Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
30 listopada 2020

Dwie osoby potrącone na pasach na ulicy Sybiraków

Dwie osoby potrącone na pasach na ulicy Sybiraków
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

To już kolejny niebezpieczny wypadek na oznakowanym przejściu dla pieszych, którego ofiarą padają nasi mieszkańcy. Jak długo będzie trwał ten horror na pasach?

W sobotę w godzinach popołudniowych doszło do potrącenia pieszych na oznakowanym przejściu na ulicy Sybiraków. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala w celu przeprowadzenia koniecznych badań i udzielenia pomocy medycznej. Policja bada wszelkie okoliczności zdarzenia.

- Około godziny 17.00 na ul. Sybiraków w Jastrzębiu-Zdroju, 58-letni kierujący samochodem osobowym chrysler, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych, potrącił 51-letnią kobietę i 53-letniego mężczyznę. Jastrzębianie z powodu odniesionych obrażeń zostali przewiezieni do szpitala, gdzie pozostali z uwagi na dalszą hospitalizację. Kierujący był trzeźwy. Mundurowi z drogówki zatrzymali kierowcy prawo jazdy - informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Mundurowi apelują zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, zwłaszcza teraz, kiedy warunki pogodowe nie są najlepsze.

Polub i udostępnij
Czytaj też

14 i 16-letni wandale zatrzymani 14 i 16-letni wandale zatrzymani

Uwaga! Akcja policji na drogach Uwaga! Akcja policji na drogach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Gość03.12.2020 8:23

Kto ma krótszą drogę hamowania, samochód czy buty pieszego?

bbbb02.12.2020 12:26

Janusz, to tak samo jak idące paniska myślą, że im wolno wszystko. A praw fizyki nie da się oszukać. Na cmentarzu jest sporo takich co myśleli, że mają pierwszeństwo(nie tylko pieszych).

Janusz01.12.2020 13:48

Panisko jadące taką furą mysli że mu wszystko wolno....

gość01.12.2020 8:40

Ciekawe opinie. Wprawdzie policja jeszcze nie ustaliła winnych i sami podają że "najprawdopodobniej" kierowca nie dostosował prędkości do warunków jazdy. Oczywiście forumowicze wiedzą lepiej i już osądzają kto jest winien. Aby było bezpiecznie na drogach to wszyscy muszą uważać. Ci w UM też nie są jasnowidzami i nie wiedzą gdzie i kiedy będzie ślisko a sypanie na zapas nie ma sensu. Piesi powinni wziąć pod uwagę że kierowca nie zahamuje nagle w miejscu a kierowcy nie muszą się tak spieszyć.

Spierdziałem się30.11.2020 14:33

Żaden pieszy w żadnym miejscu nie ma pierwszeństwa przed pojazdem. Dlaczego? Bo nie ma żadnych szans. Chyba, że ktoś jest baranem. Chyba barana obraziłem.

Gość30.11.2020 14:09

Teraz zacznie się dramat Anna doprowadziła nasz miejski budżet do dramatu drogi nie będą pewnie odśnieżane ani sypane solą kto tą panią wybrał?

Gość30.11.2020 14:07

Na tym przejściu strach przejść tam powinna być sygnalizacja dla pieszych.

Do Pieszy30.11.2020 12:09

Czy wiesz, że droga hamowania samochodu jadącego z prędkością 50 km/h to 15 do 20 metrów? Droga hamowania może zwiększyć się nawet dwukrotnie przy mokrej i śliskiej nawierzchni. Niestety wielu pieszych uważa, że samochody zatrzymują się natychmiast i można wejść na przejście tuż przed nadjeżdżającym samochodem. Nie mówię już nawet o zombie wpatrzonych w ekrany telefonów.

Osadnik30.11.2020 11:53

Na alejach wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych jest na porządku dziennym. Warto przypomnieć że jest to najcięższe wykroczenie w ruchu drogowym za które grozi 10 pkt karnych i mandat 300-500zł Gdyby zatrzymać tych "kierowców" to nawet nie będą wstanie zrozumieć co zrobili. Polecam kanał Jedź Bezpiecznie na yt.

bbbb30.11.2020 11:28

Jak długo będzie trwał ten horror na pasach? Odpowiem panu(pani) redaktorowi. Tak długo jak długo piesi będą uważać, że na jezdni to samochód jest intruzem. I co z tego, że mam pierwszeństwo na pasach skoro w kontakcie z autem to i tak mnie w konsekwencji będzie bardziej bolało. I dopóki piesi nie pojmą tej prostej zasady dopóty tak będzie.

Pokaż wszystkie opinie (22)