Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
Wesele w Dąbrówce
25 stycznia 2021

Miasto zakupiło pożywienie dla ptaków

Miasto zakupiło pożywienie dla ptaków
fot. UM Jastrzębie

Miasto kupiło 360 kilogramów karmy i 380 "ptasich pyz". Urzędnicy zachęcają mieszkańców, aby dokarmiali ptaki. Warto, szczególnie w zimie, zadbać o skrzydlatych przyjaciół. 

Ptaki, szczególnie w czasie zimy, mają problemy ze znalezieniem pożywienia. Warto wspomóc te skrzydlate zwierzęta i uczynić ich zimową dolę nieco lżejszą. Miasto zakupiło w tym celu 360 kilogramów nasion i 380 kul dla ptaków.

- Karmy trafią do przedszkoli i szkół oraz działkowców, którym paczki rozdysponują zarządy ogródków działkowych. "Ptasie pyzy" dostaną mieszkańcy, którzy zechcą powiesić je przy swoich domach lub na balkonach. Szczególnie ważne jest angażowanie w pomoc dzieci, aby uczyć je ekologicznych postaw - informuje jastrzębski magistrat.

Specjaliści mówią, że ptaki powinno się dokarmiać wyłącznie zimą - podczas innych pór roku jest to niewskazane, ponieważ zaburza to ich instynkt.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zrób trzy zdjęcia i zdobądź nagrodę. Maraton fotograficzny Zrób trzy zdjęcia i zdobądź nagrodę. Maraton fotograficzny

Jakie są rodzaje foteli kosmetycznych? Jakie są rodzaje foteli kosmetycznych?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość25.01.2021 22:18

Ptaków się nie dokarmia. Szczególnie w takich warunkach pogodowych jakie mamy.

Raper klasztorny25.01.2021 20:58

Tępym ludziom do głowy nie przyjdzie, że miliony ptaków giną rocznie z winy człowieka: pod kołami czy uderzając w przezroczyste przeszkody, przez polującą hołotę czy debili wypuszczających koty. Pomaganie ptakom przetrwać zimy to mała kropla w morzu tego, jak bardzo im szkodzimy.

BiedRyl25.01.2021 16:26

Jak ptaki przetrwały do dzisiaj? Jak ptaki radzą sobie np. na Ukrainie czy dalej w Azji?
Niech ktoś podpowie pani z grzywką, że tam też jest zima i bez jej karmy za rok nie będzie ptaków.
Jakie to szczęście, że ją mamy.

do Mija25.01.2021 16:20

Zadzwoń do Rydzyka i się wyżal.
W Jastrzębiu prawie nie widać małych, dzikich ptaków. Ich populacja spadła kilkanaście razy w ciągu ostatnich lat. Bez ptaków, zjedzą nas komary i inne insekty.

KAZ25.01.2021 12:29

Gdzie mogę odebrać ptasie pyzy?

Tomek25.01.2021 12:01

No i fajnie , lepsze to niż dokarmianie nierobów

Raper klasztorny25.01.2021 11:07

Bardzo pozytywnie, należy pomagać zwierzętom jak tylko się da.

sukces25.01.2021 10:42

a bezdomnych nakarmi tvn

Mija25.01.2021 10:09

Bez jaj tą pseudo prezydent powinni wyrzucić . Po co ją wybierali ludzie,. Tu chlipocze że takie zadłużenie i brak w kasie miejskiej kasie a na takie coś to ma kasę ? Powinni zacisnąć pasa i na takie rzeczy kasę nie wydawać . Ptak se umie poradzić i robala z ziemi wydziobać czy inne rzeczy ....

Zapamiętamy ! My ludzie ! I na następnych wyborach nadejdzie czas rozliczeń ! Ptaki psy czy jeże (jedzenie dla ptaków, wybieg dla psów, domki dla jeży następne inwestycje opłakane) na panią nie zagłosują .... Komu się chce przymilać że niby coś robi. Zwierzęta nie zagłosują na poparcie nie ma co już liczyć też od ludzi którzy są zawiedzeni że coraz gorzej jest ....