Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
18 stycznia 2021

WOŚP. Finał inny niż wszystkie

WOŚP. Finał inny niż wszystkie
fot. WOŚP

Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. W tym roku będzie inny niż wszystkie. W Jastrzębiu sztab będzie mieścił się w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego, a organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Z Korfantym w przyszłość…”.

W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się z zachowaniem ostrego reżimu sanitarnego.  Siedzibą sztabu jest Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego. Tam wolontariusze w dniu finału, już od 6:00 mogą odbierać puszki, z którymi będą kwestować na ulicach miasta.

- W tym roku szczególny nacisk kładziemy na zachowanie obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną w kraju. Obecnie  kupujemy płyny do dezynfekcji oraz rękawiczki jednorazowe. Nie będzie koncertu przed kinem, jak co roku oraz innych imprez towarzyszących. Jednak gramy na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy - mówi Jarosław Potępa, szef jastrzębskiego sztabu WOŚP.

Obecnie dopracowywane są szczegóły finału. Wiadomo już, że odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia „Z Korfantym w Przyszłość…”, czyli w Zespole Szkół Nr 2 przy ulicy Poznańskiej. Tam, na scenie w sali kinowej zostanie zorganizowany koncert, który będzie transmitowany zarówno na portalu Facebook jastrzębskiego WOŚP oraz Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego. 

- To będzie główna i jedyna scena naszego finału WOŚP. W siedzibie naszego stowarzyszenia, czyli ZS Nr 2 będziemy wydawać puszki oraz identyfikatory dla wolontariuszy. Tam również odbędzie się liczenie zebranych pieniędzy. Oczywiście wszystko z zachowaniem koniecznych obostrzeń epidemicznych - mówi Anna Kłosowska, prezes Stowarzyszenia z Korfantym w Przyszłość.

Już teraz można brać udział w licytacjach jastrzębskiej WOŚP, za pośrednictwem Internetu.

Jastrzębski WOŚP wspierają między innymi: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, Straż Miejska Jastrzębie, Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, JKH GKS Jastrzębie, GKS Jastrzębie oraz wielu prywatnych przedsiębiorców.

Szczegóły finału zostaną podane już wkrótce.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębski sztab WOŚP przystępuje do pracy Jastrzębski sztab WOŚP przystępuje do pracy

Uczennica "Korfantego" wygrała konkurs gastronomiczny Uczennica "Korfantego" wygrała konkurs gastronomiczny

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Tomek25.01.2021 7:17

Raper klasztorny
18.01.2021 20:59.

Fajnie się pomaga nie za swoje, nieźle na tym zarabiając ... C'nie misiu ?

Zorro19.01.2021 18:00

Dlaczego pieniadze ze zbiórek na Owsiaka nie są opodatkowane?

Rambo19.01.2021 14:44

Panowie księża i cała chierarchia. Do roboty. Do roboty. Nie umiecie robić zakupów, gotować, sprzątać, prać swoich brudnych majtek. Wszystko za was robią mochery.

Prawdomowny19.01.2021 8:33

Hajs się musi zgadzać. Całe szczęście okoliczności sa jakie sa i tym razem z naszych podatków nie będzie sponsorowana Jurkowa hucpa w całej Polsce. Mam nadzieje, ze Najjaśniej Panująca w naszej Osadzie nie wpadnie na pomysł by z tego powodu przeznaczyć publiczne środki na zbiórkę. Swoją droga, należałoby złożyć wniosek o informacje publiczna, ile w związku z tym miasto zaoszczędziło. Zapewniam, ze to lepszy sposób niż gaszenie latarni.

Raper klasztorny18.01.2021 20:59

Najbardziej WOŚP hejtują ci, którzy nigdy dla nikogo nic dobrego nie zrobili.

Rzezimieszek18.01.2021 20:50

Dając pieniadze do puszek
Napełniacie mój pazerny brzuszek.

Kazimiera18.01.2021 18:32

Ja swoją emeryture wysyłam Ojcu Tadeuszowi.

Raper klasztorny18.01.2021 14:39

Ciężko się teraz daje pieniądze czlowiekowi, który stracił wiarygodność i zaczął się bawić w politykę. Niejednokrotnie obraża Polaków i ludzi wierzących, i to ma być ta "miłość" wyznawana przez pana Jurka?
Następna sprawa, to festiwale organizowane przez tego pana, gdzie zjezdżają się narkomani z całej Polski. Ja nie chcę być sponsorem takich festiwali.

menel18.01.2021 14:21

galerie zamknięte,na ulicach mało ludzi ,pod kościołami też nie nazbierają bo ograniczenia :(, ciekaw jestem co to będzie jak nie będzie rekordu. Wina Jarosława,Mateusza czy całego PiSu ,kogo Jurek obwini ?

Lewak18.01.2021 12:22

Brawo Jurek! Nie przejmuj się hejterami.

Złoty Melon18.01.2021 12:21

Ja już od ładnych paru lat nie pasę tego pana, co nie umie się rozliczyć z gigantycznych pieniędzy, a na pytania o te pieniądze, reaguje agresją.
To już nie jest to co było. Ja swoje pieniązki przeznaczam bezpośrednio na hospucja dziecięce i wiem , ze 100% trafi do potrzebujących a nie 40%.

KAZ18.01.2021 10:33

"W tym roku szczególny nacisk kładziemy na zachowanie obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną w kraju."

Jaka sytuacja epidemiczna? Gdzie? Ja nie widzę.

BiedRyl18.01.2021 10:28

To teraz Julki, zamiast sprajami po kościołach będą pod nimi stały w maskach z czerwoną błyskawicą i będą prosić o kase na ratowanie dzieci ale same są za ich abortowaniem.