Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°16°
21 stycznia 2021

Dzieci z klas I-III wróciły do szkół

Dzieci z klas I-III wróciły do szkół
fot. pixabay

Po feriach uczniowie najmłodszych klas wrócili do szkół podstawowych. W Jastrzębiu to 2330 dzieci. Nauka odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym. 

Dyrektorzy i nauczyciele najmłodszych klas dokładają wszelkich starań, aby dzieci z klas I-III mogły bezpiecznie się uczyć.

- W naszej szkole do nauki stacjonarnej wrócili wszyscy uczniowie klas I-III. Zajęcia odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym. Mamy 9 oddziałów klas I-III, na każdym piętrze szkoły uczą się trzy oddziały - uczniowie nie mają ze sobą styczności. Mamy nadzieję, że szkoły pozostaną już otwarte dla uczniów klas I-III i bardzo liczymy na powrót do szkoły uczniów klas starszych- mówi Katarzyna Kula, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9.

Według wytycznych MEN klasa uczniów powinna przebywać w jednej sali, by nie dochodziło do kontaktu między grupami dzieci. Szkoły w miarę swoich możliwości wprowadzają dodatkowe środki ostrożności - w Szkole Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 5 to na przykład przydzielenie klasom osobnych wejść szkolnych. Podzielone są też łazienki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak pandemia wpłynęła na nasze życie? Jak pandemia wpłynęła na nasze życie?

Egzaminy maturalne: jaki przedmiot wybrać? Egzaminy maturalne: jaki przedmiot wybrać?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość22.01.2021 0:12

Ciekawe na jak długo.

Lewak21.01.2021 9:22

Wczoraj zaskoczył mnie widok dzieci wracających ze szkoły. Odzwyczaiłem się od normalnego kiedyś widoku. Szkoły znowu zaczynają być szkołami. Czekam jeszcze na restauracje. Ciekawe ile czasu minie, zanim będzie normalnie. Mam nadzieje, że w 2022 będzie już po pandemii.

Jas21.01.2021 8:33

To fajnie w sp9 bo w sp3 uczniowie wchodza jednym wejsciem na 8.00. Wszystkie klasy na jednym pietrze - "ścisły reżim"