Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
3 grudnia 2020

W czasie epidemii jastrzębianie wspierają jastrzębian!

W czasie epidemii jastrzębianie wspierają jastrzębian!
fot. UM Jastrzębie

"Tu żyJEMY - tu POMAGAMY" - to nazwa akcji, której celem jest zachęcenie do robienia zakupów u lokalnych przedsiębiorców. W ten sposób mieszkańcy pokażą, że w tych ciężkich czasach, potrafią być razem.

Nadal zamknięte są lokale gastronomiczne. Nie oznacza to jednak, że nie pracują. Przedsiębiorcy ratują się sprzedawaniem na wynos produktów gastronomicznych. Na terenie miasta są również małe, osiedlowe sklepy, które także walczą o przetrwanie.

Właśnie z myślą o lokalnych przedsiębiorstwach powstała akcja "Tu żyJEMY - tu POMAGAMY". W jej ramach zachęca się jastrzębian do zamawiania jedzenia na wynos z jastrzębskich punktów gastronomicznych, korzystania z lokalnych usług, robienia zakupów w małych sklepach. Każda złotówka wydana w taki sposób, czyni różnicę. Jako pierwsza do udziału w kampanii przystąpiła prezydent miasta, Anna Hetman.

- Każdy zakup, nawet najmniejszej rzeczy albo usługi, u firm naszych, jastrzębskich to realna pomoc. Wierzę, że pozostaniemy solidarni. Żebyśmy wszyscy mieli, do czego wracać po tym trudnym czasie izolacji, żebyśmy mogli spotykać się znów na koncertach, jarmarkach, czy po prostu towarzysko pod parasolami. Serdecznie zachęcam – kupujcie jak najwięcej lokalnie! Zamawiajcie jak najczęściej jedzenie z dowozem lub na wynos z lokalnych restauracji i barów - to dla nich jedyna szansa na przetrwanie - zaapelowała do mieszkańców prezydent Anna Hetman.

Lista jastrzębskich firm znajduje się na portalu Facebook - Jasne, że Jastrzębie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Matury wypadły najlepiej w "Sobieskim" i "Korfantym" Matury wypadły najlepiej w "Sobieskim" i "Korfantym"

Powstaje lista produktów lokalnych Powstaje lista produktów lokalnych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Firutek07.12.2020 9:30

Byle co jak ma upasć to niech upadnie a wielu tych małych prywaciarzy niech spuści z ceny swoje wyroby bo nikt nie bedzie kupować i tak im to się zniszczy. Za dużo w tym mieście siłowni, pizzeri i bylejakich knajp. A jedzienie do bani i nie wiadomo czy udka psujące nie umyte natarte przyprawami i upieczone i sprzedane bo tez tak robia.

Firutek07.12.2020 9:26

Ja sie cieszę bo moja w końcu zaczeła gotować w domu a nie często zamwiała ten coronavirus się przysłużył mi i oby tak dalej nie beze kupować bo trzeba w domu gotować można sporadczynie

do Doda05.12.2020 21:11

Zaczerpnij wiedzy do kogo należy plac i gwarek. Gdzie ma macki i jakim kamieniem handluje. I wszystko się wyjawi bez kombinowania.

Dada05.12.2020 13:32

Jakby miasto wspieralo Jastrzebian tak jak oni sami siebie na wzajem to nie zezwoliloby na instalacje parkomatu przy Gwarku wzglednie stosujac sie do zalecen z powodu covid. Niestety ktos ma w tym interes i nie wazne jest ze dziennie setki jak nie tysiace osob dotykaja tego samego ukladu klawiatry stukajac numer rejestracyjny swojego pojazdu w dobie pandemii. Dziwne ze tym nikt sie nie interesuje tak jak mocno interesuja sie brakiem maseczki i ewentualnym mandatem na 30 tysiecy zlotych.
Gdzie jest radny z PISu ktory powinien interweniowac w tej sprawie?

Abc05.12.2020 11:25

A małe lokalne sklepiki mają ceny 2 razy wyższe, bo mają okazję się dorobić. Np ul Zielona...

Gość 03.12.2020 21:25

Ciekaw jestem gdzie można zrobić zakupy z towarem od lokalnego dostawcy albo chociaż zapłacić za jedzenie na wynos bonami jsw wartymi rocznie setki tysięcy albo i więcej . Dekady temu zapełniały dziurawą kasę państwową a dzisiaj wydawane lekkomyślnie wspierają obcy kapitał . Aby tylko taniej i w promocji

PiSPO jedno zło.03.12.2020 19:44

Ania pomoże Ania ma pomysł dał jej poseł z peło.

To sem ja03.12.2020 17:44

Jak będziecie dalej wierzyć w operację covid19 i wykonywać restrykcje, obostrzenia i nakazy polskojęzycznych rządów (szczepionki), to szybko zostanie nas 15-20 mln, jak to dawno ustaliła szara eminencja. A pracować będziecie za "miskę ryżu" mateuszka...

Gość03.12.2020 15:12

W urzędzie pracują ludzie nie z Jastrzębia i wspierać naszych nie będą. Przedsiębiorcy korzystaja i podnoszą ceny a jakość spada. Ponad to przedsiębiorcy zatrudniają bez umowy a płaczą jak im źle.

Gość03.12.2020 11:37

Do przesady Pani Hetman !!! nikt nie będzie mnie namawiał żebym kupował w lokalnych droższych sklepikach i zamawiał jedzenie na wynos lub z dostawą , nie wiadomo kto przygotowywał to jedzenie. W domu mam czysto, smaczniej i taniej.

Gość03.12.2020 11:02

Niech urzędnicy zaprezentują jak powinno wyglądać wsparcie obecnie stwarzają dodatkowe problemy.

Gość03.12.2020 10:53

W takim faraonie jak zamówiłem pizze przyjechał po 3godzinach i wydał na moją niekorzyść 20zlotych mniej i mówi jeszxze teraz jest dobrze. A niech upadną takie byle jakie knajpy tu is dawna potrzeba dużej pizzy hut a nie jakichś zakalców z wyrwigrosza itp

gość03.12.2020 10:47

P:ani prezydent niech zwolni przedsiębiorców z opłat, np. z czynszu w lokach komunalnych.

Znafca temató03.12.2020 8:09

A może czas najwyższy, żeby pracownicy UM zaczęli wreszcie wspierać mieszkańców tej upadającej osady?

Zapomniałem. Przecież to w większości mieszkańcy miast i gmin ościennych, przede wszystkim Wodzisławia.

Końferencja Piskopatu03.12.2020 7:16

Przecież nie będę jeździł do Lidla w innym mieście