Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -9°-7°
7 grudnia 2020

Jastrzębski Węgiel nie pojedzie do Berlina

Jastrzębski Węgiel nie pojedzie do Berlina
fot. Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel nie zagra w 4.  rundzie Ligi Mistrzów w Berlinie. Powodem są zakażenia koronawirusem.  Trzy osoby mają wyniki pozytywny.

- To bardzo trudna decyzja, ale jedyna, jaką w obecnej sytuacji mogłem podjąć. Najważniejsze jest zdrowie zawodników i sztabu szkoleniowego - napisał w specjalnym komunikacie prezes Adam Gorol.

Powodów rezygnacji z udziału w turnieju 4. rundy Ligi Mistrzów jest kilka, ale wszystkie sprowadzają się do jednego. Wszyscy członkowie klubu zostali poddani testom na obecność wirusa SARS-CoV-2. U trzech osób test dał wynik pozytywny. Ponadto skład jest mocno zdekompletowany, a jeden z ozdrowieńców zgłosił niepokojące objawy podczas wysiłku. Zatem w przypadku osób, które wirusa przechorowały, konieczne będą dodatkowe badania krwi, klatki piersiowej oraz test wysiłkowy.

- Niemożność wystawienia drużyny jest równoznaczne, z tym że nie możemy pojechać do Berlina i rywalizować na poziomie, którego wymaga się od uczestników Ligi Mistrzów  - powiedział w wywiadzie dla klubowej strony internetowej Luke Reynolds, trener Jastrzębskiego Węgla

Decyzja o rezygnacji spotkała się ze zrozumieniem kibiców. Trudno jeszcze mówić o konsekwencjach, te pozostają w gestii Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pomarańczowi pokonują Cuprum Lubin 3:0 Pomarańczowi pokonują Cuprum Lubin 3:0

Akademia Talentów JW wygrywa w Pradze Akademia Talentów JW wygrywa w Pradze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Znafca temató21.12.2020 7:16

Straszne.

Runął mój świat.

Nic już w życiu nie będzie takie same.

Raper klasztorny08.12.2020 21:11

a teraz walneli nam walkowera. ***** CEV