Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
23 grudnia 2020

Jastrzębianie pomagają bezdomnym kotom

Jastrzębianie pomagają bezdomnym kotom
fot. organizatorzy zbiórki

W okresie przedświątecznym jastrzębianie zorganizowali pomoc dla bezdomnych kotów. Inicjatorem zbiórki była jedna z jastrzębskich lecznic weterynaryjnych oraz Jakub Grochowski, uczeń Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju.

„Paka dla Kociaka” - to nazwa dorocznej akcji pomocowej dla jastrzębskich bezdomnych i chorych kotów. Jak co roku lecznica weterynaryjna z terenu naszego miasta  podejmuje tę inicjatywę, która spotyka się z dużym odzewem wśród naszych mieszkańców. W akcję zaangażował się Jakub Grochowski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego. 

- Zebraliśmy karmy, karmy specjalistyczne, żwirki, koce, miski oraz leki. Jesteśmy wdzięczni wszystkim ofiarodawcom. Dary trafią dla bezdomnych i chorych kotów z terenu naszego miasta. Warto pomagać zwierzętom, bo to świadczy o naszej wrażliwości i stosunku do zwierząt - mówi Kuba Grochowski. 

Święta Bożego Narodzenia to czas świąteczny dla wielu ludzi na całym świecie. Warto pamiętać wówczas o drugim człowieku, ale też o zwierzętach - naszych przyjaciołach. Zdanych nierzadko tylko na pomoc ludzi, a bywa, że czasami okrutnie przez nich potraktowani. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uczennica "Korfantego" wygrała konkurs gastronomiczny Uczennica "Korfantego" wygrała konkurs gastronomiczny

Straciła przytomność po narkotykach. Mama wezwała policję Straciła przytomność po narkotykach. Mama wezwała policję

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Pomagajmy przyjaciołom24.12.2020 13:26

Koty koło domu lub bloku to nasz pomocnik. Odstrasza myszy i szczury. Gdy gryzonie poczują zapach kota, omijają okolice w których działa kot.

do Poziomka Dziś o 12:3123.12.2020 21:08

Racja tylko problem w tym że nikt z ważniachów w magistracie nie ma weterynarza w rodzinie żeby to zlecić. Za to są pseudo stolarze żeby domki dla owadów sklecić a raczej być pośrednikiem w kupnie.

Generał Ogórcow23.12.2020 18:32

"tyle jest tych bezdomnych kotów, a miasto nie robi w ich sprawie nic"

To nieprawda. Naczelnik propagandy byla kiedys w Turcji, widziala i wdrozyla domki dla kotow.
Bedzie tez podobny napis I (serce) Antalya - Jastrzebie.

Poziomka23.12.2020 12:31

Super pomysł, tyle jest tych bezdomnych kotów, a miasto nie robi w ich sprawie nic.
Przydałaby się miejska inicjatywa w postaci sterylizacji bezpańskich zwierząt.