Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
Sklep Medicanna
16 grudnia 2020

200 tys. zł wydano na łapanie deszczówki

200 tys. zł wydano na łapanie deszczówki
fot. pixabay

Deszcz staje się ostatnio popularnym źródłem wody. Warto wiec inwestować więc inwestować w zbiorniki do zbierania naturalnych opadów.

Jastrzębski magistrat przeznaczył 200 tys. zł na dotacje przeznaczone na zakup zbiorników wodnych. O dofinansowanie mogły ubiegać się firmy oraz osoby prywatne.  Wnioski były przyjmowane do 27 lipca br.

Miasto dofinansowało: 26 podziemnych zbiorników na wody opadowe i roztopowe, 10 naziemnych zamkniętych wolnostojących zbiorników na wody opadowe i roztopowe,2 systemów bioretencji, 8 systemów nawadniania terenów zielonych.

- Z dotacji skorzystało 46 osób. Łączna pojemność dofinansowanych zbiorników to ok. 230m3. Na dotacje przeznaczono łącznie 200 tysięcy złotych. 5 tysięcy dofinansowania mogą otrzymać osoby prywatne, a osoby prawne - 10 - informuje jastrzębski magistrat.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Toaleta to nie śmietnik! Toaleta to nie śmietnik!

Jak oszczędzać na ściekach? Jak oszczędzać na ściekach?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
do Gość z 21:0818.12.2020 15:31

Jak możesz sugerować takie rzeczy? Rządzi "dobra zmiana" więc uważaj bo za takie przypuszczenia mogą ci wejsc o drugiej w nocy, koledzy od spraw wewnętrznych. I nie po to żeby wyjaśnić oskarżenia, ale po to żebyś na przyszłość trzymał język za zębami i klaskał na stojąco.

Gość16.12.2020 21:08

Jak to jest z tymi dofinansowaniami? Kto to kontroluje i komu przyznaje.
Prosty przykład o co nie zapytać to zawsze jest się na liście rezerwowej bo limit podań wyczerpany. A okazuje się że jedna i ta sama osoba - mieszkająca kilka domów obok. Najpierw dostała dofinansowanie do pieca CO V kategorii. Rok później dofinansowanie do podłączenia gazu oraz do pieca 2-funkcyjnego z zasobnikiem wody. Dziś gostek z firmy biega po dachu montując fotowoltaikę. A właściciel szumnie tłumaczy do okola że ma dofinansowanie na ten rok i musi wykorzystać bo będzie po nowym roku pompę ciepła zakładał.
Kto to kontroluje i przyznaje? Bo chyba nie są to macki rodzinne z racji powiązań z pewnym radnym-nieradnym z górnego.

podatek od oczka wodnego16.12.2020 14:36

Rząd PiS pobierał słone podatki za oczka wodne. Nie wiem czy to się zmieniło, bo my o nasi znajomi nasze małe stawy zasypaliśmy. Nie zainwestujemy żeby je odkopać o przywrócić do życia. A przydawały się do podlewania roślin. Wystarczyło włożyć pompę napędzaną 230V i włączyć. Głupota rządzących nas niszczy.
Taki piszący tu "nafca temató" jak zwykle wykazuje się głupotą. Bez konsultacji postawiono na przykład Skate Park. Mieszkańcy okolicznych bloków klną teraz, bo niepotrzebnie włączone oświetlenie zmusza do szczelnego zasłania okien a gdy jest ciepło, trzeba zamykać okna bo nie można spać. Ktoś kto na to zwracał uwagę nic nie wywalczył, bo urzędnicy UM, lekceważą takie publiczne zgłoszenia.

KAZ16.12.2020 11:19

Ula la... kolejna propaganda. Wczoraj cała upadająca osada górnicza w czadzie. Czym wy do cholery palicie? Nowobogackie.

Znafca temató16.12.2020 7:46

"Jastrzębski magistrat przeznaczył 200 tys. zł na dotacje przeznaczone na zakup zbiorników wodnych."

Ile pieniędzy przeznaczyła pani burmistrz w tym projekcie na wizualizacje, konsultacje, analizy i opinie biegłych?