Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
25 listopada 2020

Co z nową siedzibą jastrzębskiej policji?

Co z nową siedzibą jastrzębskiej policji?
fot. JastrzebieOnline.pl / kbł

Siedziba Komendy Miejskiej Policji mieści się w bloku przy ulicy Śląskiej. Jest oczywiste, że ta lokalizacja nie jest najlepsza i pochodzi z czasów, kiedy powstawało miasto. Od dawna mówi się o potrzebie nowego miejsca dla jastrzębskich mundurowych.  

Potrzebę nowej siedziby dla jastrzębskich mundurowych została dostrzeżona przez Komendę Wojewódzką Policji, która w 2017 roku podpisała porozumienie z Miastem Jastrzębie-Zdrój w sprawie przekazanie nieruchomości znajdującej się przy ul. Północnej na potrzeby Komendy Miejskiej Policji. Wówczas Rada Miasta podjęła uchwałę o przekazaniu terenu jako darowizny na rzecz Skarbu Państwa.

Postanowienia zawarte w porozumieniu są nieaktualne z powodu przesunięcia terminów realizacji inwestycji przez Komendę Wojewódzką Policji. W 2019 roku pojawiła się szansa ujęcie tego zadania w planie inwestycyjnym KWP.

- W marcu tego roku odbyta się wizja lokalna. Wskazaliśmy działkę 433/1 przy ulicy Północnej al. Piłsudskiego, którą obejrzeli przedstawiciele KMP w Jastrzębiu- Zdroju i Wojewódzkiej Komendy Policji. Wówczas została podjęta decyzja o przejęciu działki przy zbiegu ulic Północnej i al. Piłsudskiego. Zmiana na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji spowodowała zmianę decyzji, czyli powrót do działki przy ulicy Północnej. Biorąc pod uwagę powyższe, konieczne jest ustalenie przez Komendę Wojewódzką Policji nowych terminów i etapów realizacji inwestycji oraz zawarcie nowego porozumienia w tej sprawie - informuje jastrzębski magistrat.

Przypomnijmy, że 2017 roku, kiedy pojawił się pomysł nowej siedziby dla jastrzębskiej policji, zastanawiano się nad zagospodarowaniem budynku przy ulicy Śląskiej. Wówczas padały głosy, że może znajdą tam miejsce lokatorzy mieszkań socjalnych. Wówczas planowano, że nowy budynek KMP zostanie zbudowany przy ul. Północnej, na miejscu nieistniejącego targowiska. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Podpisują dokumenty bez czytania" "Podpisują dokumenty bez czytania"

Kto wie, gdzie jest ta dziewczyna? Kto wie, gdzie jest ta dziewczyna?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Gość26.11.2020 8:38

To siedziba za garażami już im nie wystarcza ?

gość26.11.2020 5:42

Po co im nowa siedziba jak karać za byle co to potrafią to niech siedzą w starej.Zawsze ich pracę szanowałem teraz już nie mam do nich szacunku

białą pałkę na czarną zmieniłeś25.11.2020 22:01

Niech się przeniosą na Mazowiecką obok biura PIS. Będą mieć bliżej po rozkazy.

Podatnik25.11.2020 21:58

Jedno skrzydło UM opróżnić w trybie natychmiastowym i przekazać na siedzibę KMP

Taki ....j25.11.2020 16:48

Są opuszczone szkoły nie wielkim nakładami zaadaptować.Salę gimnastyczną na areszt!Przy tej i planowanej przez PiSlamistów działalności dla milicji będą potrzebne duże areszty

Gość25.11.2020 12:56

Działka na stary targowisku jest lepsza i dogodniejsza. Większa, ma dogodne połączenia jest bezpieczniejsza. Możliwość dużego parkingu i zaplecza. Na działce obok Prokuratury wytną lasek, zniszczą przyrodę, która rosła tam 50 lat, ale kogo to obchodzi.Mieszkańcy z osiedli przychodzili tam na spacer. TO PRZEPIĘKNE MIEJSCE.Ratowano dzrzewa, które zostały na to miejsce przeniesione z innego obszaru. ROBICIE W UM co wam się podoba, a Wasze psełdo spotkania z mieszkańcami są nic warte, BO I TAK ZROBICIE PO SWOJEMU.ZABETONOWALIŚCIE POŁOWĘ PARKU. Jako mieszkaniec nie zgadzam się na takie rozwiązanie.

gość25.11.2020 9:53

Zamiast urzędu pracy mogli umieścić Policję w budynku po PEC, przy ul. Wrocławskiej. Tak to jest gdy rządzi pani z opozycji i w dodatku nauczycielka.

Gienia 25.11.2020 9:45

Menele w centrum miasta nigdy w życiu. Gagarina i Pszczynska mają co jeszcze. Niech za robotę się wezmą, a nietylko chleją i dzieci robią.

korki taczer25.11.2020 9:05

Czy wszystko u nas musi iść tak topornie, bezsensu i byle jak?

Końferencja Piskopatu25.11.2020 8:26

Czyli odpowiedź na postawione w tytule pytanie brzmi: nic.

Krawężnik25.11.2020 8:24

Centrum miasta to zła lokalizacja ...... najlepiej zróbcie siedzibę na Ruptawie w lesie .