Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
14 stycznia 2021

W Jastrzębiu zima nie zaskoczyła drogowców

W Jastrzębiu zima nie zaskoczyła drogowców
fot. UM Jastrzębie / Piotr Kędzierski

Intensywne opady śniegu z pewnością cieszą najmłodszych, jednak są wyzwaniem dla użytkowników dróg i drogowców. Jastrzębski magistrat uważa,  że sytuacja na drogach jest opanowana.

Aktualnie na terenie miasta pracuje 14 pługo-piaskarko-solarek i 29 ciągników wyposażonych w pługi i rozrzutniki. Przy odśnieżaniu chodników i przystanków zaangażowanych jest 6 mniejszych aut. Ponadto dodatkowo przy odśnieżaniu chodników i deptaków pracuje 101 osób.

- Sytuacja na drogach jest opanowana – ocenia Grzegorz Osóbka, komendant Straży Miejskiej odpowiedzialny za prowadzenie akcji zima w mieście.

Wszelkie uwagi na temat zimowego utrzymania dróg można zgłaszać pod numerem telefonu 32 4785290

Przypomnijmy, że na akcję zima miasto zabezpieczyło ponad 3 miliony złotych. Umowy na zimowe utrzymanie dróg i chodników miasto podpisało z ośmioma firmami.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pada śnieg. Jak jest na drogach? Pada śnieg. Jak jest na drogach?

Kilkugodzinne wycieczki w Zakopanem zimą - gdzie warto się wybrać? Kilkugodzinne wycieczki w Zakopanem zimą - gdzie warto się wybrać?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
Jo18.01.2021 12:06

Jastrzębie jak zwykle najgorzej jest sprzątane po opadach śniegu na ulicach i chodnikach. Ten cały PUS jest do wymiany...

Gość18.01.2021 11:00

Tak się zastanawiam. Czy Jastrzębianie mają prawo jazdy tylko na lato? Jest zima, pada śnieg to i ślisko będzie. Po prostu należy dostosować technikę jazdy do warunków. Przy ulewnym deszczu też będziecie mieli pretensje, że nic nie widać bo wycieraczki w aucie nie nadążają? Cytując klasyka jak jest zima to ma być zimno.

TIKTAK15.01.2021 5:50

Zaskoczyła zima? śmieszne, przecież nie było takiej zimy by ich nie zaskoczyła no chyba że śniegu nie ma i nie pada ale wówczas dają popis i jeżdżą z pługami po całym Jastrzębiu.

Profesor Miodek15.01.2021 5:47

@Gość 14.01.2021 16:04

Matko Boska, czytasz chociaż to, co piszesz, zanim klikniesz w "Dodaj komentarz"? Do szkoły miałeś pod górkę?

Kamilos15.01.2021 1:21

Jestem ciekaw kto napisał Zima nie zaskoczyła drogowców.kto se opinie dobra robi. A dlaczego w pierwszy dzień i drugi tyle kolizji drogowych było ponieważ drogowców nie było widać i niech skan za pieprzyć że wszystko ok wyjeżdżam dziennie o 5 totalny haos

kierowca15.01.2021 0:28

ha ha ha ha ha , gdzie te ciągniki i piaskarki, chowają się może pod mostami.... na Cichej a może pracują zdalnie....?

Jastrzebianie 14.01.2021 22:59

Oczywiscie spółdzielnia Jasmos odśnieżanie ma w nosie.

Woj14.01.2021 21:41

Ciekawe od ,której nie zaskoczyła, bo miasto około 6 rano całe się ślizgało,a pomoc drogowa zbierała żniwo.

Barney14.01.2021 19:30

?Zima nie zaskoczyła drogowców? to drogowcy zaskoczyli zimę HAHAHA

Kielakko14.01.2021 18:07

W nocy koło 3 nad ranem jechałem za pługiem ul. Wodzisławska w kierunku Mszanej. Nie sypał solą a także miał uniesiony mechanizm odśnieżania a opady intensywne. Dopiero opuścił go na rondzie do obwodnicy miasta. Pytam się po jaką cholerę wysyłany jest taki sprzęt skoro nie spełnia swojej funkcji. To jest utrzymanie miasta. Nie szło jechać. Ale traktorek o 3 odśnieżał chodnik na Północnej na którym nigdy nie widziało żywej duszy... Brawo mocna figuro

Pokaż wszystkie opinie (26)