Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°17°
2 stycznia 2021

Parking z kolejnym złotym medalem

Parking z kolejnym złotym medalem
fot. ZS 6

Uczniowie Technikum Informatycznego w ZS 6 zdobyli złoty medal na Międzynarodowym Forum E-nnovate za aplikację do monitorowania i zarządzania parkingiem.

Wcześniej młodzi wynalazcy zdobyli srebrny medal Podczas międzynarodowego konkursu na Cyprze, prezentując wynalazek „ParKing - Aplikacja do monitorowania i zarządzania parkingiem”, zdobywając srebrny medal. W grudniu za tą samą aplikację uhonorowano ich złotym medalem na Międzynarodowym Forum E-nnovate. Autorami projektu są uczniowie z klasy 3 technikum: Dawid Krok i Paweł Kapłon, oraz nauczyciele Krzysztof Smyczek i Marcin Lasak.

Aplikacja pozwala na wygodne monitorowanie i zarządzanie parkingiem. „ParKing” został stworzony z myślą o dużych firmach zatrudniających wielu ludzi. Osoba zarządzająca parkingiem tworzy jego wirtualny odpowiednik przy pomocy kreatora i przypisuje osoby do odpowiednich miejsc. Użytkownik może potwierdzić przyjazd na wyznaczone miejsce za pomocą aplikacji na telefon. Dzięki temu projektowi każdy kierowca miałby możliwość rezerwacji swojego miejsca parkingowego, np. w swoim zakładzie pracy. To rozwiązanie, dzięki bardzo łatwemu i przejrzystemu interfejsowi, umożliwia tworzenie wirtualnego parkingu oraz zarządzanie nim z poziomu administratora.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ekologiczny parking powstał w miejscu boiska Ekologiczny parking powstał w miejscu boiska

W Jastrzębiu blokowane są miejsca dla niepełnosprawnych? W Jastrzębiu blokowane są miejsca dla niepełnosprawnych?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
POdPiS03.01.2021 22:51

Super uczniowie,super mieszkańcy szkoda ,że ona nie dorasta nam do pięt.