Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
15 stycznia 2021

Dzisiaj policjanci mają na oku kierowców

Dzisiaj policjanci mają na oku kierowców
fot. policja.pl

W piątek jastrzębscy policjanci będą szczególnie zwracać uwagę na samochody poruszające się z nadmierną prędkością. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza teraz, kiedy warunki drogowe są utrudnione przez odpady śniegu.  

W Piątek trzeba się przygotować na to, że policjanci bacznie będą obserwować samochody, a dokładnie prędkość, z jaką się poruszają. Nie trzeba dodawać, że w warunkach opadów śniegu należy dostosować szybkość samochodu do warunków panujących na drodze.

- Funkcjonariusze prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególną rolę mają policjanci z grupy Speed, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m.in. przekraczanie prędkości. Policjanci używają najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci nie będą pobłażliwi. Jeśli stwierdzą rażące naruszenie przepisów i stworzenie niebezpieczeństwa dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, sięgną po mandaty.

Mundurowi apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

- Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności - podkreśla asp. Halina Semik.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oszuści wyłudzili od staruszki 40 tys. zł Oszuści wyłudzili od staruszki 40 tys. zł

Oszukiwał policjantów ze strachu Oszukiwał policjantów ze strachu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
XYZ21.01.2021 15:04

Nie tylko kierowców. Również śnieżnego Bałwana pod pewnym pomnikiem, który stwarzał zagrożenie terrorystyczne. Jakoś nasi dzielni stróże prawa mają awersję do śniegu. Ostatnio wygrali bitwę z rzucającymi śnieżkami. Oprócz medali wnioskuję o dodatek za interwencję w stanie epidemii.

Czy komentujący ...18.01.2021 11:07

są zdrowi umysłowo? Wybrańcy piszący głupoty, sądząc, że to inteligentne komentarze powinni otrzymywać skierowania na badania psychologiczne. Ich wynik powinien decydować, czy mogą kierować samochodami bezpiecznie.

Dlaczego18.01.2021 11:04

Ilu głupców zostało złapanych? Dlaczego policjanci stoją zawsze w tym samym miejscu. Dlaczego nie stają w różnych miejscach na chwilę czyli np. 20 minut i następnie przenoszą się w inne. Głupie dzieciaki śmieją się z policjantów i jeżdżą jeszcze szybciej. "Bo my zawsze potrafimy zareagować" twierdzą.

Ooo16.01.2021 18:57

Policja powinna mieć kamery włączone podczas interwencji ! Brak włączonej kamery sądy powinny z automatu sprawę rozpatrzyć na korzyść obywatela !

max15.01.2021 13:58

Policja musi się przygotować,na czujność polaków odnośnie nieprzestrzegania i łamania przez tę formację prawa.

Ania15.01.2021 10:58

Prawdopodobnie chcą dostać premie bo w grudniu nie mieli !

Gość15.01.2021 9:35

Nie wiedziałem że prędkośc też można doGotować.

śnieżka15.01.2021 8:56

Policja publikuje wizerunki wandali i prosi o kontakt każdego, kto rozpoznaje sprawców , bo sama ma inne zajęcia

Gość15.01.2021 8:33

Dziękuję za ostrzeżenie, zaparkuję na przejściu dla pieszych i będę bezpieczny.