Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
5 stycznia 2021

JSW zawiadamia prokuraturę. Zmarnowano 80 mln zł?

JSW zawiadamia prokuraturę.  Zmarnowano 80 mln zł?
jSW Innowacje

Po przeprowadzeniu audytu w Jastrzębskiej Spółce Węglowej Innowacje, z którego wynika, że prawie 80 mln zł zostało „zmarnowane”, sprawa trafiła do prokuratury. Teraz to śledczy ustalą, czy doszło do niegospodarności. 

Firma Dentons przeprowadziła audyt w Jastrzębskiej Spółce Węglowej Innowacje. Z dokumentu wynika, że w czasie od maja 2017 do czerwca 2020 spółka „zmarnowała” 78,6 mln zł. Pieniądze miały być wydawane niegospodarnie i nieefektywnie, nawet mimo braku takich potrzeb. 

Jak zaznacza „Puls Biznesu”, według prawników Dentonsa ani jeden z 30 projektów JSWI, przez ponad 3 lata działalności spółki, nie doczekał się komercyjnego zastosowania i nie przyniósł korzyści lub dodatkowych oszczędności Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

Jak do całej sytuacji ustosunkowuje się Jastrzębska Spółka Węglowa?

- Po zapoznaniu się z raportem firmy Dentons zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjął decyzję o zawiadomieniu prokuratury, w sprawie ewentualnej niegospodarności, która jest zarzucana Jastrzębskiej Spółce Węglowej Innowacje - poinformował Sławomir Starzyński, rzecznik pasowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Jastrzębska Spółka Węglowa Innowacje jest częścią składową Grupy Jastrzębskiej Spółki Węglowej. JSWI stanowi zaplecze badawczo-rozwojowe dla całej Grupy Kapitałowej JSW. Działalność Spółki obejmuje wszystkie fazy działalności o charakterze badawczo-rozwojowym Grupy Kapitałowej JSW,  aż po analizy wykonalności i nadzór nad realizacją projektów i wdrożeń. Wizją spółki jest uzyskanie statusu wiodącego na rynku europejskim centrum innowacji dla górnictwa.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW protestuje przeciwko szkalowaniu JSW protestuje przeciwko szkalowaniu

"Mały skandal i wielkie nic" w górnictwie "Mały skandal i wielkie nic" w górnictwie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (77)
Gdzie są posłowie i radni?!09.01.2021 10:40

Czy jest lista członków zarządu tej tajnej organizacji?tj.JSW innowacje.

Kleryk08.01.2021 16:04

Nie złapali ich na klejach, ustawionych l-4 to i znowu pozostaną bezkarni.Zakonspirowani w jakimś biureczku w JSW.To są pupile obecnej władzy i jej macek w miescie upadłym...

Kleryk08.01.2021 15:52

Tam działali biorcy kasy utytuowani i znani z przekrętów na kopalniach JSW.Zatrudniali kolesi na umowę zlecenie słynących z wieloletniego szczucia i donoszenia na kolegów nawet z tego samego biura.Pewnie nadal robią to samo w innym biurze JSW pod inną przykrywką. Mienili się zbawcami spółki a okazali się ...

Tomek08.01.2021 8:31

Tak , wszystkiemu winien PiS :)

***** ***07.01.2021 21:52

Te zawiadomienie prokuratury jest tylko po to, aby sprawę badać, badać i umorzyć. Z ten sposób zalegalizuje się ten przekręt. Nawet jak się zmieni władza to prokuratura już do tego nie wróci jeśli nie pojawią się nowe, mocne dowody. Śledztwo raz umorzone nie może być wznowione bez uzasadniania.
Tak się robi przy wszystkich, większych przekrętach. Albo się umarza albo prowadzi śledztwo nieudolnie, żeby sąd odrzucił.

Varmo 07.01.2021 17:12

Varmo zostało uruchomione przez Polski Koks (spółka córka JSW, już nie istnieje). Osobiście przecięcia wstęgi w Suszcu dokonał prezes Zagórowski. Jak zamknięto Polski Koks Varmo przejęły Innowacje.

Osa07.01.2021 12:01

PiS miało być bramą kończącą patologię PO jak się okazuje PiS jest jeszcze gorszym złodziejem niż PO kasa wylatuje ze spółek gdzie się tylko da mało tego ten szarlatan z Torunia dzięki PiS staje się miliarderem

Gość07.01.2021 8:41

Czyż powołanie JSW Innowacje nie było innowacyjnym sposobem wyprowadzenia kasy z JSW ?

Rodzina na Twoim07.01.2021 8:12

Może i ukradli ale przynajmniej uczciwi ukradli. Jakby rządziła PO to by nieuczciwi kradli.

Górnik07.01.2021 7:01

Innowacje to tylko małe źródło odpływu... takich źródeł wiele.... Na końcu rwąca rzeka... najgorsze, co zrobią jak się wyleje ten szlam??? Kto to wie? A audytora zewnętrznego też da się zwolnić bezprawnie?

Pokaż wszystkie opinie (77)