Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°15°
Wesele w Dąbrówce
9 grudnia 2020

Wezwała straż do stłuczonego termometru

Wezwała straż do stłuczonego termometru
fot. PSP Jastrzębie

W środową noc mieszkanka ulicy Witczaka wezwała straż pożarną do stłuczonego termometru. Kobieta obawiała się zatrucia rtęcią. Nikomu nic się nie stało. 

Po przyjeździe na miejsce zgłoszenia strażacy dokonali oględzin i zauważyli, że na podłodze w kuchni leży stłuczony termometr do mierzenia temperatury w powietrzu.

- Czynnikiem roboczym w stłuczonym termometrze był zabarwiony na czerwono alkohol. Strażacy zebrali pozostałości po stłuczonym termometrze. W wyniku tego zdarzenia nikt nie został poszkodowany - informuje st. kpt. Łukasz Cepiel, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię

Pożar na Lompy. Jedna osoba zginęła Pożar na Lompy. Jedna osoba zginęła

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
abc09.12.2020 16:14

Jesli termometr byl bardzo stary i myslala (choc to mozna bylo ustalic przez tel z dyzurnym chocby po kolorze czynnika - czerwona rtec nie istnieje), ze w srodku jest rtec to bardzo dobrze zrobila.
Bo niby jak mialaby bezpieczne i zgodnie z przepisami zutylizowac ta substancje? (pomijam "blokersow" ktorzy wylali by ją pewnie do kibla razem z resztkami szkla..... )

adam09.12.2020 10:50

Głupota ludzka poraża...

Znafca temató09.12.2020 10:45

"W wyniku tego zdarzenia nikt nie został poszkodowany"

To nie do końca prawda, przecież za tą całą zbędną akcję koszt ponieśli podatnicy.

Mały Kopernik09.12.2020 8:40

Ciemnota