Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°
BS Black Friday
4 grudnia 2020

Uczniowie "Korfantego" zgłębiali tajniki Gazety "Jastrząb"

Uczniowie "Korfantego" zgłębiali tajniki Gazety "Jastrząb"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Tym razem online, odbyło się trzecie już spotkanie uczniów z „Korfantego” w ramach zgłębiania meandrów jastrzębskiego samorządu. Tematem była Gazeta Samorządowa „Jastrząb”.

Nie ma chyba mieszkańca, który by nie czytał Gazety Samorządowej „Jastrząb”. To ważne medium na lokalnym rynku, bo dzięki niemu jastrzębianie dowiadują się o istotnych dla miasta sprawach. I właśnie ta gazeta stała się tematem trzeciego spotkani uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w ramach prowadzonej tam innowacji pedagogicznej.

Dlaczego tym razem zainteresowanie "Korfantego" skierowało się w kierunku Gazety „Jastrząb”? W szkole wskazują, że  powstała 30 lat temu, czyli ma dokładnie tyle lat, ile samorząd, który odrodził się w Polsce po czasach komunizmu. Można powiedzieć, że „Jastrząb” to swoista kronika miasta, ostatnich 30 lat. Jest istotną częścią władzy samorządowej. 

Spotkanie z redaktor naczelną czasopisma Izabelą Grelą odbyło się za pośrednictwem Internetu. Uczniowie pytali między innymi o to, na jakiej tematyce skupia się gazeta, jak powstaje, w jaki sposób można zostać jej dziennikarzem i - to pytanie na czasie - jak wygląda praca w redakcji w okresie pandemii.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jest plac im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jest plac im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jastrzębski sztab WOŚP przystępuje do pracy Jastrzębski sztab WOŚP przystępuje do pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Oko proroka07.12.2020 11:22

W co tam można się zagłębić?

Gość05.12.2020 13:36

Zawsze to jakas nowosc dla mlodych

Gość 05.12.2020 8:52

Bardzo poważne pismo warte zagłębienia przez licealistów ????