Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°11°
Wynajmij biuro od 2 zł
8 stycznia 2021

Bezpłatnie zaopiekują się seniorami przez całą dobę

Bezpłatnie zaopiekują się seniorami przez całą dobę
fot. WSS2

Już wiosną może zostać wznowiona działalność ośrodka opiekuńczo-rehabilitacyjnego przy jastrzębskim szpitalu. Placówka zapewnia bezpłatnie całodobową opiekę pacjentom, którzy mają problemy z samodzielną egzystencją.

Opieka, wyżywienie, rehabilitacja i terapia - to wszystko oferuje seniorom „Drugi Dom”, ośrodek działający w budynku szpitala przy ulicy Krasickiego 21. Planuje się, że wznowi działalność na wiosnę, ale to zależy do sytuacji epidemicznej w kraju.

Kto może ubiegać się o przyjęcie do ośrodka? Osoby powyżej 60 roku życia, które nie są w stanie samodzielnie funkcjonować i potrzebują stałej pomocy. Projekt ma za zadanie przyjąć na jeden miesiąc taką osobę, aby w tym czasie odciążyć rodzinę nad wyczerpującą opieką.

 - Takie wsparcie ma na celu wyeliminowanie poczucie osamotnienia, zapewni poczucie bezpieczeństwa, umiejętność rozpoznawania swoich potrzeb, decydowania o sobie i swoich zainteresowaniach, wpoi nawyki ułatwiające życie codzienne seniorom, co zapobiegnie ich wyobcowaniu i izolacji. Co więcej, opiekunom podopiecznych Drugiego Domu zapewni czas na odpoczynek, realizację swoich planów życiowych, odciąży psychicznie i fizycznie od stałej opieki nad niesamodzielnym seniorem, co tym samym zmniejszy ich wykluczenie społeczne - informuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu.

Zgłaszanie kandydatur i informacje szczegółowe informacje można otrzymać, dzwoniąc pod numer telefonu: 32 47 84 508 lub pisząc e-maila: isamlik@wss2.pl oraz  ekotwas@wss2.pl

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rada Seniorów rozpoczęła działalność Rada Seniorów rozpoczęła działalność

Miasto przekazało sprzęt dla szpitala Miasto przekazało sprzęt dla szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Foka12.01.2021 18:00

Każda placówka jest wskazana ,żeby pomoc innym ludziom.

medyk12.01.2021 6:23

Anka-czytanka! Jesteś niedoinformowana. Te domy powstają a w już istniejącym jest czysto, przytulnie.

Ale jest10.01.2021 10:57

DPS jest, Drugi Dom i Zakłady Opieki Długoterminowej, a tam seniorzy!

Anka Czytanka09.01.2021 11:04

Dziwne jest to, że w Polsce, a tym samym w J-biu nikt nie myśli o uruchomieniu tzw. "domów starców". Przecież w J-biu 60% to seniorzy. Spora ich część radzi sobie w życiu i jest zdrowa, ale dużo jest takich, którzy do samodzielnego egzystowania się nie nadaje, a rodzina nie jest w stanie ich zaopiekować. W J-biu jest tylko jeden DPS (co już się kojarzy z biedą i chorobą) no i teraz ten szpital...
Przycież domy seniora są w każdym kraju UE, w każdym mieście kilka i kilkanaście. Tam to normalność, u nas temat tabu i wstyd dla rodziny (lepiej żeby senior gnił bez opieki w domu, niż ma iść do domu starców). Może chodzi o to, że rodzina woli "zaopiekować się" emeryturą, niż żeby ją poświęcić na opiekę staruszkiem?
Domy seniora to również miejsca pracy dla mieszkańców, których w mieście tak brakuje (głównie dla kobiet).
Jaki jest problem, że takie miejsca nie powstają?

Ola08.01.2021 19:20

Super pomoc dla ludz,żeby jak najwięcej skorzystało z opieki.