Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
21 stycznia 2021

TVN nakarmi bezdomnych z Jastrzębia

TVN nakarmi bezdomnych z Jastrzębia
fot. UM jastrzębie

Jastrzębscy bezdomni przez dwa tygodnie będą otrzymywać ciepły, dwudaniowy obiad. Za posiłki zapłaci Stacja TVN, a dokładnie fundacja „Nie jesteś sam”.

W czasie epidemii koronawirusa inicjatywę wzajemnej pomocy podjął TVN Grupa Discovery, rolę koordynatora przejęły Banki Żywności. Akcja zakłada pomoc dla sektora gastronomicznego, który przygotowuje posiłki dla osób potrzebujących. Za wszystko płac fundacja TVN „Nie jesteś sam”.  

Wspierane restauracje w dniach 18-30 stycznia przygotują ciepłe posiłki dla najuboższych. Wśród podmiotów, które wzięły udział w bieżącej edycji, znalazł się również Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju.

- Mam głębokie przekonanie, że dokonana nominacja do grona elitarnych społecznie trzynastu miejscowości z całego województwa biorących udział w ogólnokrajowej akcji „TVN Pomagajmy Sobie” przysporzy Państwu wiele satysfakcji i społecznego szacunku - napisał w liście do naszego ośrodka Jan Szczęśniewski, Prezes Zarządu Śląskiego Banku Żywności.

W naszym mieście posiłki są dystrybuowane również w ogrzewalni dla osób bezdomnych przy ul. Północnej. Wskazanym przez Bank Żywności dostawcą posiłków dla Ośrodka Pomocy w Jastrzębiu-Zdroju jest restauracja „Kassandra” z Rybnika.

Więcej o przedsięwzięciu przeczytać można na stronie internetowej stacji.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Księża pomagają jastrzębskim bezdomnym Księża pomagają jastrzębskim bezdomnym

Pomóżmy bezdomnym. Ruszyła zbiórka Pomóżmy bezdomnym. Ruszyła zbiórka

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (55)
gwiazdeczka 7525.01.2021 20:13

Pani Majka z Jejkowic itd
Pisze co myślę nie będę pisać i cytować ich ach tak jak wszyscy a tak naprawdę są identyczni jak ci co napiszą proste otwarte źle słowo a niektórzy gorsi pisze co myślę bo sama przeszłam piekło i żeby na wyprawkę dla dziecka do szkoły dostać grosz bo sama chowałam syna musiałam przedstawiać tysiąc papierków kiedy rodzic mi zmarł i poszłam po prosić o pomoc choć na 2 miesiące w połowie dofinansowania do czynszu usłyszałam że jestem na tyle młoda że mogę wziąć 2etaty mimo iż zostałam z groszami w kieszeni a nie obchodziło nikogo kto się zajmie moim dzieckiem... A co boli że w przenośni napisałam pifffko no cóż Arystokracja nie zrozumie
Myślący nawet nie wiesz ile osób dostało ODEMNIE pomoc pomagam do tej pory Niech Szanowne Jastrzębie spojrzy ile matek jest co do garnka nie ma co włożyć a nie obsr... Dziady które tylko daj no aż miło a wam ktoś da jak braknie przy kasie no więc zapraszam na północną i tyle te takie ę ą i takie nakarm głodnego oj tak głodnego tak ale nie zdechlak agresywnego zlanego pijanego dziada

Majk z Jejkowic25.01.2021 12:43

@gwiazdeczka 75

Weź, proszę cię, błagam, zaklinam, nie pisz już nigdy nic więcej. Aż oczy bolą patrzeć na twoją polszczyznę.

myślący25.01.2021 9:10

Doceńmy każdy dobry czyn. A ty człowieczku, który krytykujesz, gdybyś też pomógł, to zobaczyłbyś, że wiele ludzi troszczy się o bezdomnych. Czynią to cicho ale czasem trzeba naświetlić sprawę, aby zachęcić innych.

Rodzina na Twoim25.01.2021 8:34

To nie prawda. W Polsce nie ma już bezdomnych. Tak mówili w TVP. Ostatni bezdomni byli za PO.

BiedRyl24.01.2021 13:21

Jest taka przypowieść o mężu, który w święta po obiedzie umył naczynia. I żona wszystkim opowiadała jaki to dobry mąż bo "myje" talerze. To był jego pierwszy i jedyny raz jak te gary umył.
Tu jest podobnie, przez 50 tygodni w roku pomaga: Caritas, Kościół, miasto i inne organizacje, o których ani słowa. Ale wyskoczy jakiś TVN albo podstarzały cwaniak w czerwonych spodniach, którzy to ratują świat przed biedą i chorobami. Ale jak pada słowo "sprawdzam" to są za zabijaniem dzieci i starych ludzi.

gwiazdeczka 7524.01.2021 11:06

Do Tomek
Oj za pifffko :) dziękuję wolę czerwone wino :)) Panowie Nie ma Litości dość sr.... Sikania smrodu i żebrania won z tym dość czy to cmentarz czy centrum wszędzie tego robactwa no ale im wolno po co zarobić po co stawać na nogi jak na rauszu non toper.... A Pan któremu tak przeszkadzają fury górników niech naprawdę puknie się w łeb zanim coś napisze a może zróbmy 1% dla bez domki na północnej sekretarzem bd Pan co mu górnicy i fury przeszkadzają Gościu weź ogarnij ten łeb bo Rybnik Wodzisław Żory to co nie górnicy weź zacznij liczyć te fury bo widzę że boli cie to ooo wiem zgłoszę cie na wiosnę do piekarni Kłos weźmiesz swoją wypłatę i bd dokarmiał wesołe miasteczko tylko weź maseczkę bo jak się ze sra albo zwymiotuje to bd feee i kara dla Cb że maseczki nie masz a oni Fredom :)) pozdrawiam serdecznie

Jastrzębnianin 24.01.2021 10:32

Chyba tym jadem co plują na Polskę codziennie

Tomek do gwiazdeczka 7523.01.2021 19:38

Jak masz ochotę , to zapraszam na piwko w najbliższym czasie :)

do gwiazdeczka 75 Dziś o 14:1223.01.2021 16:25

popieram w 100%

gwiazdeczka 7523.01.2021 14:12

Do erwin
Do Jaś
Z tego co widzę mimo żadnych wulgaryzmów cenzura istnieje bo 1 wpis mój jakoś znikł a jakże Panowie musi się opłacać a i najlepiej dokarmiać i pomagać więc raz jeszcze wykrzyczę od piekarni kłos w centrum do stokrotki na Piłsudskiego jeden syf smród i Patologia gdy nadejdzie wiosna o lecie nie wspomnę bd znów "wesołe miasteczko" dla patoli i ci co się litują to proszę do domku zabrać i potrzymać miesiąc
A co do miasta górników gościu a co Ci do tego że pracują i mają fury pod blokiem Ty się puknij w ten łeb to znaczy że dany człowiek ma dbać o tych gnoi to przytoczę Ci jedno litujesz się to idź weź wypłatę emeryturę i daj im a tak się litujecie to dla waszych mózgów kiedyś doznałam szoku gdy zobaczyłam człowieka który kiedyś na Jaś-Mos pracował Pan i władca Tyran w domu do żony i dziecka bez żelu na łbie i przechlaniu nie wychodził do pracy taka lalka i co uwierz jak go zobaczyłam nie żal mi go ani ciut... A następne nasze miasteczko na górce przy cmentarzu i co też litość wiecznie nawalone brudasy pijane brudne dziady i jakie piękne Jastrzębie że gdzie nie spojrzysz tam kolonie Zoombi a jak wam tak żal kupcie tira chleba i cysterne wina patykiem pisane i dajcie im a Ten co drze dziób na miasto górników niech da swój adres i rozdaje kasę bo górnik słońca nie widzi tylko zagadka wyjedzie czy nie a te śmierdzące gnoje mają cud nic ich nie boli śmiechy chichy daj 2 zł ławki okupowane ze usiąść to brrr bóg wie czym się zarazisz i skończcie piszczeć na północną i Adopcja.... Jestem za młoda ale przez pryzmat kronik filmowych powinno być jak kiedyś pała i wio a nie wielce covid a w Jastrzębiu 0 dezynfekcji w lato przystanków ławek itd
Zaznaczam won od górników

Pokaż wszystkie opinie (55)