Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°17°
BS Kredyt bez gwiazdek
26 stycznia 2021

Jastrzębscy uczniowie w gronie najlepszych

Jastrzębscy uczniowie w gronie najlepszych
fot. pixabay

Jastrzębscy uczniowie znaleźli się w gronie laureatów prestiżowego konkursu "Projektanci Edukacji". Młodzież ze SP Nr 20 oraz Technikum Informatycznego stworzyli ciekawe projekty, które zostały nagrodzone grantami finansowymi.

Uczniowie z  Technikum w ZS 6 zgłosili projekt gry komputerowej "imagine:void" o charakterze edukacyjno-społecznym. Ich celem jest zwrócenie uwagi na szerzący się problem depresji.

Grupa projektowa ze Szkoły Podstawowej nr 20 im. H.Jordana to uczniowie z najmłodszej kategorii wiekowej. Zgłoszony przez nich projekt nosi nazwę "Wydrukuj marzenia" i ma na celu wdrożenie elementów druku 3D w edukacji wczesnoszkolnej.

Pomysły uczniów z Jastrzębia-Zdroju są wśród 60 projektów nagrodzonych przez jury w 11. edycji ogólnopolskiego konkursu "Projektanci edukacji" organizowanego corocznie przez wydawnictwo Nowa Era. Konkurs jest przeznaczony dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych oraz średnich, którzy chcą realizować ciekawe projekty edukacyjne i szukają dla nich wsparcia finansowego oraz merytorycznego. W tym roku rywalizowali ze sobą uczniowie z 457 szkół. Dodatkowe 15 grantów powędruje do uczniowskich grup projektowych, które wygrały w ogólnopolskim głosowaniu internautów - oddano w nim prawie 130 tysięcy głosów! Łączna pula nagród finansowych w pierwszym etapie wyniosła 75.000 zł.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak wyśpiewać sukces? Jak wyśpiewać sukces?

JSW z nagrodą w prestiżowym konkursie JSW z nagrodą w prestiżowym konkursie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość27.01.2021 21:21

Uczniowie sp 20 brawo
W szkole zagrzybionej olewanej przez wladze samorzadowe perełki zostały zauważone

Gość26.01.2021 12:10

Od zgłoszenia projektu, do jego realizacji daleka droga. Ja zgłaszam projekt silnika, na paliwo wielokrotnego użytku.

myślący26.01.2021 7:48

Brawo młodzi . Gratulacje dla dzieci, młodzieży i ich wychowawców.