Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
18 stycznia 2021

JSW protestuje przeciwko szkalowaniu

JSW protestuje przeciwko szkalowaniu
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej sprzeciwia się szkalowaniu swego dobrego imienia w związku z doniesieniami na temat ewentualnych nieprawidłowości w Spółce JSW Innowacje.

Gazeta „Puls Biznesu” poinformowała, że w spółce JSW Innowacje doszło do zmarnowania 80 mln zł. Jastrzębska Spółka Węglowa nie zgadza się tymi stwierdzeniami, uważając je za nieprawdziwe.

- Kategorycznie dementujemy tę informację, podobnie jak Kancelaria Dentons autor audytu, na który powołuje się autor publikacji w dzienniku Puls Biznesu. Kancelaria wydała w tej sprawie stosowne oświadczenie. Zarząd Spółki JSW SA w 2020 r. zainicjował procedury kontrolne oraz zlecił kancelarii Dentons wykonanie niezależnego raportu dot. funkcjonowania JSW Innowacje. Po odebraniu dokumentu podjęto decyzję o przesłaniu go do Prokuratury Regionalnej w Katowicach w celu zbadania czy w JSW Innowacje nie dochodziło do przydatków niegospodarności. Dopełnione zostały wszelkie procedury i formalności - informuje Jastrzębska Spółka Węglowa.

Kancelaria Dentons w wydanym oświadczeniu poinformowała, że nieprawdziwość stwierdzeń podanych przez „Puls Biznesu”, polegała na zacytowaniu fragmentów znajdujących się we wstępnym raporcie. Stwierdzenia te nie zostały ujęte w ostatecznym raporcie z audytu. Tylko ten ostatni dokument należy traktować, jako końcowe i oficjalne stanowisko audytora, czyli kancelarii Dentons.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy chcą gwarancji zatrudnienia. To niekonstytucyjne? Górnicy chcą gwarancji zatrudnienia. To niekonstytucyjne?

"Sytuacja spółek górniczych jest zła" "Sytuacja spółek górniczych jest zła"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
witek 22.01.2021 14:10

proszę się nie obrażać tylko podać prawdziwą kwotę bo chyba wiadomo że te 80 mln to szczyt góry lodowej żeby protestować trzeba wywalić złodziei oczyścić się i przeprośić pracowników a nie kombinować i protestować za dupe i na bruk złodziei JAK MOŻNA DOPUŚCIĆ DO TAKICH WAŁKÓW PAŃSTWO W PAŃSTWIE

Zenek21.01.2021 18:44

Gornicy tak uczciwie i ciężko pracują ze ich firma rzadko jest na plusie. A obecnie na gigantycznej stracie . ale cale społeczeństwo sie zrzucić na gornicze 13 b 14 , Barbórki zyski wegkiel itd

Majk z Jejkowic21.01.2021 13:35

Protestuję przeciwko protestowi JSW.

i co19.01.2021 16:04

13 pensja to Barbórka.

Kris 19.01.2021 13:41

zenek
Dziś o 8:36

Co podwyższono ? Nie ośmieszaj się gościu , pracuję 16 lat , w ciągu tego czasu dostałem jedną podwyżkę , nikt nam nie daje nic za darmo. Każdy niech zarabia godnie , nauczyciel , policjant czy górnik , i przestań ty i tobie podobni na nas pluć, ja uczciwie pracuję żeby utrzymać swoją rodzinę , nie kradnę i nie zabieram nikomu .

Lolo19.01.2021 10:30

Pracowałem 25 lat na Zofiji,i nigdy nie było żadnych 13tek ,a ludzie dalej bzdury piszą.POpaprane lewactwo.

Prof. Rozum z UM19.01.2021 10:25

Skoro górnicy JSW otrzymują deputat węglowy w naturze, to jak będą wyskorzystywali ten wungiel koksowniczy?

zenek19.01.2021 8:36

brawo kris! 13 tek nie ma bo przed laty podwyższono górnicze wynagrodzenia, a potem dostali14tki.
górniku nie kłam

Kris 19.01.2021 8:06

abc
18.01.2021 16:59

Widzisz zabawny człowieczku , " jakby ktoś nie wiedział " 13-tki w JSW nie ma już ładnych parę lat .
Chcesz czymś błysnąć ? To się posyp brokatem

ICE Man18.01.2021 20:05

Protestuje przeciw szkalowaniu?? Najpierw popatrzcie jak traktujecie swoich pracowników. Wyzywanie przez sztygarow od nierobów gnoi itp itd opluwanie ciągle szkalowanie noszenie po 80 kilo przez 2 kilometry bo sztygar nie potrafi zorganizować transportu. Sprawa dotyczy Knurowa. Tym sie zajmijcie. Mobbing jest tam na każdym kroku a bhp i zarząd ma to w tylku

Pokaż wszystkie opinie (29)