Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°19°
Sklep Medicanna
21 grudnia 2020

To skrzyżowanie jest już bezpieczne

To skrzyżowanie jest już bezpieczne
fot. UM Jastrzębie

Na skrzyżowaniu ulicy Cieszyńskiej i Wyzwolenia często dochodziło do niebezpiecznych wypadków drogowych.  Teraz, po przebudowie miejsce to jest bezpieczne zarówno dla pieszych, jak i kierowców.

Przebudowa ulicy Wyzwolenia i Cieszyńskiej to koszt prawie 1 mln zł.  Za tą kwotę dokonano przebudowy jezdni, jak również wybudowanie całego szeregu instalacji: przepust ze studniami rewizyjnymi, przebudowa sieci energetycznej, kanalizacja deszczowa. Przebudowano biegnącą tamtędy ścieżkę rowerową, powstały nowe wysypy betonowe.

- Na koniec pozostało humusowanie i obsianie trawą. Z myślą o pieszych, przejście przez jezdnię jest oświetlone latarniami LED. Wartość całkowita robót wyniosła 949 997,64 zł - informuje jastrzębski magistrat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Skrzyżowanie na Podhalańskiej jest przejezdne Skrzyżowanie na Podhalańskiej jest przejezdne

Będą światła na skrzyżowaniu Poznańskiej i Warszawskiej Będą światła na skrzyżowaniu Poznańskiej i Warszawskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
smutny22.12.2020 21:16

Skrzyżowanie ok i nawet fajnie oświetlone . Ale co z tego skoro paręset metrów dalej w kierunku Zebrzydowic na zakręcie nadal pojazdy "fruwają" . Nic nie zastąpi myślenia za kierownicą . Noga z gazu i konikom mechanicznym lżej

bbbb22.12.2020 11:11

Uważam, że nie ma czegoś takiego jak "bezpieczne(niebezpieczne) skrzyżowanie. To jak będzie bezpiecznie na drogach zależy tylko i wyłącznie od użytkowników tych dróg. I posłużę się tu przykładem. Mam znajomych, którym przytrafiła się kolizja. Mam wielu znajomych, którzy nie mieli żadnej przygody samochodowej. Ale znam też gościa, który zaliczył co najmniej kilka(o ile nie kilkanaście) stłuczek i 1 wypadek. Jak myślicie, którym z nich przeszkadzają skrzyżowania? Zgodzę się, że niektóre rozwiązania drogowe są trudne, ale to zawsze człowiek decyduje jak się na tych skrzyżowaniach zachowa. I nie dotyczy to tylko kierowców.

abc21.12.2020 19:11

A dla kogo ono bylo wczesniej niebezpieczne? Chyba dla niewidomych....

Ruptawa21.12.2020 14:50

A niby co zrobiono, aby tam było bezpiecznie??? Przecież jak ktoś będzie chciał jechać 150 km/h ul. Cieszyńską, to co stanie na przeszkodzie??? Stado bar.... siedzi w tym wydziale infrastruktury!!! 1 mln poszło w piz....!!!

...............21.12.2020 9:22

Skrzyżowanie jest tak bezpieczne jak bezpiecznie będą jeżdzić kierowcy .

Generał Ogórcow21.12.2020 9:15

Mam deja vu, wydaje mi sie, ze czytalem juz o tym skrzyzowaniu kilka tygodni temu.

Ferdynand Kiepski21.12.2020 8:39

Nie jest prawdą, że to skrzyżowanie było niebezpieczne, jeśli już to odnoga ul Wyzwolenia z Libowiec, ale tam bez zmian. Koszt 1 milion = 100 metrów drogi. Przecież to rozbój w biały dzień. Cała Wyzwolenia to łata na łacie, pokryta kolejną łatą i tak przez 30 lat. Dzień, kiedy naczelnik infrastruktury odejdzie na emeryturę, będzie jednym z piękniejszych w tej smutnej osadzie górniczej.

Gość21.12.2020 8:31

Bezpieczne do pierwszego wypadku