Barbórka UM
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°
26 stycznia 2021

Księża pomagają jastrzębskim bezdomnym

Księża pomagają jastrzębskim bezdomnym
fot. pixabay

Księża z parafii w Zdroju wystąpili z inicjatywą pomocy osobom bezdomnym z jastrzębskiej ogrzewalni. W akcję zaangażowali się również parafianie.

Duchowni z parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zdroju podjęli inicjatywę pomocy osobom bezdomnym. Do swojego pomysłu przekonali parafian.

- W ramach akcji codziennie po godzinie 19:00 wydawana jest gorąca zupa wysokokaloryczna, odzież, obuwie, leki oraz opatrunki dla osób bezdomnych. W akcję zaangażowali się parafianie i co warte podkreślenia mocno w pomoc zaangażowała się młodzież - informuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policjanci sprawdzają obozowiska bezdomnych Policjanci sprawdzają obozowiska bezdomnych

Każdy mieszkaniec może pomóc bezdomnym Każdy mieszkaniec może pomóc bezdomnym

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
mieszkanka29.01.2021 6:23

Komentarze do Pisma Świętego piszą ludzie wykształceni w tym kierunku. Dlaczego idziesz do warsztatu samochodowego, jeżeli ci się zepsuje samochód? Dlaczego prosisz lekarza o pomoc , kiedy chorujesz ? Jest Urząd Nauczycielski Kościoła. Samemu interpretując Słowo Boże, możesz dojść do sekty. Pozdrawiam

Do SJZ28.01.2021 7:36

Tak pięknie cytujesz fragment Biblii, a czy Ty sam się stosujesz do tych zasad? To przecież jest do wszystkich. A to znasz? Też z tej samej księgi: " kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień", albo " u brata swego widzisz drzazgę w oku, a w swoim belki nie widzisz"!

SJZ27.01.2021 22:06

Przekonali parafian,,, Czyli to parafianie pomagają.
Ksiądz niech da im schronienie nad głową niech przenocuje. Czy tak nie jest napisane w piśmie św...uczynki miłosierdzia względem ciała
Ale Ksiądz wie tylko jak przekazać to co przeczytał. Bo sam nie potrafi robić bez interesownie.
1. Głodnych nakarmić .... składka parafian
2. Spragnionych napoić .... czy ktoś dostał choć butelkę wody w kościele??
3. Nagich przyodziać ....

4. Podróżnych w dom przyjąć ... kto mieszka w domu samotnej matki przy kościele, ile jest samotnych ojców w kolejnym domu parafialnym?
5. Więźniów pocieszać .... tak kapelani przychodzą ale są tam na etacie NIC za darmo, dla boga
6. Chorych nawiedzać ... ksiądz w jastrzębskim szpitalu jest na etacie płaci za to szpital. za bóg zapłać by nie przyszedł
7. Umarłych pogrzebać... tu też ksiądz za darmo palcem nie kiwnie... KASA tylko KASA

SJZ27.01.2021 21:55

Przekonali parafian,,, Czyli to parafianie pomagają.
Ksiądz niech da im schronienie nad głową niech przenocuje. Czy tak nie jest napisane w piśmie św...uczynki miłosierdzia względem ciała
Ale Ksiądz wie tylko jak przekazać to co przeczytał. Bo sam nie potrafi robić bez interesownie.
1. Głodnych nakarmić .... składka parafian
2. Spragnionych napoić .... czy ktoś dostał choć butelkę wody w kościele??
3. Nagich przyodziać ....

4. Podróżnych w dom przyjąć ... kto mieszka w domu samotnej matki przy kościele, ile jest samotnych ojców w kolejnym domu parafialnym?
5. Więźniów pocieszać .... tak kapelani przychodzą ale są tam na etacie NIC za darmo, dla boga
6. Chorych nawiedzać ... ksiądz w jastrzębskim szpitalu jest na etacie płaci za to szpital. za bóg zapłać by nie przyszedł
7. Umarłych pogrzebać... tu też ksiądz za darmo palcem nie kiwnie... KASA tylko KASA

Do polemizatoreczka27.01.2021 17:18

Nie mówiłam, że źle jest mówić o tym, co się dobrze zrobiło. Cały czas mówię, że można się pochwalić, żeby innych namówić do czynienia dobra. Poczytaj moje komentarze ze zrozumieniem. Twierdzę tylko, że czynienie dobra dla pochwały jest złe, bo nie chodzi wtedy o pomoc drugiemu człowiekowi, tylko o zbieranie laurów i dla własnej satysfakcji i zaspokojenia własnej pychy i ego.

polemizatoreczka27.01.2021 16:29

A ja sporo pomagam, nie tylko finansowo, jestem z tego dumna i trąbię wszystkim dookoła aby czynili podobnie pomagając potrzebującym. Niestety według słów "@Do To sem ja" - "...to nie jest dobre...". W takim razie pytam co jest dobre? może niszczenie ławek w parku?... żałosne

Do mieszkanka27.01.2021 14:58

Do mieszkanka: a komentarz do pisma swietego kto napisal? Jezus?
Hipokryzja

Do mieszkanka27.01.2021 11:05

Zgadzam się , że powinno się czytać Pismo Święte z komentarzami, ale też powinniśmy sami próbować je zrozumieć prosząc o światło Ducha Świętego. A komentarz może nam pomóc zrozumieć i wyjaśnić wątpliwości. A te słowa, o tym , że mamy się strzec przed czynieniem dobrych uczynków po to, by nas ludzie widzieli, można samemu zrozumieć bez szukania komentarza. Nie trzeba tu zadnych innych interpretacji. Wszystko jest jasne. Mamy czynić dobro po to by drugiemu człowiekowi pomóc i okazać mu miłość, a tym samym Jezusowi. I to powinien być jedyny powód pomagania. Nie pochwała. Ale cały czas twierdzę, że nie ma nic złego w tym, jeśli przy jakiejś okazji opowiem o moim dobrym uczynku, bo może to innych pobudzić do działania. Wiara rodzi się że słuchania. Chyba nie mamy się wstydzić dobrych uczynków. Wstydzimy się gdy robimy źle. Trzeba tylko uważać, żeby w tym mówieniu o naszym dobrym działaniu nie było pychy i oczekiwania pochwały.

mieszkanka27.01.2021 10:31

Do poprzednika: Interpretujesz jak chcesz. I tu się mylisz. Warto czytać Pismo Święte z komentarzem. Pozdrawiam

Do To sem ja27.01.2021 7:30

Tak samo wytłumaczę: chodzi o powodach , intencjach pomagania. Czy pomagam, bo zależy mi na drugim człowieku i jego dobru czy pomagam, bo daje mi to satysfakcję, poczucie własnej wartości, dumny jaki to jestem dobry i hojny i należą mi się pochwały. I trąbienie o tym na lewo czy prawo też nie jest dobre,. ale opowiedzenie o swoim dobrym działaniu w określonej sytuacji nie jest niczym złym. Poza tym już wcześniej wspomniałam, że btu akurat księża nie chwalili się tą akcją, tylko inni Jay zauważyli i o tym napisali, konkretne ośrodek pomocy społecznej.. Ps, wszyscy czterej ewangeliści pisali to samo, nie zmieniali słów Jezusa, nie przeznaczali, więc SW Łukasz na pewno nie mija się z prawdą. Pozdrawiam ????

teolog27.01.2021 7:09

"Niech twoja prawa ręka nie wie co czyni lewa". Przez te słowa Jezus chce powiedzieć, żeby nie czynić dobra na pokaż , dla korzyści np politycznych!
Niektórzy czynią dobro, aby być chwalonym. Oni już odebrali swoją nagrodę.

Raper klasztorny27.01.2021 6:42

Dobra, ale tak na serio to dajcie spokój z religijną agitacją, bo nigdy nie zostaniemy świeckim państwem :)

To sem ja27.01.2021 1:26

Hmm... najbliższa mi jest ewangelia APOSTOŁÓW Mateusza i Jana (naoczni świadkowie). Skoro jesteś taki "do przodu", jak wytłumaczysz polecenie o lewej i prawej ręce...?

Do To sem ja26.01.2021 21:46

Nic złego nie ma w tym, że się pochwali dobrem, jakie się komuś uczyniło. To jest dawanie świadectwa i pokazywanie przykładu , jak można kochać drugiego człowieka. Złe natomiast jest czynienie dobra z zamiarem tylko i wyłącznie dla bycia pochwalonym i zauważonym. To Jezus krytykował. Trzeba patrzeć na intencję , jaką się ma w sercu. Cytat z Biblii, Ewangelii SW. Łukasza
" Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej bowiem nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie."

mieszkanka26.01.2021 20:07

Nie można za dużo dawać, bo trzeba , aby wyszli z tej bezdomności.

Max26.01.2021 18:41

A ten z Bzia tez pomaga bo narazie tylko wola dajcie dajcie!!

BiedRyl26.01.2021 16:43

Jak to codziennie? tak się da?
TVN zapłacił za dwa tygodnie.

Nie wierzymy w to działanie kleru26.01.2021 15:19

Nie wierzę w to. Jakaś drobna pomoc nie jest pomocą na którą powinno być stać kler. Podejrzewam, że jest to próba wyciągnięcia dla siebie pieniędzy od wzruszonych wierzących w kościół. Ale wiara w kościół jest anty wiarą w Boga. Trzeba się zdecydować w co lub w kogo wierzycie.

mysz26.01.2021 15:18

nowy proboszcz i nowe zwyczaje.Parafia z sercem.Brawo.

To sem ja26.01.2021 15:15

Trochę macie racji... chodziło mi bardziej o tę "inicjatywę", o której wspomniał jastrzębianin.
klasztorny - na drzewo...
Do to sem ja - nie należy "trąbić", jak ta szopka z żółto-czerwonym ogrem.
Ludzie mają SAMI widzieć owoce działalności. Wieść o tym rozniesie się pocztą pantoflową. Bezdomni dobrze wiedzą, gdzie michę dają...

emeryt26.01.2021 14:35

Mnie tylko zastanawia, kto to jest bezdomny? czy go ze stonką podrzucono? Przecież te osoby gdzieś się urodzili mieli rodziny dzieci, tylko lebrom praca w ręce parzy! UM powinien każdemu wręczyć miotłę i zaprosić do sprzątania miasta.

Blokers26.01.2021 13:23

Jak są tacy potrzebujący i bezdomni to moja propozycja jest taka aby bezdomnemu zapewnić jakieś lokum np. pokój w domu robotniczym itp, świeże czyste ubrania i środki higieny i zaproponować im prace wtedy okaże się czy są tacy potrzebujący

JAstrzębianin26.01.2021 12:16

Księża podjęli inicjatywę... Ciekawe w jaki sposób? Sami gotują te zupy? A może chodzą po ludziach dobrej woli i żebrzą o składniki na zupę, o leki, ubrania... a może przeznaczyli na to swoje ciężko zarobione pieniądze? Jastrzębie jest dumne z naszych księży!

Do To sem ja26.01.2021 11:18

Księża się nie chwalą i nie trąbią o tym, co robią. Trzeba czytać do końca artykuł. Pisze wyraźnie, że tę informację podaje ośrodek pomocy społecznej. A jak cytujesz Pismo Święte , to z tej samej Ewangelii SW. Łukasza poczytaj sobie fragment"
Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie." Chodzi o dawanie dobrego przykładu i pomysłu jak można pomagać. Czemu w necie mają się pojawiać tylko złe informacje? Niech jest więcej tych dobrych. To ludzi buduje.

KAZ26.01.2021 9:22

@To sem ja

Nie na temat.

Kamil26.01.2021 8:35

fajna wiewiórka

Raper klasztorny26.01.2021 8:35

Co to za cytaty z Koranu?

myślący26.01.2021 7:41

Czasem trzeba podać przykład tym, którzy w swoich ciepłych domach pieją z zachwytu jacy to są wspaniali. Obudź się człowieku i "zauważ swego brata"!

To sem ja26.01.2021 7:23

"Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. ... Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie"... :/