Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -9°-8°
23 listopada 2020

Będą masowe badania w kierunku COVID-19

Będą masowe badania w kierunku COVID-19
fot. JSW S.A. / Dawid Lach

Na Śląsku, Małopolsce i Podkarpaciu będą przesiewowe badania mieszkańców w kierunku koronawirusa. W tych trzech województwach notuje się najwięcej zakażeń korona wirusem.

- W najbliższym czasie opracujemy dokładnie, jak będzie wyglądał model logistyczny przeprowadzenia tych badań przesiewowych, ale chcemy dotrzeć i zrobić te badania w regionach, które są najbardziej dotknięte zachorowaniami na koronawirusa - poinformował podczas sobotniej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Do badań mają być wykorzystane testy antygenowe. Jak na razie nie wiadomo jak będzie wyglądała cała procedura testowania - szczegóły są jeszcze dopracowywane. Poznamy je w ciągu kilku dni.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zarząd JSW będzie zachęcał do szczepień [video] Zarząd JSW będzie zachęcał do szczepień [video]

JSW: COVID-19 w odwrocie JSW: COVID-19 w odwrocie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
ewa25.11.2020 9:58

Jeśli nie będę musiała stać w kolejce, w której wszyscy chuchają na siebie nawzajem, to ok. W przeciwnym wypadku - odpada

PPP24.11.2020 11:57

Jak do tego dojdzie to Święta w domu wiekszość spędzi. A tak to chodzą w maseczkach z odpowiednim dystansem i wedle tego nie zarażają innych a chorobę o ile ją mają przechodzą bezobjawowo.

Senior24.11.2020 10:47

Panie premierze, może pan się w końcu zdecyduje, czy mam zostać w domu, czy stanąć w kolejce do badań przesiewowych.

Korona24.11.2020 7:14

Wiceprezes Dyczko, który kieruje także sztabem kryzysowym w JSW........ Za pomocą specjalistycznego urządzenia, wyglądem przypominającego odkurzacz, w odpowiedni sposób pobrano m.in. próbki powietrza, szlamu czy kurzu. Badania nie wykazały wirusa w testowanych próbkach.DLACZEGO TA METODA NIE ZOSTAŁA JESZCZE OPATENTOWANA PO UJA JAKIEŚ TESTY WYSTARCZY ODKURZACZ I BADANIE POWIETRZA POBRANEGO NP. Z WC.Jak zawsze JSW przoduje w ..... głupotach brawo wy , producenci testów ogłaszają bankructwo .

Gość24.11.2020 7:04

Było mało badań były narzekania mają być badania na większą skalę i też narzekania. DZIWNY NARÓD.

Aktualny rodzic akademii GKS Jastrzebie23.11.2020 22:04

Wszyscy boją się badań i kwarantanny, policji. Nikt się nie zgłasza nawet gdy ma objawy. Trudno

Włodek 23.11.2020 21:36

Uwaga, SMS już leci haha

Gość23.11.2020 18:50

Już biegnę

Buła23.11.2020 18:40

Niech robią, z chęcią posiedzę sobie na płatnym urlopie zdrowotnym.

dołowy23.11.2020 17:35

nie pójdę , nie dam się , nie będę. W Lipcu jak miałem Covid bez węchu i smaku z gorączką nikt mi wymazu na NFZ nie chciał zrobić.

Pokaż wszystkie opinie (32)