Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
19 stycznia 2021

Sukces ucznia "Korfantego" w konkursie językowym

Sukces ucznia "Korfantego" w konkursie językowym
fot. ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego

Szymon Sorek, uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego, zajął wysokie miejsce w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego.

Konkurs dla młodych adeptów języka Shakespeare'a - World of Languages organizuje wydawnictwo Synapsa. Szymon Sorek zajął 4 miejsce, zdobywając 85 % punktów.  Nasz uczeń musiał zmierzyć się z testem sprawdzającym jego wiedzę gramatyczną, słownictwo, a także umiejętność posługiwania się językiem w sytuacjach codziennych. Szymon przygotowywał się pod kierunkiem pani Anety Cholewy.

- Nauczanie języków obcych w polskiej szkole od lat należy do najważniejszych aspektów edukacji. Umiejętność sprawnego komunikowania się w wielu językach jest nie tylko koniecznością na konkurencyjnym rynku pracy, ale pozwala też w życiu dorosłym na aktywny udział w życiu społecznym, gospodarczym oraz kulturowym globalnego świata - tak przedstawiciele wydawnictwa zachęcają młodych ludzi do podjęcia trudu nauki języka angielskiego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uczennica "Korfantego" wygrała konkurs gastronomiczny Uczennica "Korfantego" wygrała konkurs gastronomiczny

Ekonomista z "Korfantego" laureatem konkursu Ekonomista z "Korfantego" laureatem konkursu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość20.01.2021 8:39

No bardzo ładnie :)

Gość20.01.2021 7:11

Gratulacje dla zdolnego ucznia. Tak trzymaj!

Bernadeta20.01.2021 6:16

Szymon - Gratuluję z całego serca. Życzę Ci jeszcze wielu sukcesów. Wierzę, że Ci się uda dojść bardzo daleko, ale nie zapominaj o wartościach, które są najważniejsze. Bądź sobą i idź do przodu! Powodzenia.

Majk z Jejkowic19.01.2021 7:06

A ja znam wbitny wiersz po angielsku, zadeklaruję więc:

Madzer, Fadzer.
Sister, Bradzer.