12.11.2020 11:47

Do Tomek do strzykawka. Odstawiłeś leki i znów sie pogorszyło. Zacznij barć je z powrotem bo nawet widać że dobrze znasz gdzie jest szpital

krokodyl12.11.2020 11:43

Ciekawe jak ktos mówił że w JSW gówna siedzibna pracownica firmy sprzatajacej miała covid a reszcie kazali przyjść do pracy to jest oburzajace moze ktoś zacznie się temu przyglądac.

Sylwia 11.11.2020 18:04

Miałam Covid i pracowałam lubię pracować nikogo nie zaraziłam

Kalfaktor11.11.2020 15:35

Jest już szczypionka dla ciemnogrodu pisowskiego szczepimy tylko wyborców pisu czyli starzy oraz nieuki bez wykształcenia

Do Wiji11.11.2020 10:56

Jak osobę chorą na covida to masz dużo jadu w sobie. Więc proponuję ponowne badania ale pod względem psychicznym.

Adam11.11.2020 10:35

Nonim masz racje , ludzie nie słuchajcie nawiedzonych idiotów typu "ja ", to zakażenie jest straszne, to co przeszedłem to jedna walka o każdy oddech i tak, 3 tygodnie męki szanujmy się i dużo zdrowia,może są tzw. bezobjawowi ja się ciesze,że żyje i nie wierzcie głupcom.

TPw11.11.2020 6:18

Do nonin: a rok temu jak miles ostre przeziębienie inzawalony nos katarem czułeś wszystko?

Nonim10.11.2020 20:57

Ludzie co wy piszecie ze korona ściema itd
Ja mam wirusa jest mi słabo nie czuję perfum żelu niczego jedzenie smakuje jak papier jakby było lekarstwo to bym wzięła odrazu 3 dawki życzę wam tego samego Boże jakie tępe miasto to jastrzębie

Pokaż wszystkie opinie (48)