Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
BS Kredyt bez gwiazdek
18 stycznia 2021

WOŚP. Finał inny niż wszystkie

WOŚP. Finał inny niż wszystkie
fot. WOŚP

Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. W tym roku będzie inny niż wszystkie. W Jastrzębiu sztab będzie mieścił się w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego, a organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Z Korfantym w przyszłość…”.

W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się z zachowaniem ostrego reżimu sanitarnego.  Siedzibą sztabu jest Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego. Tam wolontariusze w dniu finału, już od 6:00 mogą odbierać puszki, z którymi będą kwestować na ulicach miasta.

- W tym roku szczególny nacisk kładziemy na zachowanie obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną w kraju. Obecnie  kupujemy płyny do dezynfekcji oraz rękawiczki jednorazowe. Nie będzie koncertu przed kinem, jak co roku oraz innych imprez towarzyszących. Jednak gramy na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy - mówi Jarosław Potępa, szef jastrzębskiego sztabu WOŚP.

Obecnie dopracowywane są szczegóły finału. Wiadomo już, że odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia „Z Korfantym w Przyszłość…”, czyli w Zespole Szkół Nr 2 przy ulicy Poznańskiej. Tam, na scenie w sali kinowej zostanie zorganizowany koncert, który będzie transmitowany zarówno na portalu Facebook jastrzębskiego WOŚP oraz Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego. 

- To będzie główna i jedyna scena naszego finału WOŚP. W siedzibie naszego stowarzyszenia, czyli ZS Nr 2 będziemy wydawać puszki oraz identyfikatory dla wolontariuszy. Tam również odbędzie się liczenie zebranych pieniędzy. Oczywiście wszystko z zachowaniem koniecznych obostrzeń epidemicznych - mówi Anna Kłosowska, prezes Stowarzyszenia z Korfantym w Przyszłość.

Już teraz można brać udział w licytacjach jastrzębskiej WOŚP, za pośrednictwem Internetu.

Jastrzębski WOŚP wspierają między innymi: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, Straż Miejska Jastrzębie, Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, JKH GKS Jastrzębie, GKS Jastrzębie oraz wielu prywatnych przedsiębiorców.

Szczegóły finału zostaną podane już wkrótce.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ekonomiczny challenge z Korfantym Ekonomiczny challenge z Korfantym

Ekonomistki z "Korfantego" w gronie najlepszych w kraju Ekonomistki z "Korfantego" w gronie najlepszych w kraju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Tomek25.01.2021 7:17

Raper klasztorny
18.01.2021 20:59.

Fajnie się pomaga nie za swoje, nieźle na tym zarabiając ... C'nie misiu ?

Zorro19.01.2021 18:00

Dlaczego pieniadze ze zbiórek na Owsiaka nie są opodatkowane?

Rambo19.01.2021 14:44

Panowie księża i cała chierarchia. Do roboty. Do roboty. Nie umiecie robić zakupów, gotować, sprzątać, prać swoich brudnych majtek. Wszystko za was robią mochery.

Prawdomowny19.01.2021 8:33

Hajs się musi zgadzać. Całe szczęście okoliczności sa jakie sa i tym razem z naszych podatków nie będzie sponsorowana Jurkowa hucpa w całej Polsce. Mam nadzieje, ze Najjaśniej Panująca w naszej Osadzie nie wpadnie na pomysł by z tego powodu przeznaczyć publiczne środki na zbiórkę. Swoją droga, należałoby złożyć wniosek o informacje publiczna, ile w związku z tym miasto zaoszczędziło. Zapewniam, ze to lepszy sposób niż gaszenie latarni.

Raper klasztorny18.01.2021 20:59

Najbardziej WOŚP hejtują ci, którzy nigdy dla nikogo nic dobrego nie zrobili.

Rzezimieszek18.01.2021 20:50

Dając pieniadze do puszek
Napełniacie mój pazerny brzuszek.

Kazimiera18.01.2021 18:32

Ja swoją emeryture wysyłam Ojcu Tadeuszowi.

Raper klasztorny18.01.2021 14:39

Ciężko się teraz daje pieniądze czlowiekowi, który stracił wiarygodność i zaczął się bawić w politykę. Niejednokrotnie obraża Polaków i ludzi wierzących, i to ma być ta "miłość" wyznawana przez pana Jurka?
Następna sprawa, to festiwale organizowane przez tego pana, gdzie zjezdżają się narkomani z całej Polski. Ja nie chcę być sponsorem takich festiwali.

menel18.01.2021 14:21

galerie zamknięte,na ulicach mało ludzi ,pod kościołami też nie nazbierają bo ograniczenia :(, ciekaw jestem co to będzie jak nie będzie rekordu. Wina Jarosława,Mateusza czy całego PiSu ,kogo Jurek obwini ?

Lewak18.01.2021 12:22

Brawo Jurek! Nie przejmuj się hejterami.

Złoty Melon18.01.2021 12:21

Ja już od ładnych paru lat nie pasę tego pana, co nie umie się rozliczyć z gigantycznych pieniędzy, a na pytania o te pieniądze, reaguje agresją.
To już nie jest to co było. Ja swoje pieniązki przeznaczam bezpośrednio na hospucja dziecięce i wiem , ze 100% trafi do potrzebujących a nie 40%.

KAZ18.01.2021 10:33

"W tym roku szczególny nacisk kładziemy na zachowanie obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną w kraju."

Jaka sytuacja epidemiczna? Gdzie? Ja nie widzę.

BiedRyl18.01.2021 10:28

To teraz Julki, zamiast sprajami po kościołach będą pod nimi stały w maskach z czerwoną błyskawicą i będą prosić o kase na ratowanie dzieci ale same są za ich abortowaniem.