Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°16°
Wesele w Dąbrówce
14 grudnia 2020

Uczniowie SP 5 pomagają potrzebującym

Uczniowie SP 5 pomagają potrzebującym
fot. SP 5

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 pamiętają w okresie przedświątecznym o najuboższych mieszkańcach. Młodzież wraz z rodzicami i nauczycielami zebrała dary, które zostaną przekazane potrzebującym.

Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża w SP nr 5  z Oddziałami Integracyjnymi działa mimo pandemii. Uczniowie z pomocą rodziców i nauczycieli pamiętają o osobach, które mają trudną sytuację. W piątek przeprowadzono zbiórkę darów. Udało się zebrać artykuły spożywcze, głównie słodycze, ale również książki, gry i zabawki dla dzieci. Dary przekazano Zarządowi Rejonowemu PCK w Jastrzębiu-Zdroju.

- Wszystkim darczyńcom dziękujemy za wielkie serce, dobro i chęć niesienia pomocy potrzebującym.  Szczególne podziękowania należą się pani opiekunce SK PCK Renacie Reichman, pani sekretarce Angelice Jersz, paniom sprzątaczkom oraz uczennicom: Magdalenie Wicherek, Alicji Magnuszewskiej, Zofii Adamczuk, Mai Habierskiej i Aleksandrze Perkowskiej - podkreśla Ryszard Górski, z Oddziału Rejonowego PCK w Jastrzębiu-Zdroju.

Działalność szkolnego koła PCK w SP Nr 5 uwrażliwia młodzież na potrzeby innych ludzi, szczególnie tych, z którymi los nie obszedł się łaskawie. Uczniowie podejmują różne działania o charakterze charytatywnym. Nawet kiedy epidemia ogranicza standardowe akcje, dzieci starają się pomagać innym ludziom.

 

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

83-latek w ciężkim stanie potrzebował pomocy 83-latek w ciężkim stanie potrzebował pomocy

Uruchomiono nowe miejsca dla uchodźców z Ukrainy Uruchomiono nowe miejsca dla uchodźców z Ukrainy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
SoMuch15.12.2020 16:51

Magda zdradza Piotra(kibola)...
Franek mówi do Mateusza, Tato..
Co się tutaj wyprawia ?

Gość15.12.2020 8:43

Brawa dla młodzieży!

oberwator 14.12.2020 16:54

Jak co roku szkoła wykazała się wielkim sercem. I nawet pandemia nie stanęła jej na drodze... Brawo!

Uczeń14.12.2020 15:24

Brawo dla dzieci, kadry, szkoły. Pozdrawiam Pana Górskiego. Niezastąpiony w PCK. Warto pomagać.

myślący14.12.2020 11:13

Brawo! Dobra szkoła. Jeżeli nauczymy dzieci pomagania potrzebującym, to już im zostanie. Bo : "Czego się Jaś nauczył, to Jan bedzie umiał".