Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°16°
Wesele w Dąbrówce
12 grudnia 2020

Możecie pomóc choremu chłopcu! Lek kosztuje 9 mln zł

Możecie pomóc choremu chłopcu! Lek kosztuje 9 mln zł
fot. portal sie pomaga.pl

W niedzielę przed galerią Jastrzębie odbędzie się kiermasz charytatywny na rzecz ciężko chorego chłopca. Jest to okazja do zrobienia zakupów świątecznych, a przy tym można pomóc Maciusiowi.

Maciuś to mały chłopiec, który już od urodzenia zmaga się z ciężką chorobą – rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Jedyną szansą na ratunek dla maćka jest bardzo droga terapia genowa. SMA występuje u niego w połączeniu z padaczką. Ma problemy z oddychaniem, jedzeniem, nie siada, nie chodzi, nosi gorset, ortezy. Cały czas wymaga rehabilitacji. Koszt terapii to niebotyczna suma – 9 mln zł.

W niedzielę, 13 grudnia, odbędzie się charytatywny kiermasz świąteczny przed galerią „Jastrzębie”, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie chłopca.

- Każda osoba, która chciałaby nas wspomóc w zbiórce, to może: przynieść nakrętki, upiec ciasto, ciasteczka, babeczki, zrobić ozdoby świąteczne, przynieść swoje wyroby domowe (dżemy, konfitury itp.) oraz niezniszczone zabawki – informują organizatorzy akcji charytatywnej.

- Czekaliśmy na niego z ekscytacją. Ciąża, poród i późniejsze dni nie zwiastowały żadnych kłopotów. Maciuś był silny, cudowny, ciekawy świata, najpiękniejszy pod słońcem. Do czasu, kiedy choroba podstępnie zaatakowała. Zaczęło się niewinnie. Tracił siły, pojawił się niepokój. Od razu szukaliśmy pomocy, ale z każdym dniem było już tylko gorzej. Kiedy padła diagnoza, nasze życie się załamało… Lęk, żal, rozpacz. Trudno znaleźć słowa, które by opisały nasz dramat - piszą rodzice Maćka.

Chłopca można również wesprzeć, wpłacając datek na portal charytatywny - się pomaga.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

83-latek w ciężkim stanie potrzebował pomocy 83-latek w ciężkim stanie potrzebował pomocy

Uruchomiono nowe miejsca dla uchodźców z Ukrainy Uruchomiono nowe miejsca dla uchodźców z Ukrainy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
gdzie jest fundacja jsw?14.12.2020 18:56

gdzie jest fundacja jsw?

Gość13.12.2020 14:17

Wyborca 7.00bo szanse na wyleczenie są nikłe a za te pieniądze można wyleczyć wielu innych ludzi. Boli mnie jak to pisze ale tak jest poprostu.

Janusz Tracz 13.12.2020 12:14

chore to jest to ze tyle to kosztuje!

Wyborca13.12.2020 9:42

Pomóżmy Maciusiowi:)

Wyborca13.12.2020 7:00

To jest chore że rodzice muszą zbierać na leczenie swoich dzieci? Czemu rząd nie ma na to pieniędzy? Dużo zdrówka dla Maciusia.