Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
25 listopada 2020

Rozbijają szajkę listonoszy?

Rozbijają szajkę listonoszy?
fot. KMP Jastrzębie

Starsi ludzie nadal są na celowniku oszustów. Przestępcy ciągle próbują wyłudzić przez telefon pieniądze. Tym razem jednak jastrzębianie zachowali czujność i powiadomili policję.

Człowiek podający się za policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji zadzwonił do kilku seniorów i poinformował ich, że zastawia pułapkę na szajkę fałszywych listonoszy. W trakcie rozmowy pytał, czy w mieszkaniu znajduje się większa ilość gotówki. Na szczęście tym razem starsi mieszkańcy naszego miasta zachowali zimną krew i nie nabrali się na oszustwo.

- W innym przypadku, po przedstawieniu się przez dzwoniącego jako policjant, poinformowano kobietę, że został ujawniony fałszywy dowód osobisty na jej dane i że pieniądze na koncie bankowym są zagrożone. Wybranie numeru 997 bez wcześniejszego odłożenia słuchawki nie połączy nas z numerem Policji, a tak właśnie oszuści próbowali potwierdzić swoją autentyczność - informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja apeluje, aby nie dawać się nabrać n a tak zwanych fałszywych mundurowych. Funkcjonariusze nie załatwiają spraw za pośrednictwem telefonu. Mogą natomiast ustalić termin spotkania na terenie Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą

Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Tomek25.11.2020 23:12

I co dalej ? A no nic , jakby ktoś złapał złodzieja to proszę go zaprowadzić na komendę ....

Aktualny rodzic akademii GKS Jastrzebie25.11.2020 15:09

Nasza jaszczempska policja potrafi złapać kogoś wskazując go palcem i przedstawiając mocne dowody. Lepiej ochraniać szał spragnionych macić niż bandziorów łapać !

dysydent25.11.2020 13:53

Dziś następna tępota w Jastrzębiu dała fałszywym policjantom 70 tys zł ,normalnie ręce opadają od niedołęstwa ludzkiego.

Prawdomowny25.11.2020 9:26

Tylko garstka seniorów przegląda internet, dla zdecydowanej większości głównymi źródłami informacji sa te bardziej klasyczne formy przekazu wiec jaki problem jest w wydrukowaniu plakatów bądź kilku zdań na kartce A4 i przekazanie ich do spółdzielni mieszkaniowych z zaleceniem rozwieszenia w gablotach klatek schodowych? Myślenie ma kolosalna przyszlosc, w policji także - jak to mawiał pewien porucznik. Koszty niewielkie a ocieplenie wizerunku policji oraz - co najwazniejsze - realne wyciągnięcie reki, pomoc starszym obywatelom na światowym poziomie. I nie mówcie mi, ze się nie da bo się da tylko trzeba chciec.

Matrixx25.11.2020 8:01

Skądś muszą brać numery telefonów i wiedzieć że to ludzie starsi...