Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
BS Black Friday
9 grudnia 2020

Wezwała straż do stłuczonego termometru

Wezwała straż do stłuczonego termometru
fot. PSP Jastrzębie

W środową noc mieszkanka ulicy Witczaka wezwała straż pożarną do stłuczonego termometru. Kobieta obawiała się zatrucia rtęcią. Nikomu nic się nie stało. 

Po przyjeździe na miejsce zgłoszenia strażacy dokonali oględzin i zauważyli, że na podłodze w kuchni leży stłuczony termometr do mierzenia temperatury w powietrzu.

- Czynnikiem roboczym w stłuczonym termometrze był zabarwiony na czerwono alkohol. Strażacy zebrali pozostałości po stłuczonym termometrze. W wyniku tego zdarzenia nikt nie został poszkodowany - informuje st. kpt. Łukasz Cepiel, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Płonęło mieszkanie na trzecim piętrze Płonęło mieszkanie na trzecim piętrze

Wąż wystraszył mieszkańców Wąż wystraszył mieszkańców

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
abc09.12.2020 16:14

Jesli termometr byl bardzo stary i myslala (choc to mozna bylo ustalic przez tel z dyzurnym chocby po kolorze czynnika - czerwona rtec nie istnieje), ze w srodku jest rtec to bardzo dobrze zrobila.
Bo niby jak mialaby bezpieczne i zgodnie z przepisami zutylizowac ta substancje? (pomijam "blokersow" ktorzy wylali by ją pewnie do kibla razem z resztkami szkla..... )

adam09.12.2020 10:50

Głupota ludzka poraża...

Znafca temató09.12.2020 10:45

"W wyniku tego zdarzenia nikt nie został poszkodowany"

To nie do końca prawda, przecież za tą całą zbędną akcję koszt ponieśli podatnicy.

Mały Kopernik09.12.2020 8:40

Ciemnota