Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -9°-8°
12 stycznia 2021

Co się stało z psiakami? Czy ktoś zrobił im krzywdę?

Co się stało z psiakami? Czy ktoś zrobił im krzywdę?Zdjęcie poglądowe. Nie przedstawia zaginionych psów
fot. pixabay

Jastrzębska policja prowadzi dochodzenie w sprawie dwóch psów, o których los zaniepokojone są osoby działające w Stowarzyszeniu Przyjaciół Zwierząt Dużych i Małych „Cztery Łapy”. Najpierw właścicielka chciała je uśpić, a następnie stwierdziła, że zwierzęta uciekły.

W dniu 6 styczni do Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu dwóch psów z podejrzeniem, że właściciel mógł zrobić im krzywdę i zwierzęta nie żyją.

Działacze Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Dużych i Małych „Cztery Łapy” zainteresowali się losem dwóch suczek: 13-letniego yorka i 8-letniego pudla. Właścicielka miała zwrócić się do jednego z weterynarzy z prośbą o uśpienia zwierząt.  Jednak do tego nie doszło, ponieważ były w dobrej kondycji zdrowotnej.

- Piesków jednak od kilku dni nie ma. Właścicielka stwierdziła, że zostały uśpione. Dzisiaj (6 stycznia) sprawa została zgłoszona na policję przez osobę ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Dużych i Małych "Cztery Łapy". Patrol poprosił właścicielkę psów o okazanie świadectw zgonów. Świadectw nie miała. Właścicielka zmieniła zdanie, twierdząc, że pieski jednak uciekły jej w lesie - twierdzą działacze Stowarzyszenia.

Policja potwierdza przyjęcie takiego zgłoszenia.

- W tej sprawie właściciele psów zostali przesłuchani. Powiedzieli, że psy uciekły im podczas spaceru w lecie podczas nocy sylwestrowej.  Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające - poinformowała asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konfederacja rozdaje opaski odblaskowe Konfederacja rozdaje opaski odblaskowe

Dwie osoby potrącone na pasach na ulicy Sybiraków Dwie osoby potrącone na pasach na ulicy Sybiraków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
BiedRyl13.01.2021 15:30

Jej macica jej wybór. O co chodzi? Wy...ć!
Chyba o to chodzi nie? A może rewolucja zjada swoje dzieci.

paul8812.01.2021 22:45

skoro przyznali się że przemieszczali się podczas sylwestrowej nocy należy natychmiast zawiadomić sanepid i nałożyć karę na tych państwo ponieważ w noc sylwestrową obowiązywał zakaz przemieszczania się

Gość12.01.2021 21:06

"Zwierzak nie pojdzie do urzedu czy sadu sie skarzyc"

Za chwilę Polak też nie będzie miał takiej mozliwości.

Generał Ogórcow12.01.2021 20:01

" prawo dobrze chroni zwierzęta"

Zwierzak nie pojdzie do urzedu czy sadu sie skarzyc. Zwierze jest w 100% zalezne od woli czlowieka.

Greta12.01.2021 18:32

Dwa psy mniej to o tyle samo kup mniej leżących po całym mieście.

Walczak12.01.2021 18:25

Pewnie je zjadła .

Gość12.01.2021 17:04

Różnica między zwierzętami a człowiekiem jest taka, że prawo dobrze chroni zwierzęta. Inaczej jest z człowiekiem w naszym kraju, gdzie jego podstawowe prawa są łamane. Przykrywką do tego jest ciągle religijne biadolenie mające więcej wspólnego z wiarą, a nie nauką.

Gość12.01.2021 16:49

"Powiedzieli, że psy uciekły im podczas spaceru w lecie podczas nocy sylwestrowej." Ocieplenie klimatu biją ludzia do głowy!

Gość12.01.2021 14:41

To chodzi o takie stworzenia jak poseł Wielgus oddała do schroniska?

Kris12.01.2021 14:35

Szeregowy
Dziś o 12:56

Próbowałeś u specjalisty ? Internet Ci nie pomoże

Pokaż wszystkie opinie (23)