Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
Wesele w Dąbrówce
7 grudnia 2020

Jastrzębski Węgiel nie pojedzie do Berlina

Jastrzębski Węgiel nie pojedzie do Berlina
fot. Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel nie zagra w 4.  rundzie Ligi Mistrzów w Berlinie. Powodem są zakażenia koronawirusem.  Trzy osoby mają wyniki pozytywny.

- To bardzo trudna decyzja, ale jedyna, jaką w obecnej sytuacji mogłem podjąć. Najważniejsze jest zdrowie zawodników i sztabu szkoleniowego - napisał w specjalnym komunikacie prezes Adam Gorol.

Powodów rezygnacji z udziału w turnieju 4. rundy Ligi Mistrzów jest kilka, ale wszystkie sprowadzają się do jednego. Wszyscy członkowie klubu zostali poddani testom na obecność wirusa SARS-CoV-2. U trzech osób test dał wynik pozytywny. Ponadto skład jest mocno zdekompletowany, a jeden z ozdrowieńców zgłosił niepokojące objawy podczas wysiłku. Zatem w przypadku osób, które wirusa przechorowały, konieczne będą dodatkowe badania krwi, klatki piersiowej oraz test wysiłkowy.

- Niemożność wystawienia drużyny jest równoznaczne, z tym że nie możemy pojechać do Berlina i rywalizować na poziomie, którego wymaga się od uczestników Ligi Mistrzów  - powiedział w wywiadzie dla klubowej strony internetowej Luke Reynolds, trener Jastrzębskiego Węgla

Decyzja o rezygnacji spotkała się ze zrozumieniem kibiców. Trudno jeszcze mówić o konsekwencjach, te pozostają w gestii Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jest nowy trener GKS Jastrzębie Jest nowy trener GKS Jastrzębie

Trener Jastrzębskiego Węgla odwołany Trener Jastrzębskiego Węgla odwołany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Znafca temató21.12.2020 7:16

Straszne.

Runął mój świat.

Nic już w życiu nie będzie takie same.

Raper klasztorny08.12.2020 21:11

a teraz walneli nam walkowera. ***** CEV