Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°17°
Wesele w Dąbrówce
25 stycznia 2021

Jak będzie wyglądał finał WOŚP?

Jak będzie wyglądał finał WOŚP?
fot. JastrzebieOnline.pl

Już w niedzielę odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także w Jastrzębiu zagra orkiestra Jurka Owsiaka. Trwają ostatnie przygotowania do tego wydarzenia, które odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Chodzi o to, aby pomagać z głową!

W sobotę w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego odbyło się zebranie sztabu WOŚP. Zapadły ostateczne decyzje i podjęto ostatnie przygotowania do niedzielnego finału. Wolontariusze składali kartonowe puszki, do których będą wrzucane datki.

Już w niedzielę, 31 stycznia, od godziny 6:00, w „Korfantym” będą wydawane identyfikatory i puszki dla wolontariuszy. Osoby pełnoletnie, a w przypadku osób młodszych - wraz z opiekunami, wyruszą w miasto. Jednym z ciekawych akcentów jastrzębskiego WOŚP będzie charytatywny rajd turystyczno-nawigacyjny dla samochodów zabytkowych i wszystkich innych. Start w niedzielę, 31 stycznia, spod Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w godz. 11:00-13:00, rejestracja na profilu FB: Rajd Czarny Jastrząb III - WOŚP. Rajd polega na przejechaniu 25 km trasy, na której będą umieszczone zagadki i rebusy na temat polskiej muzyki, filmów oraz seriali. Jest to chyba jedyny rodzaj zabawy, na który można pozwolić sobie w czasie epidemii. Dochód w całości będzie wrzucony do puszki WOŚP.

Jak podkreśla szef sztabu Jarosław Potępa, w tym roku będzie to finał inny, niż dotychczasowe. Przede wszystkim narzucony zostanie reżim sanitarny. Nie będzie sceny z zespołami, która zawsze znajdowała się przed Miejskim Ośrodkiem Kultury. Jej rolę, chociaż w ograniczonym zakresie, przejmie sala kinowa w ZS Nr 2, na której wystąpi młodzież z jastrzębskich szkół. Koncert będzie transmitowany na profilu Facebook szkoły oraz WOŚP Jastrzębie-Zdrój. Również za pośrednictwem tych mediów społecznościowych będzie można podejrzeć pracę sztabu w ciągu całego dnia.

Jastrzębski finał WOŚP wspierają między innymi: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, Straż Miejska Jastrzębie, Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, JKH GKS Jastrzębie, GKS Jastrzębie oraz wielu prywatnych przedsiębiorców.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ekonomiczny challenge z Korfantym Ekonomiczny challenge z Korfantym

Ekonomistki z "Korfantego" w gronie najlepszych w kraju Ekonomistki z "Korfantego" w gronie najlepszych w kraju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Ariel28.01.2021 7:51

Na Jurka zbierają musi chłop z czegoś żyć przecież od dziesięcioleci nigdzie nie pracował.

JestSuperJestSuper27.01.2021 17:46

Nosy na wierzchu. Po co wam te maseczki?

Raper klasztorny25.01.2021 18:27

Sorki za opinię niżej, mój stażysta korzystający z tego samego nicku ma 12 lat i lubi się chwalić, że umie liczyć. Niestety myli się przy najprostszych kalkulacjach.

Kris25.01.2021 17:55

My, Polacy

zjedz chłopcze Snickersa

Raper klasztorny25.01.2021 14:15

My, Polacy@
Wiesz ile sprzetu znajdujacego się w szpitalach pichodzi z wośp? 1/8%, czyli Jedna strzykawka na 800 pochodzi z wośp. Więc wątpię żebyś akurat z tego skorzystał. Powodzenia!!!

My, Polacy25.01.2021 12:21

To jest akcja której zazdrości nam cały świat. W wielu krajach są podobne akcje ale nie na takim poziomie zaangażowania wszystkich uczestników. Nienawistników, którzy celowo i złośliwie piszą paszkwile przeciw organizatorom uważamy za osoby negatywne. Oni dobrze wiedzą, że jak trafią do szpitala to będą ratowani również przy pomocy sprzętu na który my się składamy. Dlatego nie traktujemy ich jako negatywy ludzkie.

Tomek25.01.2021 11:22

:) podziwiam , patrzę z politowaniem ale podziwiam :)