Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
18 listopada 2020

Rząd przekaże JSW 1 mld zł wsparcia

Rząd przekaże JSW 1 mld zł wsparcia
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa otrzyma 1 mld zł wsparcia rządowego z programu Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm. To pożyczka z 4-letnim terminem spłacenia.  JSW wnioskowała o kwotę o 750 mln więcej.

Jak poinformowała JSW, wsparcie zostanie udzielone w formie pożyczki płynnościowej w kwocie 1 mld zł. Uruchomienie pożyczki nastąpi po podpisaniu umowy i spełnieniu przez JSW warunków zawieszających obejmujących w szczególności podpisanie umowy międzywierzycielskiej pomiędzy m.in. Spółką, PFR oraz wierzycielami finansowym.

- Grupa PFR udzieliła JSW pożyczki płynnościowej w ramach Tarczy Finansowej PFR w kwocie 1 mld zł. Środki pozwolą spółce przejść bezpiecznie przez kryzys wywołany pandemią COVID-19. Dziękuję JSW, stronie społecznej i bankom za wspólną pracę nad tym pakietem finansowym - napisał na Twitterze prezes PFR Paweł Borys.

Wypłata pożyczki zgodnie z aktualnymi Warunkami Regulaminu wsparcia w ramach Tarczy Finansowej ma nastąpić nie później niż do końca 2020 roku. Ostateczny okres na jej spłatę przypada 30 września 2024 r.

W ramach udzielonego finansowania PFR wymaganym zabezpieczeniem będą poręczenia spółek Jastrzębskie Zakłady Remontowe Sp. z o.o. oraz JSW KOKS S.A. ustanowione na rzecz PFR w celu zabezpieczenia terminowego wykonania przez JSW zobowiązań wynikających z udzielonego finansowania.

O wsparcie w ramach Tarczy wnioskowała do PFR także spółka zależna JSW - JSW Koks, która wnioskowała o finansowanie preferencyjne w wysokości 96,1 mln zł , a także  pożyczkę płynnościową w wysokości 115 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Badania nad górnikami w związku z COVID-19. Są bezpieczni? Badania nad górnikami w związku z COVID-19. Są bezpieczni?

Ceny węgla spadły o około 33 procent Ceny węgla spadły o około 33 procent

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (40)
Jaś20.11.2020 15:33

jaka pożyczka? darowizna. tej kasy górnictwo nie zwróci.

Gość20.11.2020 14:29

Skoro nie mają kasy to rozumiem, że barbórki itd nie będzie?

Michal20.11.2020 7:55

Co byś cie nie mówili 4 grudnia i tak bedzie płacone :). Szykujcie się bo zaraz macie autobus na Czechy

BYŁY ministrant <<<<<<<przec19.11.2020 22:26

Władza pissekty jest ufundowana na bezczelnym potrójnym kłamstwie dzięki którym wygrali wybory: kłamstwie smoleńskim, kłamstwie, że Polska była "w ruinie" i kłamstwie wyborczym m.in. tym, że kredyty frankowe zostaną przewalutowane po kursie sprawiedliwym, ale ciemny lud to kupił i teraz mamy to co mamy. pisbolszewicka sekta, która obecnie jest przy władzy to najbardziej anty państwowa i anty demokratyczna partia od czasów II wojny którą trzeba jak najszybciej zdelegalizować, im wcześniej tym lepiej dla Polski; Konstytucja na którą przysięgali jest deptana i co akt prawny łamana!!!popatrzcie co się dzieje przez ten czas ?rządzenia? pisowskiej sekty: całe 27 lat zostało zdeptanie/zniszczone; widać to po marginalizacji Polski na arenie międzynarodowej, widać to po wszechobecnej krytyce tego co się dzieje w Polsce; jeśli ktoś tego nie widzi to ma problem z myśleniem; pisbolszewia z tym ich kartoflem debilem i paranoikiem na czele, to banda debili, kłamców, cyników, hipokrytów, paranoików, kanalii i schizofreników!!!!! to jest największa dla Polski zaraza, która niszczy naszą Ojczyznę, depcze Konstytucję, depcze demokrację a z państwa demokratycznego i prawnego, już zrobiła atrapę państwa idąc ku dyktaturze jednego, małego, kartoflanego paranoika żądnego władzy absolutnej!!!!! pisbolszewia to najbardziej antypaństwowa, anty obywatelska, antydemokratyczna sekta w dziejach Rzeczpospolitej, którą jak zmienią się czasy, trzeba zdelegalizować a winnych doprowadzenia Polski do takiego stanu - ukarać; oby dla niektórych nie skończyło się to tak, jak w rumunii!!!!!!!!!PAMIĘTAJCIE PISBOLSZEWICY: żadna władza nie trwa wiecznie więc i ta kiedyś się skończy!!!!!! ***** *** W*********j

jarosław jarosław jarosław, to on pierwszy zniósł kacze jajko, jego rodzice to pierwsi ludzie w Raju - Adam i Ewa Kaczyńscy, to on wynalazł koło, to on postawił rzym, to on zgniótł barbarzyńców, to on stwierdził, że ziemia jest okrągła, ,to on wygrał pod wiedniem, to on wygrał powstanie styczniowe i listopadowe, to on walczył w powstaniu warszawskim, to on wygrał wojnę, to on odbudował stolicę, to on pierwszy lądował na księżycu, to on kazał wyprowadzić sztandar, to on jest ojcem solidarności, to on skakał przez płoty, to on odbudował stocznie to on był stigiem, jarosław jarosław tylko jarosław

PROROK TYMOTEUSZ PiSZE:"NA POCZĄTKU PAN STWORZYŁ KACZYŃSKICH, I OD KACZYŃSKICH WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO, A BYŁ TO TWÓR WIELCE NIEDOSKONAŁY I POSIADAJĄCY WIELE WAD. I TAK JUŻ POZOSTAŁO DO DZIŚ".

do Generał Ogórców19.11.2020 21:20

Jaki zysk??? Kiedy ostatni raz akcjonariusze dostali jakiś zysk?
To co uda im się zarobić w czasach koniunktury jest marnowane na bieżąco albo w latach kolejnych. Ta spółka istnieje sama dla siebie i górniczych mafii. Dla reszty są szkody górnicze.

Leming19.11.2020 17:03

Bolek zwany inżynierem. Typowy przykład pisowskiego umysłu ukształtowanego przez pisowską telewizję, faryzejski katolicyzm, na dodatek okraszony atmosferą metanu. Całe szczęście, że dobry Bóg w swej mądrości nic nie uczynił wiecznym. Biologa i czas zrobią swoje.

Inżynier Bolek19.11.2020 15:24

Do goacia.z 20:01. Potrafisz czytać ze zrozumieniem lemingu?

Ryl 19.11.2020 12:14

ZZ już zacierają rączki kasiorka jest

Benek19.11.2020 11:51

Obniżyć pensje gornikom a firma bedzie na plusie. A tak znowu uczciwi podatnicy będą dopłacać do wczasow dla żon i dzieci górnikow

do Generał19.11.2020 10:04

"JSW od lat nie placi swoich rachunkow." Otóż JSW płaci rachunki, to co piszesz jest oszczerstwem, pomówieniem i naruszeniem dobrego imienia spółki, a na to są paragrafy z odszkodowaniami ;)

Pokaż wszystkie opinie (40)