Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
19 stycznia 2021

Nie powstanie "Port Jastrzębie". Skrócono tory

Nie powstanie "Port Jastrzębie". Skrócono tory
fot. pixabay

Jastrzębska Spółka Kolejowa nie zbuduje terminalu intermodalnego stacji towarowej w Jastrzębiu, gdzie miały znajdować się hale magazynowe. Plany sprzed dwóch lat straciły na aktualności.

„Centrum Logistyczne - Port Jastrzębie” miało powstać na terenie byłej kopalni „Jas-Mos”. Miało być zbudowane przez Jastrzębską Spółkę Kolejową.  Zakładano, że „Port Jastrzębie” będzie centrum logistycznym z magazynami. Towary miały być dowożone koleją lub transportem kołowym.

Pierwszy etap inwestycji (przewidziana do 2022 r. budowa terminalu) miał kosztować około 50 milionów złotych. Inwestor zapewniał o dużym zainteresowaniu zaprezentowaną wstępnie ofertą. Bliskość granicy czeskiej pozwoliłaby na obsługę ładunków również naszego południowego sąsiada.

Jak informuje portal Rynek Infrastruktury, projekt jest już nieaktualny. W obecnym czasie inwestycja związana z budową Centrum Logistycznego nie jest uwzględniona w długoterminowych planach inwestycyjnych GK JSW.

Tymczasem skrócono tory wyciągowe nr 23 i 24 stacji Jastrzębie na linii kolejowej JSK nr 21. Celem tych działań ma być poprawa bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy kolej ominie Jastrzębie? Czy kolej ominie Jastrzębie?

Przetarg na szybką kolej ogłoszony Przetarg na szybką kolej ogłoszony

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (51)
gość14.02.2021 16:50

Wstyd i kłamstwa,nieudaczniki . Jastrzębie to dziura zapadła jedno wielkie osiedle . Hetman tylko gada bzdury ,kobieta bez przebicia jak cały urząd . Młodzi wyjeżdżają z miasta zostają dziadki. Kolej będzie 2045 roku i wonskotorowa .

xxx22.01.2021 19:39

Jastrzebie to wielka dziura tu nic przy naszych rządzących i niestety jsw nie powstanie. ludzie wyprowadzajcie sie polki mieszkania nie traca na wartosci

XYZ21.01.2021 14:56

Jak nie Port Jastrzębie to może Fort Trump

Gość20.01.2021 8:18

Co z lotniskiem ?

Gość20.01.2021 8:07

Każdy, kto ma choć odrobinę oleju w głowie, nie będzie tutaj inwestował.

Ta upadająca osada to porażka.

Powstała tylko jako sypialnia dla niczego niewymagających górników. Po nich zostaną tutaj tylko szkody. Amen.

mieszkanka20.01.2021 6:11

Do Axam: Dzieci muszą być pod opieką dorosłych. To rodzice odpowiadają za swoje latorośle. Trudno, żeby miasto pozamykało wszystkie przestrzenie, gdzie może się coś złego wydarzyć. Tragedia może wydarzyć się też na najpiękniejszym, atestowanym placu zabaw. Gdzie są rodzice?

Gość20.01.2021 5:37

@Axam

Masz całkowitą rację. To nie na temat.

Księgowy19.01.2021 21:53

Cofamy się.
Środowisko w naszym mieście jest zdegradowane i nikt nie chce tutaj inwestować.
Chcieliśmy kopalnie, to mamy.

Gość19.01.2021 21:03

Co zrobiło miasto z Panią Prezydent???

Axam19.01.2021 21:03

Nie na temat. Ale temat wart uwagi. Kto odpowiada za "pole" za fitnesem na turystycznej? Teraz super miejsce dla dzieciaków na zjeżdżanie z górek. Ale czy ktoś pomyślał, że może tam dojść do podobnej tragedii jak w Warszawie? Na dole górki betonowy mur, dalej kosza koszem, pozostałości ławek. Wszystko wielkie betonowe. Moment i tragedia. Na górce pełno dzieci, chwilą nie uwagi, jeden drugiego popchnie i nieszczęście gotowe. Na górkę zjeżdżają się dzieci różnych osiedli. Czy ktoś może interweniować wtej sprawie? Latem to kolejny wybieg dla psów... Ale zima super miejsce zabaw dla dzieci...

Pokaż wszystkie opinie (51)