JYSK Jastrzębie-Zdrój Otwarcie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°17°
BS Kredyt bez gwiazdek
17 grudnia 2020

Hospicjum apeluje o pomoc!

Hospicjum apeluje o pomoc!
fot. Hospicjum

Hospicjum stacjonarne w Żorach to jedyna tego typu placówka na terenie naszego regionu. Korzystają z niego pacjenci z Żor, Jastrzębia, Wodzisławia, Rybnika oraz okolic. Przyszłość działalności tej placówki jest zagrożona.

Hospicjum im Jana Pawła II w Żorach działa od 17 lat. Opiekuje się osobami z chorobą nowotworową w stanie terminalnym. Z jego pomocy korzystają jastrzębianie, których rodziny nie są w stanie zapewnić im odpowiedniej opiek oraz dzieci osierocone.

Początek działalności hospicjum polegał na opiece domowej. Od 2010 roku uruchomiony został oddział stacjonarny, w którym zapewniona jest całodobowa opieka pacjentom. W ciągu 20 lat działalności pomoc uzyskało ponad 3 tys. chorych z całego regionu.

- Podczas pandemii Covid, dramatycznie zmalała ilość chorych obejmowanych opieką, zarówno stacjonarną, jak i domową. W związku z tym nie wykonujemy kontraktu z NFZ. Nie możemy również organizować kwest i imprez charytatywnych, z których wpływy pozwalały utrzymać stabilność finansową. Nasza sytuacja stała się bardzo trudna, i jeśli będzie się utrzymywać, wiosną przyszłego roku hospicjum może przestać istnieć - informuje hospicjum.

Hospicjum potrzebuje wsparcia. Liczy się każda złotówka. Datki można wpłacać na portalu charytatywnym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

83-latek w ciężkim stanie potrzebował pomocy 83-latek w ciężkim stanie potrzebował pomocy

Uruchomiono nowe miejsca dla uchodźców z Ukrainy Uruchomiono nowe miejsca dla uchodźców z Ukrainy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Do Emil z Gadowa18.12.2020 3:03

Ale Elwirra ma rację. Wstyd że na wszystko mają a nie mają na leczenie ludzi.

Emil z Godowa 17.12.2020 15:06

Przyszła unia z plastikowymi butelkami a plastik się utlenia i pijemy go stąd też chorujemy na raka precz z zacofaną unią która służy tylko politykom co są w Brukseli i biorą tysiące euro co miesiąc precz z plastikiem precz z śmierdzącymi i radioaktywnymi pomidorami i ogórkami z Holandii to się nawet świniom nie nadaje dawać bo chorują z tego.

Emil z Godowa 17.12.2020 10:47

Elwira 9.21 tęskno ci za twoją postkomuną a to dopiero syf był.

Ania17.12.2020 10:29

Czyli musimy chorować.na raka dając w ten sposób innym pracę. Przykre.

Elwirra17.12.2020 9:21

Rząd woli dawać miliony na swoją telewizję, robić haha bezobjawowe wybory za 80 jednostek monetarnej waluty Sasin, wspierać zespoły muzyczne czy marki jubilerskie zamiast pomagać ośrodkom którzy naprawdę pomagają ludziom i zapewniają opiekę ..... To chory kraj . Tylko w Polsce słyszy się że rodziny zbierają kasę na chore dzieci, na terapię leczenie, po innych krajach to jest nie do pomyślenia. Źle się działo a jest i będzie coraz gorzej : (