Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
Wesele w Dąbrówce
11 stycznia 2021

Ciekawe zawody w jastrzębskich szkołach [video]

Ciekawe zawody w jastrzębskich szkołach [video]Klasa rehabilitacyjno-medyczna w ZS Nr 2
fot. ZS2

Ubiegłoroczne Jastrzębskie Miasteczko Zawodów odbywało się w sieci internetowej. Wyłoniono dwie zwycięskie szkoły, które najciekawiej przedstawiły swoje kierunki kształcenia. Z pewnością może to być sugestią przy wyborze dalszej drogi kształcenia. 

Zwycięzcami są Zespół Szkół Nr 3 - zawód policjant, oraz Zespół Szkół Nr 2 w zawodach: technik architektury krajobrazu oraz klasa rehabilitacyjno-medyczna.  Jury oceniając przedstawione filmy, kierowało się inwencją, pomysłowością oraz techniką ich wykonania. Ważne było to, że to sami uczniowie przybliżali i opisywali profile kształcenia.

Wybór drogi kształcenia po klasie 8 szkoły podstawowej to istotna rzecz. Propozycja uczniów z ZS Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego oraz ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego daje pod rozwagę, taki profile kształcenia, które ukierunkowują przyszłą drogę zawodową.

Klasa policyjna w III Liceum Ogólnokształcącym od lat cieszy się dużym zainteresowaniem i część jej adeptów pracuje później w służbach mundurowych. Natomiast nową propozycją jest kierunek - architektura krajobrazu w „Korfantym”. To klasa prowadzona w technikum i daje konkretne uprawnienia zawodowe oraz możliwość kształcenia na studiach. Drugi kierunek w „Korfantym” - II Liceum Ogólnokształcącym, który zyskał uznanie jury, to klasa rehabilitacyjno-medyczna realizowana w oparciu o współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu. Nauka w niej pozwala poznać specyfikę zawodów medycznych i ułatwić drogę dalszej edukacji.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska sala koncertowa otrzymała kolejną nagrodę Jastrzębska sala koncertowa otrzymała kolejną nagrodę

Ekonomiczny challenge z Korfantym Ekonomiczny challenge z Korfantym

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość11.01.2021 12:37

Technik architektury krajobrazu to całkiem fajna propozycja. Duzo domow sie buduje i kazdy chce miec ogrod. Mozna, projektowac, pracowac, gdziekolwiek.

Jessica11.01.2021 10:47

Ja ukończyłam Wyższa Szkołę Gotowania Wody na Gazie na wydziale .. Konserwator powierzchni płaskich ze specjalizacją .... obsługa mopa obrotowego .

Do medyk Dziś o 8:0311.01.2021 10:07

Z tym oddychanie to pojechałeś po bandzie dobre .....

Mały Kopernik11.01.2021 8:52

"rozwijającym się mieście"

Lol

medyk11.01.2021 8:03

Ty "kopernik" wynieś się do Torunia i przestań hejtować! Lepiej sie będzie oddychać w naszym pieknym, zielonym, rozwijającym się mieście.

Mały Kopernik11.01.2021 7:36

Technik architektury krajobrazu w jednym z brzydszych miast Europy. Piękne.