Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°14°
15 stycznia 2021

Dzisiaj policjanci mają na oku kierowców

Dzisiaj policjanci mają na oku kierowców
fot. policja.pl

W piątek jastrzębscy policjanci będą szczególnie zwracać uwagę na samochody poruszające się z nadmierną prędkością. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza teraz, kiedy warunki drogowe są utrudnione przez odpady śniegu.  

W Piątek trzeba się przygotować na to, że policjanci bacznie będą obserwować samochody, a dokładnie prędkość, z jaką się poruszają. Nie trzeba dodawać, że w warunkach opadów śniegu należy dostosować szybkość samochodu do warunków panujących na drodze.

- Funkcjonariusze prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególną rolę mają policjanci z grupy Speed, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m.in. przekraczanie prędkości. Policjanci używają najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci nie będą pobłażliwi. Jeśli stwierdzą rażące naruszenie przepisów i stworzenie niebezpieczeństwa dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, sięgną po mandaty.

Mundurowi apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

- Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności - podkreśla asp. Halina Semik.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą

Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
XYZ21.01.2021 15:04

Nie tylko kierowców. Również śnieżnego Bałwana pod pewnym pomnikiem, który stwarzał zagrożenie terrorystyczne. Jakoś nasi dzielni stróże prawa mają awersję do śniegu. Ostatnio wygrali bitwę z rzucającymi śnieżkami. Oprócz medali wnioskuję o dodatek za interwencję w stanie epidemii.

Czy komentujący ...18.01.2021 11:07

są zdrowi umysłowo? Wybrańcy piszący głupoty, sądząc, że to inteligentne komentarze powinni otrzymywać skierowania na badania psychologiczne. Ich wynik powinien decydować, czy mogą kierować samochodami bezpiecznie.

Dlaczego18.01.2021 11:04

Ilu głupców zostało złapanych? Dlaczego policjanci stoją zawsze w tym samym miejscu. Dlaczego nie stają w różnych miejscach na chwilę czyli np. 20 minut i następnie przenoszą się w inne. Głupie dzieciaki śmieją się z policjantów i jeżdżą jeszcze szybciej. "Bo my zawsze potrafimy zareagować" twierdzą.

Ooo16.01.2021 18:57

Policja powinna mieć kamery włączone podczas interwencji ! Brak włączonej kamery sądy powinny z automatu sprawę rozpatrzyć na korzyść obywatela !

max15.01.2021 13:58

Policja musi się przygotować,na czujność polaków odnośnie nieprzestrzegania i łamania przez tę formację prawa.

Ania15.01.2021 10:58

Prawdopodobnie chcą dostać premie bo w grudniu nie mieli !

Gość15.01.2021 9:35

Nie wiedziałem że prędkośc też można doGotować.

śnieżka15.01.2021 8:56

Policja publikuje wizerunki wandali i prosi o kontakt każdego, kto rozpoznaje sprawców , bo sama ma inne zajęcia

Gość15.01.2021 8:33

Dziękuję za ostrzeżenie, zaparkuję na przejściu dla pieszych i będę bezpieczny.