Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°11°
Wynajmij biuro od 2 zł
24 listopada 2020

Czy sklep internetowy się opłaca? Szansa na dodatkowe przychody dla Twojej firmy

Czy sklep internetowy się opłaca? Szansa na dodatkowe przychody dla Twojej firmy
fot. materiały prasowe

Czy warto założyć sklep internetowy? Jak długo czeka się na przychody i jak przyspieszyć ten etap? Sprawdź, jak firmy z Jastrzębia-Zdroju mogą zdobyć nowych klientów z całej Polski.

Sytuacja pandemiczna spotęgowała problem sklepów stacjonarnych. Jeszcze rok temu głównym problemem sklepów w Jastrzębiu było ściągnięcie młodych ludzi, którzy zgodnie ze światowymi trendami coraz częściej kupowali online. COVID-19 dodał kolejny problem - ludzie starsi zostają w domach i także zaczynają kupować w internecie. Strona internetowa dla jastrzębskich firm stała się lekiem, który może pomóc w tych trudnych czasach.

Czy warto założyć sklep internetowy?

Odpowiedź na to pytanie możesz sprawdzić samodzielnie. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce nazwę produktu, który sprzedajesz stacjonarnie i sprawdzisz, czy sklepy internetowe oferują taki lub podobny produkt. Jeżeli tak, to odpowiedź wydaje się oczywista. Właściciele firm mają niekiedy dylemat, czy założyć sklep online jeśli sklepy z okolicy nie sprzedają w internecie? Bycie pierwszym niesie za sobą ryzyko, ale wchodzenie na zapełniony rynek będzie o wiele trudniejsze.

Jak długo czeka się na przychody ze sklepu www?

Samo utworzenie sklepu nie sprawi, że nagle pojawi się w TOP10 Google i zacznie generować tysiące przychodów. Aby do tego doprowadzić trzeba wiele pracy na stronie i poza nią. Do najważniejszych czynności, które musisz wykonać należą między innymi:

  1. optymalizacja sklepu – agencja XYBRYZT załatwia tę kwestię podczas tworzenia sklepu, ale nie każda firma robi optymalizację. Dobrze zoptymalizowania strona szybko wybije się do TOP10 na lokalne i niszowe frazy kluczowe.
  2. Blog firmowy – utworzenie bloga na stronie sklepu jest bardzo ważne, ponieważ ściąga ruch organiczny z Google.
  3. Pozycjonowanie – linkbuilding, czyli zdobywanie linków sieci do Twojej strony. Linki możesz zdobywać z artykułów sponsorowanych, np. publikując je w serwisie Jastrzebieonline.pl. Jest to zarazem świetna reklama Twojego sklepu.
  4. Social media – dobrze prowadzone kanały na FB i Instagramie sprowadzają ruch na stronę sklepu i mogą zapewnić wielu klientów.
  5. Reklama w Internecie – możesz wykupić reklamę w Google, gdzie płaci się za każdy przeklik, ale i w porównywarkach, serwisach ogłoszeniowych i stronach blogerów.

Możesz wykonywać powyższe czynności samodzielnie lub zlecić to nam. Agencja XYBRYZT nie tylko tworzy sklepy internetowe ale także pomaga w reklamie już istniejących.

Nowa hurtownia online Japibud.pl. Projekt - XZT.PL
Nowa hurtownia online Japibud.pl. Projekt - XZT.PL

Ile kosztuje sklep internetowy dla firmy?

Kupując sklep na platformie w zamian za abonament zapłacisz od 200 do 600 zł miesięcznie i musisz go wykonać samodzielnie. Odradzamy takie podejście. Pełny sklep to koszt jednorazowy od 2500 zł w górę i będziesz miał zrobione wszystko tak, jak chcesz.

Przedsiębiorcy często chcą przetestować biznes na platformie: „Jak się rozwinie, to  zamówimy profesjonalny sklep www”. Nie wiedzą jednak, że wiąże się to z przeniesieniem danych i może spowodować utratę zdobytych miejsc w Google. Jeżeli myślisz długoterminowo i poważnie
o swoim biznesie, o najlepszym rozwiązaniem jest zakup od razu pełnego sklepu.
Natomiast przetestować biznes możesz na platformie aukcyjnej.

Zamów sklep internetowy dla Twojej firmy

Agencja XYBRYZT projektuje pełne i profesjonalne sklepy internetowe dla firm z Jastrzębia-Zdroju, Rybnika, Wodzisławia, Pszczyny i innych miast. Firma wykonuje także szereg usług dla biznesu: pozycjonowanie stron, projekty graficzne, reklamę w Google.

W portfolio Agencji znajdują się między innymi:

  • poradnik dla przedsiębiorców niepoddawajsie.pl
  • kwiaciarnia online Kwiaciarnia-alokazja.pl
  • sklep konopny medicannashop.pl
  • portal gastronomiczny Managero.pl
  • i wiele innych.

Zadzwoń i zamów sklep dla swojej firmy: Bartosz Młotek, tel. 605 533 655

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak pandemia wpłynęła na nasze życie? Jak pandemia wpłynęła na nasze życie?

Ciągle można zaszczepić się przeciwko COVID-19 Ciągle można zaszczepić się przeciwko COVID-19

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!