Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
11 stycznia 2021

Ciekawe zawody w jastrzębskich szkołach [video]

Ciekawe zawody w jastrzębskich szkołach [video]Klasa rehabilitacyjno-medyczna w ZS Nr 2
fot. ZS2

Ubiegłoroczne Jastrzębskie Miasteczko Zawodów odbywało się w sieci internetowej. Wyłoniono dwie zwycięskie szkoły, które najciekawiej przedstawiły swoje kierunki kształcenia. Z pewnością może to być sugestią przy wyborze dalszej drogi kształcenia. 

Zwycięzcami są Zespół Szkół Nr 3 - zawód policjant, oraz Zespół Szkół Nr 2 w zawodach: technik architektury krajobrazu oraz klasa rehabilitacyjno-medyczna.  Jury oceniając przedstawione filmy, kierowało się inwencją, pomysłowością oraz techniką ich wykonania. Ważne było to, że to sami uczniowie przybliżali i opisywali profile kształcenia.

Wybór drogi kształcenia po klasie 8 szkoły podstawowej to istotna rzecz. Propozycja uczniów z ZS Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego oraz ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego daje pod rozwagę, taki profile kształcenia, które ukierunkowują przyszłą drogę zawodową.

Klasa policyjna w III Liceum Ogólnokształcącym od lat cieszy się dużym zainteresowaniem i część jej adeptów pracuje później w służbach mundurowych. Natomiast nową propozycją jest kierunek - architektura krajobrazu w „Korfantym”. To klasa prowadzona w technikum i daje konkretne uprawnienia zawodowe oraz możliwość kształcenia na studiach. Drugi kierunek w „Korfantym” - II Liceum Ogólnokształcącym, który zyskał uznanie jury, to klasa rehabilitacyjno-medyczna realizowana w oparciu o współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu. Nauka w niej pozwala poznać specyfikę zawodów medycznych i ułatwić drogę dalszej edukacji.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Będzie rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Ahoj przygodo! Uczniowie na spływie kajakowym Ahoj przygodo! Uczniowie na spływie kajakowym

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość11.01.2021 12:37

Technik architektury krajobrazu to całkiem fajna propozycja. Duzo domow sie buduje i kazdy chce miec ogrod. Mozna, projektowac, pracowac, gdziekolwiek.

Jessica11.01.2021 10:47

Ja ukończyłam Wyższa Szkołę Gotowania Wody na Gazie na wydziale .. Konserwator powierzchni płaskich ze specjalizacją .... obsługa mopa obrotowego .

Do medyk Dziś o 8:0311.01.2021 10:07

Z tym oddychanie to pojechałeś po bandzie dobre .....

Mały Kopernik11.01.2021 8:52

"rozwijającym się mieście"

Lol

medyk11.01.2021 8:03

Ty "kopernik" wynieś się do Torunia i przestań hejtować! Lepiej sie będzie oddychać w naszym pieknym, zielonym, rozwijającym się mieście.

Mały Kopernik11.01.2021 7:36

Technik architektury krajobrazu w jednym z brzydszych miast Europy. Piękne.