Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°
17 grudnia 2020

Hospicjum apeluje o pomoc!

Hospicjum apeluje o pomoc!
fot. Hospicjum

Hospicjum stacjonarne w Żorach to jedyna tego typu placówka na terenie naszego regionu. Korzystają z niego pacjenci z Żor, Jastrzębia, Wodzisławia, Rybnika oraz okolic. Przyszłość działalności tej placówki jest zagrożona.

Hospicjum im Jana Pawła II w Żorach działa od 17 lat. Opiekuje się osobami z chorobą nowotworową w stanie terminalnym. Z jego pomocy korzystają jastrzębianie, których rodziny nie są w stanie zapewnić im odpowiedniej opiek oraz dzieci osierocone.

Początek działalności hospicjum polegał na opiece domowej. Od 2010 roku uruchomiony został oddział stacjonarny, w którym zapewniona jest całodobowa opieka pacjentom. W ciągu 20 lat działalności pomoc uzyskało ponad 3 tys. chorych z całego regionu.

- Podczas pandemii Covid, dramatycznie zmalała ilość chorych obejmowanych opieką, zarówno stacjonarną, jak i domową. W związku z tym nie wykonujemy kontraktu z NFZ. Nie możemy również organizować kwest i imprez charytatywnych, z których wpływy pozwalały utrzymać stabilność finansową. Nasza sytuacja stała się bardzo trudna, i jeśli będzie się utrzymywać, wiosną przyszłego roku hospicjum może przestać istnieć - informuje hospicjum.

Hospicjum potrzebuje wsparcia. Liczy się każda złotówka. Datki można wpłacać na portalu charytatywnym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Każdy mieszkaniec może pomóc bezdomnym Każdy mieszkaniec może pomóc bezdomnym

Na cmentarzach zebrano ponad 50 tys. zł Na cmentarzach zebrano ponad 50 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Do Emil z Gadowa18.12.2020 3:03

Ale Elwirra ma rację. Wstyd że na wszystko mają a nie mają na leczenie ludzi.

Emil z Godowa 17.12.2020 15:06

Przyszła unia z plastikowymi butelkami a plastik się utlenia i pijemy go stąd też chorujemy na raka precz z zacofaną unią która służy tylko politykom co są w Brukseli i biorą tysiące euro co miesiąc precz z plastikiem precz z śmierdzącymi i radioaktywnymi pomidorami i ogórkami z Holandii to się nawet świniom nie nadaje dawać bo chorują z tego.

Emil z Godowa 17.12.2020 10:47

Elwira 9.21 tęskno ci za twoją postkomuną a to dopiero syf był.

Ania17.12.2020 10:29

Czyli musimy chorować.na raka dając w ten sposób innym pracę. Przykre.

Elwirra17.12.2020 9:21

Rząd woli dawać miliony na swoją telewizję, robić haha bezobjawowe wybory za 80 jednostek monetarnej waluty Sasin, wspierać zespoły muzyczne czy marki jubilerskie zamiast pomagać ośrodkom którzy naprawdę pomagają ludziom i zapewniają opiekę ..... To chory kraj . Tylko w Polsce słyszy się że rodziny zbierają kasę na chore dzieci, na terapię leczenie, po innych krajach to jest nie do pomyślenia. Źle się działo a jest i będzie coraz gorzej : (